Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bo nie wiem....

dlaczego bedac w ciazy

Polecane posty

Gość bo nie wiem....

nie mozna pic herbat z hibiskusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie powinno się również
pić ziół bez porozumienia z lekarzem, czytałam nawet wiele ostrzeżeń dot. herbaty miętowej. Na indeksie jest też hibiscus (malwa sudańska), to podstawowy składnik większości herbat owocowych, a może się przyczyniać do poronienia ponoć. No i herbata zielona - piłam ją przez pierwsze tygodnie ciąży zamiast kawy, po czym przeczytałam w książce "W oczekiwaniu na dziecko", że należy ją zdecydowanie ograniczać, bo może wpływać negatywnie na rozwój dziecka... Choć wiele moich koleżanek piło ziel. herb. w ciąży i urodziło zdrowe dziecaczki, przestałam ją pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście że WOLNO pić
powiedz mi kto ci to powiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo nie wiem....
No wciaz o tym slysze... Ze od kolezanek to juz pomijam, na forach itp... Ale ostatnio w jakiejs gazecie nawet przeczytalam :( A ja lubie owocowe :( Ale wole nie ryzykowac... Przeciez moge zrezygnowac na te 9 m-cy ;) Tylko sie zastanawiam dlaczego :) Moze ktos wie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście że WOLNO pić
no tak... a możesz przytoczyć mi choć jedno wiarygodne źródło? bo ja jakoś dotychczas nie spotkałam się z takowym, całą ciążę piłam przede wszystkim owocowe herbaty, bo te są jedynie dopuszczalne bez ograniczeń i mam zdrowe dziecko, zatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie coś znalazłam: Hibiscus rosa sinensis- działa w sposób zóznicowany na płodność. Obniża znacznie płodność, zapobiega poczeciu , jak równiez zależnie od dozy i etapu zaawansowania ciąży wpływa destruktywnie na jej przebieg(m in. poprzez działanie antyestrogenne) W wiekszych dozach może podziałac jako środek wczesnoporonny, do czego zresztą był wykorzystywany w starozytniej medycynie chińskiej. Również w przypadku mężczyzn obniza płodność wpływając negatywnie na jakość spermy, sprawność pracy jąder. obniża też libido Nie wiem na ile to wiarygodne, ale rzeczywiście w internecie o tym sporo - a nawet nie wiedziałam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście że WOLNO pić
Chemical-------> naprawdę ta strona wydaje Ci się być wiarygodnym źródłem? na stronach bardziej fachowych nigdzie nie ma podobnych wzmianek i ja najwyraźniej jestem totalnym zaprzeczeniem tego co przytoczyłaś tutaj, bo od lat nagminnie faszeruję się herbatami owocowymi w bardzo dużych ilościach (mój mąż zresztą też), a w ciążę zaszłam za pierwszym podejściem i urodziłam bez problemu zdrowego synka:) nie miałam żadnych plamień czy innych komplikacji, a mam 30 lat:) każdy lekarz mówił mi, że akurat herbaty owocowe to mogę pić bez ograniczeń w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiarygodna to dla mnie jest publikacja naukowa, do których nie mam teraz dostępu, bo zgubiłam namiary na ten serwer proxy za pośrednictwem którego pracownicy uczelni mogą z domu korzystać z zasobów elektronicznych baz publikacji. Ale i tak jakbym tu wkleiła taki kawałek publikacji naukowej to wszyscy by olali (nie raz wlepiałam), bo to po angielsku i w ogóle przydługie ;) Tu się poważne źródła nie sprawdzają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście że WOLNO pić
no ja akurat bardzo chętnie poczytałabym coś naprawdę wiarygodnego więc jeśli będziesz mieć dostęp i chwilę to wklej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może coś jeszcze by Cię interesowało? Mam chyba na poczcie jeszcze publikacje o glutenie, ale nie wiem czy to dla Ciebie na topie? I o bucikach chyba jeszcze nie usunęłam... jak chcesz to podaj maila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście że WOLNO pić
nie no, bez przesady;) hibiskus wystarczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łeee :) A już myślałam, że spotkałam kogoś równie zbzikowanego, jak ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście że WOLNO pić
jeśli masz dojścia do fachowych źródeł o zielonej herbacie to chętnie poczytam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×