Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bluerr

mezalians?

Polecane posty

Gość bluerr

czy znane jest wam jeszcze dzis pojecie mezaliansu? Ja myslalam, ze to juz nie dzis, ze to nie problem tego pokolenia, a tu sie chyb aokazuje, ze nie do konca. Poznałam kogoś ostatnio. Jest nam razem dobrze na tym etapie. Slyszę jednak ostatnio , że to nie facet dla mnie, ze w zle towarzystwo wpadlam. CO nas rozni? Wykształcenie, rodzaj wykonywanej pracy ( ja mam studia, on nie; ja pracuje w projektach on fizycznie)..moze sposob dotychczasowego zycia: ja - w stalym zwiazku do teraz, on :wolny od lat kilku..i chyba tyle. Poza tym, nie widze poki co drastycznych cech.. Czy ludzie widzą wiecej niz ja? czy to są problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enigmaria
ładne jaja za przeproszeniem :P ja jestem po studiach mój facet ma mature tylko i nikt mi nic nie mówił :P a Ty z mazaliansem wyjeżdżasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezalians jest jak najbardizej aktualny :). nic sie nie zmienilo. spoleczenstwo klasowe jest w calym cywilizowanym swiecie. w angli ludzie z working class to cywilizacyjnie to samo jak murzyni z afryki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pojecie znane a owszem
Z Wikipedii Mezalians - małżeństwo z osobą niższego stanu np. szlachcica z chłopką. Było uważane za małżeństwo nierówne, nieodpowiednie i niestosowne. Dzisiaj pojęcie bywa używane w odniesieniu do związku osób różniących się wykształceniem lub statusem materialnym. Jak dowodzi zycie, problemy moga byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enigmaria
no to tkwie w mezaliansie... dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szlachcianka zachciankowa
Moj maz popelnil mezalians zeniac sie ze mna arystokracja z drobnomieszczanka ;) jestesmy szczesliwi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miseczka D to grzech
eni no tkwisz, ale to nie zabronione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enigmaria
nigdy o tym nie myslalam w taki sposob :D dlatego mnie to bawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAJ SPOKÓJ. JA JESTEM PO STUDIACH A MÓJ FACET MA TYLKO PODSTAWÓWKE. WCALE MI TO NIE PRZESZKADZA, JAK SIE KOGOŚ KOCHA TO NIE MA ZNACZENIA. WAŻE ŻEBY BYŁ DOBRYM CZŁOWIEKIEM ZNAM WIELU PO STUDIACH KTÓRZY NP BIJĄ SWOJE ŻONY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jubelka
Jak nie słyszałaś ? Mam nadzieję że przynajmniej czytałaś .Piszą tu takie laseczki :Czy mogę zapoznać sie z chłopakiem .On zarabia tylko 1200 zł I wstydzić się będę przed kumpelami Po keMOnkami chociaz my nie zarabiamy .bo tipsy by się zniszczyły .Bo on traki niezaradny nooo plissss nooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enigmaria
nie no... faceta po podstawowce to nie wiem czym chcialabym ;) :P predzej po gimnazjum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miseczka D to grzech
malzenstwo arystokraty z drobnomieszczamka w dzisiejszych czasach nie jest raczej mezaliansem, bo w funkcjonowniu w spolecznstwie nie sprawia specjalnej roznicy. Moga byc ew problemu z rodzina, ale znajomi na ogol o tym nie widza nawet, nie mowiac o obcych. Roznice w wyksztalceniu jet natomiast teraz bardziej znacząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt nie mowi ze kazde malzenstwo spelniajace kryteria mezaliansu jest nieszczesliwe. chodzi tylko o to ze moga sie pojawic problemy typowe wlasnei dla "roznic klasowych" trzeba byc tego swiadomym i moze zwrocic na to uwage przed decyzja o slubie zeby zaoobserwac czy u was ich nie ma - skoro sa typowe to mozna je probowac zaoobserwowac. pdobnie jak nie kazdy DDA ma partnera alkoholika i uzaleznia sie od partnera jednak swiadomosc syndromu DDA pozwala wielu osobom uniknac typowych bledow :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miseczka D to grzech
to ze ktos popelnia mezalians nie wyklucza szczęścia, ale problemy moze spotkac dosc czesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enigmaria
gadugadu - po studiach nawalaja a po podstawowce to co? :P glaszcza ? ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluerr
a roznice w wykonywanej pracy, jesli pracuje sie w jednej firmie? ja w biurze , on fizycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miseczka D to grzech
o o o wlasnie, Walenty, dobrze gadacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enigmaria
sorry ale dla mnie studia i matura to jest gowno a nie mezalians

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enigmaria
gadugadu - wiem :p na szczescie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widocznie niewidoczna
pozwolę sobie zauważyć iż to nie mezalians: kobieta w stałym związku i wolny facet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A MOŻE CHODZI O TO ŻE SIĘ BĘDZIESZ WSTYDZIĆ JAK ZNAJOMI ZAPYTAJĄ CO ROBI TWÓJ FACET

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluerr
mowiac o sposobie zycia, mialam na mysli po prostu duzo roznic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enigmaria
no ale wiedza i nikt nie robi zadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miseczka D to grzech
bardziej wyksztalcony facet podciaga w góre, i dobrze, no i lepiej, zeby mniej wyksztacony nie ciagnął w dół. Ja tam wolę wyksztalconych, bo sie zawsze przy nich dowiem czegos nowego. To dla mnie wazne, ale dla kogos innego moze nie. Wolnosc jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enigmaria
jak ze w sumie skonczylam dopiero studia, to wiekszosc moich znajomych to studencie i ludze po studiach, a mi sie ulozylo, ze ze studentami mi nie wyszlo :P a kims innym bez studiow wyszlo... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×