Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nazarta okropnie

Przepis na pyszne CIASTECZKA OWSIANE!!!! Pyszne, zdrowe i szybkie!

Polecane posty

\"OWSIANKI\" 25 dag płatków owsianych (najlepiej górskie) 1/2 szkl cukru 10 dag masła lub margaryny 1 jajko olejek migdałowy Płatki przyrumienić na złoty kolor na suchej patelni. Jak przestygną dodac margarnę(masło), cukier i żółtko - wyrobić wszystko razem. Następnie dodać wcześniej ubitą pianę z białek i olejek. Wymieszać. Układac na blaszcze za pomocą łyżki fformować ciasteczka - wielkośc jak kto lubi:) Piec w temperaturze 180 stopni az się przyrumienią. UWAGA ! po umpieczeniu bezpośrednio beda się kruszyć... wiec nie dejmowac ich z blaszki w ogóle nie ruszać dopiero jak troche ostygną to stwardnieją i wtedy przekładać na talerz. A jeśli chodzi o sprawdzanie czy pod spodem sie przyrumieniły to bardzo delikatnie zeby nie rozwalić:) i nie piec dopoki stwardnieją!!! tylko doprzyrumienienia!!!! one na ciepło mają byc miekkię!!! dopiero jak przestygną to stwardnieją:) pozdrawiam i zyczę smacznego:) są na prawde przepyszne🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaaaaaaaaaaaaaa
i nie piec dopoki stwardnieją? Chetnie skorzystam z tego pezepisu, wyglada apetycznie , ale jak dlugo maja twardniec przed pieczeniem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie mają twardbnieć przed pieczeniem:) normalnie jak sie wszystko wymiesza to sie kładzie na blache:) ciasto nie bedzie takie zbite wiec sie nie bojcie ze cos nie tak:P a piecze sie az sie przyrumienią... i wyciąga... nie patrzcie na to czy miekkie czy nie.. tylko na to czy przyrumienione... bo one zaraz po wyciągnięciu z pieca beda miekkie dopiero jak ostygną beda takie akurat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaaaaaaaaaaaaaa
sprobuje dzisaj je zrobic uwielbiam ciasteczka owsiane, wczoraj wyslalam chlopa po nie do sklepu , ale nie mogl znalezc :O a mozna jakis inny olejek, nie bardzo przepadam za migdalowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli o nie chodzi
spodobal mi sie ten przepis, ale chcialabym mniej wiecej wiedziec ile mam je piec. nie chce mi sie przy piekarniku siedziec i na nie patrzec. z okolo pol godz? i wtedy zaczac patrzec czy sie przyrumieniaja? mozecie mi pomoc? nie chce ich zepsuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli o nie chodzi
i ile tego olejku? caly? ja w pieczeniu to orlem nie jestem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli o nie chodzi
nazarta okropnie jestes? pomozesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie inaczej i są pyszne
robie czekolade, czyli kakao, cukier i margaryna + troszkę mleka po ugotowaniu wsypuje platki i formuję, zazwyczaj biorę na łyżkę i kładę takie "kupki" na stolnice, czekam aż stwardnieją i gotowe do jedzenia mniam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×