Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Selina23

Klub BUDUJACYCH wlasnie Dom ZAPRASZAM!

Polecane posty

Podzielimy sie doświadczeniami, spostrzeżeniami, jest tu ktoś kto właśnie zaczyna budowę domu??ODEZWIJCIE SIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasz juz stoi
nasz juz stoi ale cały czas go wykańczamy, na dole brakuje praktycznie tylko mebli ale za to górajeszcze cała w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasz juz stoi
my przez ta biuroktację brnęliśmy w 2005, własciwie to mąż najwiecej załatwiał i jeżdzil od urzędu do urzedu ale i tak jak tylko o tym pomyślę to mi niedobrze, zeszło chyba z pol roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze nawet nie chce sie denerwować!!! wszystko już mamy oddaliśmy papiery, powiedzieli czekać miesiąc, później powiedzieli ze przepisy sie zmieniły ze 2 miesiące a ostatnio ze 65dni roboczych czyli 3 miesiące i nic cisza, my czekamy nawet urlopu mąż nie mógł zaplanować na budowę bo nie wiadomo kiedy te papierzyska przyjdą, już jestem tak wściekła! mieliśmy zaczynać w sierpniu mąż załatwił urlop a papierów nie było przełożył urlop na inny termin i teraz cisza, można zwariować :-( a tak chciałam zacząć w tym roku no ale teraz to już nie wiadomo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! a mozecie polecić jakąś dobra strone, gdzie opisuja krok po kroku te wszystkie formalności, przez ktore trzeba przejść nim uzyska się pozwolenie na budowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeee1
Witam, też jestem zainteresowana. Kupiliśmy niedawno działkę, mamy mapki od geodety, zaakceptowane, mamy plan zagospodarowania terenu, mamy złożone dokumenty o prąd - w ciągu 2-ch m-cy ma być skrzynka na działce. Wodę chcemy sami wykopać, tzn, zrobić studnię, a gazu nie chcemy wogóle. Powiedźcie co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 1. Uzyskanie WARUNKÓW ZABUDOWY I ZAGOSPODAROWANIA TERENU w Wydziale Architektury i Nadzoru Budowlanego Gminy. 2. Wykonanie przez uprawnionego geodetę aktualnej mapy sytuacyjno-wysokościowej w skali 1 : 500 przeznaczonej do celów projektowych. 3. Zakup projektu powtarzalnego 4. Następnie należy zlecić wykonanie adaptacji tj. dostosowaniu projektu do istniejących w danym terenie warunków przez uprawnionego projektanta, który dokona ewentualnych zmian. 5. Uzyskanie WARUNKÓW TECHNICZNYCH dostawy mediów: - energii elektrycznej - Zakład Energetyczny (w moim przypadku tylko energia, gdyż nie mam wodociągu ani gazociągu, i w związku z tym nie wiem czy mam robić projekt studni??kto go zrobi?) - wody i odbioru ścieków - Zakład Wodociągów i Kanalizacji - gazu - Zakład Gazowniczy 6. wszystkie dokupenty wraz z projektami zaadaptowanymi zanosimy do Starostwa i oczekujemy na zgode na budowe do 2 miesiecy z tego co sie dowiedzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam my zaczelismy budowę naszego 90m domu 1 sierpnia. Właśnie skończyliśmy fundamenty,mamy podłączoną kanalizację i wode. W sobotę zaczynamy mury mam nadzieję że do końca wrzesnia będzie nakryty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeee1
Witam, ja mam już wszystkie papiery oprócz gotowych planów od architekta. Robimy projekt sami, nie chcemy gotowego projektu więc dużo czasu zajmuje nam sam projekt. Potem już do Starosty po zezwolenie i ruszamy. Mamy super, sprawdzoną ekipę, od podstaw aż po wykończeniówkę. Październik/listopad początek budowy, i wiem, że jest to mozliwe. Przepisy budowlane są teraz uproszczone, jest o wiele mniej załatwiania papierów.Co do studni, my też chcemy wykopać, na to nie trzeba zezwolenia, tylko musi być zaznaczone na projekcie. I ponoć najlepiej wezwać tego z róźką - nie wiem jak to się nazywa, ale On najlepiej wie gdzie jest woda. Jeżeli chodzi o zezwolenie, Starosta ma na to 65 dni i każdy kolejny dzień zwłoki to 500 zł. kary. A ponoć najszybciej można je otrzymć biorąc kierownika budowy z Gminy. Oczywiście w Gminie nie podają, bo nie mogą, nazwisk, ale można po cichu się dogadać. Moi znajomi rozpoczeli budowe jeszcze zanim dostali zezwolenie, kierownik z Gminy im "nieoficjalnie" zezwolił, a po za tym nikt z Gminy się nie czepia. Geodetę też wzieliśmy z Gminy, tzn, wszystkich tam znającego i po trzech dniach mieliśmy mapki geodezyjne, zatwierdzone. Niestety trzeba dużo rzeczy załatwiać "po znajomościach" inaczej można czekać i czekać. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aksa
juz mi sie odechcialo budowy,kupie se mieszkanie w boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My teraz budowaliśmy domek:) oficjalne zakończenie robót miało miejsce w ubiegłą sobotę.. :) czyli już 'pod sam klucz' :) teraz tylko umeblowywanie wszystkiego :) oczywiście będzie wszystko nowe...tak sobie zażyczyła Moja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RH
zapraszam do obejrzenia mojego domu www.m137.fotosik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalijkaa
My na razie znaleźliśmy projekt i szukam cen żeby samemu zrobić orientacyjny kosztorys - czy znacie jakieś strony z których można pobrać, sprawdzić ceny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RH
W domu mieszkamy rok. Budowa domu to była świetna przygoda i frajda. Jestem wdzięczna mężowi, za organizację budowy i staranny dobór firm dzięki czemu, była to przyjemność budowania i patrzenia jak powstaje moje miejsce na Ziemi. Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę radości i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etulka
błagam jesli w okolicy warszawy znacie jakąą dobra firmęwykończeniową lub pojedyńcze osby dajciue jakieś namiary bo inaczej nnigdy nie zamieszkam na swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przygodę z budową zaczęliśmy 16 siepnia 2006 roku (pierwsze papiery), pozwolenie dostaliśmy dopiero w lipcu następnego roku :( i wtedy ruszyliśmy. Teraz po roku dom stoi, kończymy środek. Kuchnia czeka na meble, ale nie ma jeszcze podłóg na dole i łazienki, schody też nie dokończone, góra zaś poza naszym zasięgiem finansowym na razie. Jak dla mnie to był bardzo trudny okres, próba dla naszego małżeństwa, bo stresy związane z ekipami budowlanymi, brakiem materiałów, rosnącymi cenami robiły swoje. Do tego topnięjące środki finansowe :( i w końcu ich brak, który nieuchronnie się zbliża. Marzy mi się przeprowadzka na Boże Narodzenie, ale widzę, że to coraz mniej realne marzenie. Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim Budującym. Nie poddawajcie się, dacie radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do osób które ukończyły budowę: czy możecie podać ile Was wyszedł stan pod klucz i jaka powierchnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RH
Zaczęliśmy budowę domu w czerwcu 2006 wprowadziliśmy się do gotowego domu w lipcu 2007. Dom ma powierzchnie 137 m. Kosztował nas 350 tyś +działka. Grudniowa mama życzę Wam wytrwałości, wszystko Ci wynagrodzi chwila kiedy usiądziesz z kawką na tarasie, albo przed kominkiem...trzymaj się. Kalijkaa- jaki macie projekt. www.m137.fotosik.pl to nasz dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×