Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miłośniczka Poezji

szukam kogoś ciekawego... P

Polecane posty

Gość kropek hihi
ja cie lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłośnik poezji
We śnie jesteś moja i pierwsza, we śnie jestem pierwszy dla ciebie. Rozmawiamy o kwiatach i wierszach, psach na ziemi i ptakach na niebie. We śnie w lasach są jasne polany spokój złoty i niesłychany, pocałunki zielone jak paproć. Albo jesteś egipska królowa jak miód słodka i mądra jak sowa, a ja jestem przy tobie jak światło./KIG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajesz fote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłośnik poezji
:) Ile razem dróg przebytych? Ile ścieżek przedeptanych ? ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami? Ile listów, ile rozstań ciężkich godzin w miastach wielu? I znów upór, żeby powstać i znów iść, i dojść do celu. Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń? ile chlebów rozkrajanych? Pocałunków? Schodów? Książek? twe oczy, jak piękne świece, a w sercu źródło promienia. Więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia./KIG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź, wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej, zacałuj, ty mnie ukołysz i uśpij, snem muzykalnym zasyp, otumań, we śnie na wyspach szczęśliwych nie przebudź ze snu. Pokaż mi wody ogromne i wody ciche, rozmowy gwiazd na gałęziach pozwól mi słyszeć zielonych, dużo motyli mi pokaż, serca motyli przybliż i przytul, myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyłem księżycowym być na twoich stopach, wiatrem przy twej wstążce, mlekiem w twoim kubku, papierosem w ustach, ścieżką pośród chabrów, ławką gdzie spoczywasz, książką, którą czytasz. Przeszyć cię jak nitka, otoczyć jak przestwór, być porami roku dla twych drogich oczu i ogniem w koninku, i dachem, co chroni przed deszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze cos od siebie
ale romantycy od 7 bolesci ?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieromantyczna cholera
tam zaraz romantycy - wklejają sobie na zmianę wiersze. Ale do czego to ma niby prowadzić? Każdy zna te powszechnie znane utwory i co dalej? niby że miłośc z tego będzie? ! ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powoli otwierajmy bramę... Powoli otwierajmy bramę, powoli idźmy po schodach, wolno stąpajmy po korytarzu do drzwi, do drzwi ostatecznych. Bramę rok otwierajmy, po schodach idźmy dwa lata, a drzwi na swoje otwarcie niech czekają całą wieczność. Bo tam za tymi drzwiami, całowana dwoma oknami, stoi róża w wazonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie? do czego ? :) Kochanie, moje kochanie, dobranoc, już jesteś senna - i widzę twój sen na ścianie, i noc jest taka wiosenna! Jedyna moja na świecie jakże wysławię twe imię? Ty jesteś mi wodą w lecie i rękawicą w zimie. Tyś szczęście moje wiosenne, zimowe, latowe, jesienne - lecz powiedz mi na dobranoc, wyszeptaj przez usta senne: za cóż to taka zapłata, ten raj przy Tobie tak błogi?... Ty jesteś światłem świata i pieśnią mojej drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romantycy
pewnie, juz maja slub organizowac a co niby ? tak dla jaj wklejaja? nie czujesz chemiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być kwiatem Rozkwitają. Milczą pośród liści. W kij związane lub pną się na kratę... Dekoracje? Jeńcy? Statyści? Łatwo chwalić kwiaty, Lecz być kwiatem?... /MPJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ballada o dobrej żonie Gdy pachnie już maciejka i noc zarzuca sieć, jak dobrze główkę swej dziewczyny przy swojej głowie mieć. I wszyscy przyjaciele, koledzy, bracia żon gadają po kościele: Ale sobie, ale sobie, ale sobie, ale sobie dobrą żonę wziął! Gdy żabi chór nam śpiewa i świerszcz zaczyna grać, jak dobrze obok swej dziewczyny do rana słodko spać. I wszyscy przyjaciele i brat i swat i teść gadają po kościele: Jak to dobrze, jak to dobrze, jak to dobrze, jak to dobrze taką żonę mieć! Gdy nocą lubi padać a rankiem lubi mżyć, jak dobrze obok swej dziewczyny do rana pięknie śnić. I wszyscy przyjaciele, i podchorążych wódz gadają po kościele: Żeby tak się, żeby tak się, żeby tak się, żeby tak się tak ożenić móc! Gdy człek się zestarzeje i śmierci zacznie bać, jak dobrze ci ze swą dziewczyną tak ręka w rękę spać, jak dobrze ci ze swą dziewczyną tak ręka w rękę spać. /AO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bliscy i oddaleni Bo widzisz tu są tacy którzy się kochają i muszą się spotykać aby się ominąć bliscy i oddaleni Jakby stali w lustrze piszą do siebie listy gorące i zimne rozchodzą się jak w śmiechu porzucone kwiaty by nie wiedzieć do końca czemu tak się stało są inni co się nawet po ciemku odnajdą lecz przejdą obok siebie bo nie śmią się spotkać tak czyści i spokojni jakby śnieg się zaczął byliby doskonali lecz wad im zabrakło bliscy boją się być blisko żeby nie być dalej niektórzy umierają - to znaczy już wiedzą miłości się nie szuka jest albo Jej nie ma nikt z nas nie jest samotny tylko przez przypadek są i tacy co się na zawsze kochają i dopiero dlatego nie mogą być razem jak bażanty co nigdy nie chodzą parami można nawet zabłądzić lecz po drugiej stronie nasze drogi pocięte schodzą się z powrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieromantyczna cholera
To moze i ja coś stworzę, uwaga: "Siedzę tu codziennie z Wami nie zajmując sie garami warczą na mnie stosy prania a ja dość mam prasowania! Dość sprzątania, precz ze ścierką zbrzydła rola mi kucharki puste stoją w kuchni garni bo ja wolę być poetką!" Uff, moje własne, piękne, proste i prawdziwe. I o życiu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosbardzociekawy
Miłośniczko - myślę że znalazłaś już kogoś ciekawego..... Tylko czy Miłośnik też jest Tobą zainteresowany? a tak poza tym to ja Cie lubie :D :D :D :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to i lepiej dla poezji... :) Jeśli pomyśleć, czym jest dla ciebie literatura, etyka, przyroda, niespodzianka, dom, matka, wóz, tamta kobieta, tamten mężczyzna, dobra kurtka na zimę, dobre buty i wreszcie ty sama - to rzeczywiście: nie miałem szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×