Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mikrofonnn

szukam kogos kto zna troche jezyk rosyjski ?? moze ktos studiuje ?? proszee

Polecane posty

Gość czego pragniesz sierotko
słuchaj, bez znajomości ortografii nie pozamieniasz tego z pomocą żadnej mamy na "rosyjskie literki". Gdyby Twoja mama potrafiła napisać to tak, jak to powinno wyglądać, to zrobiłybyście to same. Nie obiecuję, że odrobię za Ciebie to zadanie. Najpierw chcę zobaczyć jak wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego pragniesz sierotko
a skąd wiesz, jak się wymawia, skoro jeszcze nie znasz alfabetu? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaka19
a ja mysle, ze to zadanie nie dotyczylo Ciebie, moze nauczycielka poprostu zapomniala ci powiedziec albo z gory wiedziala ze do dla Ciebie jasne. Moglas sie zapytac, wyjasnic sytuacje. Zastanawiasz sie co bedzie dalej? przeciez nie moze z toba osobna leciec z programem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz czaje trzeba bylo od razu tak pisac, a nie krecic ;/ Napisałaś bowiem /kazdy praktycznie z mojej klasy juz go miał/ ... co znaczy, ze nie jestes odosobnionym przypadkiem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego pragniesz sierotko
i jak wytłumaczy fakt, że ma odrobioną pracę z języka, którego nie zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofonnn
ozero bajkal- eto odno iz krupnejszih ozjor mira i camoje krupnoje bodohpanilisze body na naszej planete, prićjom camoj cistoj wody na zemle- prozracnost jejo doctigajet 40 metrow! i body etoj ne ubywajet, b bajkal wpadajet okolo 330 rek i reciuszek, a wytekajet is newo tolko odna, zato bolszaja reka- angara. kak gowornitsja w legende-doć ctarika bajkala. glubina ozera po paznym, dannym ot 1620 do 1637 metrop, a jewo wozract okolo 25 millionow let, no bajkal ne projawljajet nikakih priznakow starenija.jest darze gipoteza, szto bajkal- eto buduszij okean-eto bewega pachodjatsja s takoj ze skoroctyju, ćto i kontinenty amerika i afrika. bajkal eżegodno zamerzajet. w juznoj ćasti ljod stoit 4 mesjaca, w sewernoj- 6 mesjacew. ljod bywajet tolszinoj do 1 metra, no wsjo- takich straszno po niemy hodit, potomu ćto jego poćti ne widno. ljod takoj prozracnyj, ćto bidny kamin na dnje ozjera, camoje horosze wremja dla otdyha na bajkale i b ego rajonje zimoj eto janwar-mart, a ljetom ijul-abgust i nacialo centjabrja. :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofonnn
oj to chyba bez sensu, moja mami to napisala, bo pamieta alfabet ale mowi ze chyba troche bledow porobila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego pragniesz sierotko
no fakt, najwyraźniej nie wszystkie litery pamięta :D :D ok, nic z tego nie rozumiesz, tak? Wrzucisz mi pytania, ja Ci napiszę odpowiedzi fonetycznie, Twoja mama nie ma bladego pojęcia jak wygląda i czyta się 1/3 liter, więc efekt będzie komiczny. A potem odniesiesz to do szkoły i jaki efekt osiągniesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofonnn
ljeto zdjes korotkoj, zato żarkoje. no woda ostajotsja holodnoj- srednjaja jejo temperatura w godu ^ stopni. kupatsja sliszkom holodno, no mozno poplyt na tjeplohode, pobywat na bajkalskih ostrowah, poljubowatsja krasotoj i belićinoj ozjera. njedarom jego nazywajut " sibirskim morjem" ili " sibirskoj żjemćużinoj" a jejo wodnych obitateljej nigdje bolsze ne wstretisz: rybu omulja i bajkalskuju nierpu. bokrug ozjera wećnozjeljonaja tajga, w kotoroj obitajut tigr, mjedwed, sibirskij oljen, gornostaj.. korennyje zitajel pribajkalja- burjaty. teren oni sostawljajut lisz maluju ciast naselenija.ransze oni wjeli koćewoj obraz żizny.tjeper osjeli w gorodach i sjolach. goworjat po russki. oni ispowjedyjut dwje religii: buddizm i szamanizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofonnn
juz konec:D jeje mowi ze dawno sie uczyla, ja od razu powiedzialam, ze zrobie to z mama oto pytania: -o jego belićine i wozraste -o znaćenii dla naszej planety -o rekach, kotoryje w niego wpadajut ili wytekajut iz njego - o pogodjw na bajkale - o żiwotnych, kotoryje tam obitajut - o korennyh zitjeljah pribajkalja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troszkę to dziwne, bo jest dopiero początek roku, a wy już przerabiacie jezioro Bajkał? Z tego co pamiętam to ja to miałam dopiero pod koniec roku albo może nawet po dwóch latach nauki rosyjskiego... W jakiej Ty szkole jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofonnn
a nie wiem, wiem, ze to jest w ostatnim dziale ich drugiej ksiazki, teraz kaze nam 3 kupowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego pragniesz sierotko
:D co masz konkretnie napisane w poleceniu? "O prirode Bajkała" to możesz wiersz napisać, a nie zadać pytanie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofonnn
w poleceniu jest tak : procitaj tekst.rasskażi. ćto interesnogo uznal fjedja iz putewoditelja o bajkale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego pragniesz sierotko
Zatem w poleceniu w ogóle nie ma nic o pytaniach. Masz opowiedzieć swoimi słowami treść tekstu powyżej. Czyli streścić czytankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofonnn
yy dziwne ona kazala przeczytac tek i odpwoiedziec na te pytania, a ze wiem ze jest niezle ostra to skserowalam kartke i chcialam wlasnie tutaj kogos poprosic o pomoc, jutro mam pierwszy rosyjski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofonnn
cholercia a moze mi sie pomylilo i kazala zrobic te podpunkty a nie odpowiedziec na pytania a nie da sie tego zrobic jakos w kilku zdaniach z tekstu ? jakbys mogla chociaz napisac mi ktoro z tekstu mam mniej wiecej przepisac, czy o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofonnn
heheh wiem, ze jakis zielono niebieski chyba, z 2 taka duza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego pragniesz sierotko
słuchaj, tekst polecenia dosłownie brzmi tak: "Przeczytaj tekst . Opowiedz, co ciekawego (jakich ciekawych faktów) Fiedia dowiedział się z przewodnika po Bajkale. I gdzie tu masz pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofonnn
no dobra nie ma, zdawalo mi sie ze tak powiedzial jak juz wychodzilismy, ze to ma byc zrobione, wiec skserowalam sobie kartke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego pragniesz sierotko
Masz opowiedzieć o: - rozmiarach i wieku jeziora - jego znaczeniu dla naszej planety - o rzekach, które wpadają do niego i tych, które z niego wypływają - o pogodzie wokolicach jeziora Bajkał - o zamieszkujących te tereny zwierzetach - o rdzennych mieszkańcach Bajkału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rajski kokos
heh ja dzis bylam na praktykach w liceum i po raz pierwszy prowadzilam lekcje rosyjskiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego pragniesz sierotko
zapewne zrobiłaś to lepiej, niż nowa nauczycielka Mikrofonnna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofonnn
to pomozecie mi ? wspolnymi silami ?:):):) bardzooooo prosze, takie krociotkie cos, same wyrazy co tam sa, pliiiis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego pragniesz sierotko
mikrofonn, napiszę Ci tych kilka zdań pod warunkiem, że pierwszy i ostatni raz odwalasz taki numer i że załatwisz sprawę z nauczycielką. Takiej ilości materiału, którą przerobiła Twopja klasa, sama nie opanujesz za Chiny Ludowe. Twoja mama też Ci nie pomoże - jesli to ona przepisywała ten tekst fonetycznie, to niestety ma wtórny analfabetyzm (bez urazy). Zaraz Ci wrzucę te parę zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofonnn
okej dziekuuuje slicznie :)) no co ja zrobie ze ona taka, tlumaczylam jej dzisiaj, ze nie umiem, ze nigdy sie nie uczylam, a ona tlyko sie wydarla na mnie, ze ona nie bedzie na mnie patrzec, ze nie bedzie przeciez dla mnie robic materialu od poczatku, ma racje, przeciez nie bedzie sie cosfac, ale ja chcialm tylko, zeby mi dala troszke czasu na nauczenie sie literek i opanowanie troszke czytania, i tyle, potem jakos dalabym rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofonnn
a moja mama po prostu miala kiedys w podstawowce rosyjski i stad pamietam troche, jak na tyle lat co minelo to i tak chyba dobrze ze pamieta cokolwiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ralalarararala
no nawet cos lepszego :p a do ciebie z jakiego przedmiotu moge sie zglosic ?:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×