Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MeLcA

ekwiwalent za urlop.............kto moze mi pomoc

Polecane posty

Pewno jest tu osoba ,ktora zna sie na przepisach ,dotyczacych wyplaty ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.Prosze o pomoc.Firma chce mnie \"wydudkac\" . Juz pisze co i jak. Dostalam wyplate za lipiec. Zdziwilam sie ,bo dostalam mniej. W odpowiedzi napisali mi z firmy , ze reszte to bede miala za urlop niewykorzystany zaplacone ,ale w przyszlym miesiacu.To jak to? Od stalej kwoty odjeci za dni urlopu ,a potem niby za urlop mi to wyplaca? A ja myslalam ,ze ekwiwalent za urlop jest dodatkowo platny.Powinnam miec wiecej do wyplaty. Napiszcie co Wy na to.Pewnie jest jakas podstawa prawna czy cos na ten temat. prosze...:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za....
Ekwiwalent za urlop płaci się tylko i wyłącznie przy rozwiązaniu umowy o pracę (bez różnicy emerytura, zwolnienie się itp).Może chodzić o tzw.wynagrodzenie urlopowe, które z kolei płaci się tylko wtedy , gdy w danym miesiącu korzysta się z urlopu.Post jest niejasny i bardzo chaotyczny- nie wiadomo w sumie o co Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie wiadomo o co chodzi? dam przyklad. zarabiam 800 zloty netto. pracowalam w lipcu a jednoczesnie mialam 2 dni urlopu w te 2 dni pracowalam..Za te 2 dni powinni mi zaplacic z firmy, a oni mi odliczyli z wyplaty te 2 dni i powiedzieli ze zaplaca za miesiac jako za ekwiwalent urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrrrrrrrrrrrrrrr......
to znaczy ze lepiej bys zrobila gdyby Cie w pracy nie bylo ... Oni uwazaja ze skoro mialas w ten dzien urlop wiec nie pracowalas ... A swoja droga : jak mozna wziasc urlop i w ten dzien pracowac ...? Czegos tu nie rozumiem ... :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czasem bywa. Ale mam racje ze powinnam miec dodatkowe pieniadze? a nie pomniejszone wynagrodzenie....pozdrawiam urlopowiczow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem chcą
cie oszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twój tekst nie trzyma się kupy po pierwsze - ekwiwalent za urlop - wg definicji to jest kwota, jaką wypłaca się pracownikowi przy rozwiązywaniu z nim umowy o pracę - "odszkodowanie" za niewykorzystany urlop po drugie - albo pracowałaś i podpisałaś listę obecności - wtedy nie ma żadnego urlopu, albo mialas urlop, nie podpisałas listy i wypisałaś wniosek urlopowy - wtedy masz w dokumentach urlop po trzecie - za urlop płaci się tak samo jak za pracę, więc żaden "ekwiwalent" tak czy inaczej Ci nie przysługuje po czwarte - w wielu firmach jest tzw. ekwiwalent urlopowy, wypłacany z funduszu socjalnego, nalezy się pracownikom, którzy w danym m-cu wykorzystali tzw. "długi urlop" czyli 14 dni kalendarzowych - to Ciebie nie dotyczy zdecyduj się, co w końcu zaszło a potem ew. nas pytaj, bo sory, ale piszesz bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×