Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karolina46574

Wczoraj byl ślub... a ja uciekłam z nocy poślubnej!

Polecane posty

Gość ejbisi
No z tym drugim przykazaniem to hardcore... mało kto o tym wie. Cały kult obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej itp musiałby sie skonczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pf...
Dziekuje odwazna... To uświadcza mnie w moich przekonaniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odważna marzycielka większość tych faktów jest mi znana i cały czas powtarzam, że nie uważam KK za ideał, wręcz przeciwnie jednak to oni a nie inna instytutcja przmówiła do jednostek zamieszkujacych Europę Środkową i nie mozna wszystkiego, co zrobili negować a teraz oczywiscie każdy ma wybór, nie musi być KK i ja wcale nie jestmem gorliwą katoliczką, mienię się za to żyjacą jak najlepiej potrafi w zgodzie z naukami Jezusa Chrystusa chrześcijanką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrzac niby obiektywnie
Jezeli nie szukasz tutaj sensacji a historia jest prawdziwa, to musisz dokopac sie do swojej podswiadomosci; tam jest zakodowana przyczyna. Co slyszalas na temat seksu od waznych dla Ciebie osob, jakie przekonania panuja w Twoim domu. Moze mialas jakies zle doswiadczenia, molestowanie w dziecinstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko kult obrazu ale i Matki Boskiej wg by sie skonczyl.. 1854 r. Wprowadzono dogmat o Niepokalanym Poczeciu Najswietszej Maryji Panny. 1950 r. W petycji do Watykanu, katolicy prosza o dogmatyzacje fizycznego wniebowziecia Maryji. W odpowiedzi Watykan uchwala dogmat o wniebowzieciu Najswietszej Maryji Panny (w Ewangeliach nie ma slowa o tym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi
Nie mówiac o tym że teologowie dowolnie sobie wybierali według własnego uznania ktore teksty maja wejsc w sklad pisma świetego a ktore są tylko apokryfami... strasznie to wszystko pokrecone. Jednak ogolne prawdy i załozenia religii katolickiej są dobre i słuszne... szkoda tylko ze malo ktory katolik ich przestrzega :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pf...
Palaola... po czesci sie z Toba zgadzam... Ale nie można zakładać, że mogło być gorzej... bo mogloby być też lepiej... W każdym razie poznałam co miałam poznać... Podziekowałam... I jest mi z tym dobrze :) Jestem jednak wdzięczna za Biblie... pomimo, ze wiele w niej sprzecznosci... Traktując ją nieco parabolicznie, jest źródłem mądrości :) Ale to tak samo jak z Mitami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owszem nawet bardzo przemowili do mas: 1231 r. Nakaz papieski zalecal palenie heretyków na stosie. Pod wzgledem technicznym pozwalalo to uniknac rozpryskiwania sie krwi. Poczatek XX wieku - Papiez Leon XIII nadal udowadnia, ze najwyzsza kara daje sie uzasadnic nastepujaco: "Kara smierci jest niezbednym i skutecznym srodkiem dla osiagniecia celu Kosciola, gdy buntownicy wystapia przeciw niemu i narusza jednosc duchowa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli wszystkie objawienia Matki Boskiej to wymysł? aż taki przekręt i fabrykacja? trochę by to dziwne było ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notorycznie
-->Papiez Leon XIII nadal udowadnia, ze najwyzsza kara daje sie uzasadnic nastepujaco: "Kara smierci jest niezbednym i skutecznym srodkiem dla osiagniecia celu Kosciola, gdy buntownicy wystapia przeciw niemu i narusza jednosc duchowa". to akurat dowodzi ułomnosci ludzi a nie wiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pf...
Prawda... Historia chrześcijaństwa jest krwawa... To przykre... Ale o tym KK nie mówi... Jak już... wspominane jest tylko o tym jak to chrześcijaństwo było tępione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK, czyli lepiej żebyśmy żyli pod rządami wyznawców Allha, oni maja przecież takie krystalicznie czyste karty historii :classic_cool: przecież wojny były zawsze, a kościół tworzą ludzie, którzy błądzą kiedyś była inna mentalność i to trzeba wziąć pod uwagę powtarzam - kościół ma też zasługi a Wy widzicie tylko to co było źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pf...
Palaolo... Ma zasługi ale może warto postawić sobie pytanie: Jakim kosztem ? I jak doszło do tych zasług.... Po trupach moja droga, po drupach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wam powiem ze to calkiem
normalne zachowanie kobiety. Sexu nie mozna robic "na zamowienie" wtedy, kiedy niby nalezy. Dawniej, kiedy kobiety byly na ogol dziewicami, prawie wszystkie panikowaly w noc poslubna, a jesli sie godzily, nie bylo to nic fajnego. Przynajmniej w starych ksiazkach to czesto opisuja. Wez na luz, nie rycz, nic na sile. W koncu na pewno dojrzejesz. Wsciekly pies was nie goni, macie jeszcze cale zycie, naseksicie sie . Facet pewnie tez ma treme, wiec moze i jemu na rekę. Powoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pf, czyli innymi słowy jak by żałujesz trochę, ze ominęły Cię realia życia w krajach z religią typu muzułmanizm? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odważna, to teraz kolej na zażalenie, ze NASA i rózne służby specjalnie typu NSA FBI CBŚ itd itp również nie informuja mas o wszystkich swoich działaniach - jak to? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz nie chodzi nawet o historie sama w sobie ale o pytanie : co w tej wierze pozostalo prawdziwe ? tyle klamstw tyle przekretow dla wlasnych korzysci duchownych .. jak wiara jest daleka od prawdy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUDZIE TO JEST W OGÓLE
NIE NA TEMAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odważna, a więc działaj, Jezus też nie miał łatwo i musiał prowadzić polemikę z faryzueszami i saduceuszami chiciażby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się - w ogóle nie na temat, ale autorka chyba troszkę naściemniała z tym wszystkim, więc jakie to ma znaczenie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pf...
Tego nie żaluje... Żałuje, że w wielu ludziach jest zbyt wiele zła i nienawiści... Że kiedy toczy się walka w środku miedzy dobrem a złem... Wygrywa często zło... A historia nam pokazała jakie zło przynosi spustoszenie... Załuje, że żeby dojść do celu musiały płonąć stosy... Ze kobiety przez religie do dzis w wielu krajach są pozbawiona praw... Moge dlugo wymieniać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ofe rma
zasługi kościoła dla nauki i kultury są niepodważalne. przez całe wieki był jedynym ośrodkiem postępu. bo chyba nie powiesz że o rozwój kultury i nauki dbał prymitywny książe który sam nie umiał pisać ani czytać a jedynym jego marzeniem było najechać sąsiada? gdyby nie wpływ kościoła to europa była by znacznie bardziej zacofana i prymitywna. padło tu imię inkwizycji jako "czarnej karty w dziejach kościoła". a czy zdajecie sobie sprawę że to właśnie ta "czarna" inkwizycja jako pierwsza ZAKAZAłA stosowania w śledztwie tortur? tortury były w owych czasach stosowane powszechnie we wszelkich sądach i każdy uważał to za oczywistość. dopiero trybunały inkwizycji miały obowiązek uzyskać powtórzenie zeznania (uzyskane na torturach) przed sędzią bez stosowania tortur a następnie zakazano tortur zupełnie. ale wy wyciągacie zachowania sprzed 10 wieków i próbujecie je mierzyć miarką współczesności. to niedorzeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odważna, chodziło mi o to, ze mamy wolność słowa i każdy moze głosić swoje prawdy masz dodatkowo ten komfort psychiczny, że Cię nie ukrzyżują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×