Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elle_12345

Planujemy - doświadczone proszę o radę

Polecane posty

Gość Elle_12345

Witam, doświadczone proszę o radę :) Planujemy dziecko, teraz jest @, z tym że niebawem jak się okazuje mąż będzie musiał wyjechać z pracy zagranicę na kilka miesięcy. Chciałam jechać razem z nim i wziąć sobie choc przez miesiąc urlop bezplatny :] do czasu, kiedy nie zobaczę 2 kresek. I z tym moje dylematy: kiedy najlepiej udać się na pierwszą wizytę od ostniego @? Czy to musi być 5 tygodni, czy może być więcej? Czy sama mam się też wczesniej zaopatrzeć w kwas foliowy? I czy polecacie bardziej gabinety prywatne, czy państwowe? Dylemat jest dlatego, że jesli się uda to będę na tym miesięcznym urlopie bezpłatnym... Lepiej czekać, aż on się skończy i wtedy się udac do gin państwowego, czy lepiej jak najszybciej prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodziłam prywatnie i powiem szczerze, że było o niebo lepiej niż państwowo. Jeśli chodzi o kwas foliowy to zacznij już łykać. Dobry będzie Folik. Ja też łykałam zanim zaszłam w ciążę. Jesli chodzi o wizytę u gina to proponuję pójść teraz, żeby zrobił ci podstawowe badania np. na Toxoplazmozę, Cytomegalię itp. Lepiej wykluczyć te paskudztwa. A jeśli już miałaś te badania robione to udaj się na wizytę jak tylko test pokaże, ze jesteś w ciąży. Ja byłam w 6tc na pierwszej wizycie a usg miałam zrobione w 7tc. Test zrób kilka dni po planowanym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i proponuję zabrać się za "majstrowanie maluszka" nie w połowie cyklu tylko kilka dni po okresie:-D U mnie zadziałało.... Próbowaliśmy z mężem w połowie cyklu i nic z tego a jak spróbowaliśmy kilka (to chyba były 4 , czy 5 ) dni po okresie...zaskoczyło. Ja też dostałam tę rade od kogoś:-D Powodzenia:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elle_12345
Dzięki :) za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam zastosowanie testów owulacyjnych.A dla męża postaraj się u ginekologa o receptę na preparaty z cynkiem, a bez recepty możesz wykupić w aptece bodymax (dla niego).Polecam tylko prywatne gabinety-tylko tam potraktują Cię jak człowieka.Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×