Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sylwiaewaizabela

oceńcie mój pomysł

Polecane posty

Gość sylwiaewaizabela

A mianowice mysle o otworzeniu punku zajmujacego sie opieka nad dziećmi w wieku od 2 do 12 lat. Punkt byłby otwarty od 6-22. W dzisiejszych czasach kiedy zazwyczaj obydwoje rodzice pracują, dzicmi po przyjściu ze szkoły( przeczkola) nie ma się kto zająć a nie wszyscy maja kochane babcie. Czasem tez rodzice chca na spokojnie zrobic zakupy, albo po prostu gdzieś wyjść. co o tym sadzicie, macie jakies sugestie. Dodam że mam wykształcenie pedagogiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super swietny pomysl, ja jestem jak najbardziej na tak, obecnie w zlobkach nie ma mieksc, w przedszkolach jest ciut lepiej, ale przyjmuja dzieci od lat 3, mam nadzieje, ze w mojej miejscowosc tez ktos wpadnie na taki pomysl 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głupie to nie jest. A sprawdzałaś jakie wymogi snitarne do takiego punktu stosują. Bezpieczeństwo też. Tu może być wielki haczek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomysł super, choć wiele formalności przed Tobą. Ale na pewno wypali. Jeśli w dodatku lubisz tą robotę, to gwarancja sukcesu. Bierz się, bo sezon szkolny już się zaczyna i koniec urlopów też. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaewaizabela
jeszcze sie nie orientowałam odnośnie tego rodzaju placuwki jakie trzeba spełnic wymagania. Poniewaz na poczatku myslałam o prywatnym przeczkolu dlatego na razie jestem zorientowana odnoscie wymagań co do tych instytucji. Wydaje mi sie że jesli chodzi o taki punkt nie bedzie konieczne ich wypełnienie m.in. opracowanie statusu,okreslona ilość ubikacji i i.in. A czy macie jakies sugesie co do miejsca. Gdzie wy byście posłali swe dzieci, na co byście zwracali uwagę. Mysle o wynajeciu domu( ewentualnie mieszkania) gdzieś w centrum miasta, gdzie kazdy nawet jadąc do lub z pracy mógłby odebrac dziecko. I jeszcze jedno, chciałabym otworzyć to w miejscowości ok 30-tysiecznej, ale biore pod uwage tez to by otworzyć w okolicznej 45-tyś lub 300-tyś. Jak myslicie ile mogłabym brac za godzine takiej opieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie możesz z sufitu brać cenę!!! Należy wszystko bardzo dokładnie policzyć: koszty, zakładany zysk, przyszłe remonty, wydatki niespodziewane, jak to awarię mediów czy zdarzenia losowe, ubezpieczenie, w tym bardzo ważne - odpowiedzialności cywilnej. Nie daj Boże oczywiście, ale jak jakiemuś gówniarzowi coś się stanie pod czas pobytu u ciebie, zatruje się na przykład. A jak nawet nie u ciebie się stanie, ale rodzic się wycwani i zwali na ciebie. To nie są żarty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietaj - nie zakladaj przedszkola tylko KLUB MALUCHA ;) odpada 90% wymogow, a rozni sie o tyle ze nie mozesz przygotowywac jedzenia (ale moze byc catering). Przedszkole musi miec >3m wysokosci - raczej takiego domu czy mioeszkania nie znajdziesz. Nie mowiac juz o sanepidzie, kuratorium i reszcie papierow, ktore nic nie daja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhhh
pomysl dobry, przed rozpoczecem roku szkolnego juz nie zdazysz, a szkoda, bo mysle ze od wrzesnia mialabys wielu klientow. a co do miejsca. ja bardziej zwracalabym uwage na to, czy moje dziecko ma sie gdzie bawic( jakis ogrod czy plac zabaw) niz na to czy byloby to blisko centrum bo zjechac troche z drogi, zeby zajechac po dziecko to nie problem, a nawet czulabym sie bardziej bezpiecznie gdyby placowka znajdowala sie na jakiejs malej uliczce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaewaizabela
już dawno zrezygnowałam z pomysłu otwarcia prywatnego przeczkola ze wzgledu na formalności i wymogi. Tak jak pisałam wcześniej interesuje mnie punkt opieki nad dzicmi. Nigdy nie słyszałam o tym że trzeba uzyskac zgodę od sasiadów na założenie jakiegos punku opiekuńczego, czy jakiejkolwiek działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaewaizabela
dzięki za radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaewaizabela
do PAPIEROWE_NOŻYCZKI, nie wiem dlaczego zakładasz że wszystkie dzieci bedą przebywać wepchniete w jedno pomieszczenie. Tak jak w przeczkolu chce podzielić je na grupy wiekowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzeDSZkole
bo mnie w oczy kole to "przeczkole"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropaaaaaaaaaaaaaaa
bez przesady ze 12 miały siedziec z niania, obniz wiek, 12 lat to juz czuje sie dorosły, zreszta watpie zeby jacys rodzice posłali `2 latka do takiego miejsca, szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykształcenie pedagogiczne
a takie błędy robić... przeczkole? placuwka?.... dysortografia nie jestem wytłumaczeniem, bo istniesją słowniki i Word

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×