Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mezzzatkka

Boje sie, ze uroje sobie ciaze!!!!!!

Polecane posty

Gość mezzzatkka

A moze juz to zrobilam. Mam 27 lat. Od 3 lat jetsem mezatka. Instynkt macierzynski mam chyba od dawna,ale wzgledy ekonomiczo-karierowej akos powstzrymywaly mnie przed decyzja o posiadaniu potomstwa. Rok temu zaszlam w nieplanowana ciaze, mimo iz nieplanowana skakalam do nieba z radosci. Niestety, nasza radosc nie trwala dlugo. Poronilam. Od 15 sierpnia starmy sie pownownie o dziecko. Moje cykle trwaja od 30 do 45 dni (i podobno to normalne - bylam badana na wsyztskie sposoby), wiec trudno okreslic kiedy bede miala owulacje. Po obserwcaji sluzu jestem moim zdaniem juz po (tylko sama nie wiem czy mialam ja ok 30 sierpnia czy ok 5 wrzesnia)... Wiem,ze to pierwszy cykl staran,ale ja o niczym innym nie moge myslec. Ciagle sie zastanawaim czy jestem juz w ciazy czy nie, i boje sie cholernie,ze nie. Test wg. moich wyliczen powinnam zrobic ok 14 wrzesnia, ale....tak jak mowie nie moge przestac o tym myslec.Ciagle szukam w sobie obajwowo ciazy i wiem,ze sama sie pograzam.... Miezryalm temperature pochwy - mam 37,4 ale wiem,ze na taki nistadsnizowad mierzeniu temp nic nie mozna powiedziec. Ja chyba zwariuje. Do tego dowiedzialms ie,ze moje 2 najblzsze kolezanki sa w ciazy... Czy ktos jeszcze ak wariuje, przeciez to nie jest normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Większość starających się kobiet przeżywa co Ty,bo nie mogą doczekać się upragnionego dziecka. A miałaś robione badania hormonalne??Mi sie wydaje,że lkarz powinien zajać się uregulowaniem Twoich cykli za pomocą duphastonu bądź luteiny.Jeśli faktycznie masz owulację,a nie wiesz kiedy to lepiej kochać się co drugi dzień.Zainwestowałabym też w testy owulacyjne i obserwację śluzu.Temperatura często może byc mylna,wystarczy najmniejksze przeziębienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam testy owulacyjne...super sprawa... powiem ci ze kazda kobieta pragnaca dziecka ma tak jak ty. my juz staramy sie 6 cykl @ spoznia sie 2 dni ale boje sie zrobic testu bo moze sie mi przesunal tak jak w tamtym miesiacu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezzzatkka
Dzieki :) Niestey badan hormonalnych nie mialam robionych, ale po poronieniu bralam duphaston i niestey czulam sie po nim ohydnie - wahania nastroju, przytylam ok 10 kilo (choc nie wiem czy to akurat nie ejst zwiazane z psychika i faktem,ze chce meic dziecko) Njagorzse jest to,ze moj maz od jutra zaczyna prace w innym miescie I do lutego bedzie przyjezdzal do odmu tylko na weekendy. Boze, jak ja bym chcial byc juz w ciazy. Od nastepnego cyklu zamierzam zaopatrzyc sie w testy owulacyjne, i regularnie meizryc sobie temperature. 18 id edo gina i chce zapyatc dlaczego nikt nie robil mi nigdy badan hormonalnych. Boze, a moze nie bede musiala sie nad tym zastanwiac. MOZE, juz nam sie udalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezzzatkka
Matko Kochama, czyli kazda kobieta, ktora pragnie meic dziecko, jets o krok od obledu. Ja mam wrazenie,ze tak wlasnie jest ze mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezzzatkka
a dlaczego co 2 dni? Juz wczesniej o tym slyszalam, ale hmm...jesli codziennie, to zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwole sobie na małe wtracenie ...Przede wszystkim polecam Tobie wyluzowanie to jest najlepszy sposób ... Ja zaszłam w ciaze 3 mies po moim 2 w zyciu poronieniu jednak wczesniej pani doktor mi oschle oswiadczyła ze raczej mam soie darowac starania o dziecko bo nic z tego nie bedzie ... Przez 1 mies płakałam potem juz powoli zaczełam sie z tym godzic a potem była niespodziankaa A teraz odliczam dni do porodu :) Zycze Ci naprawde z całego serca zeby udało Ci sie zajsc w ciaze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plemniczki muszą nabrać mocy,wiec zaleca sie przytulanka co 2,3 dni:-) Jak codziennie to mogą być za słabe i nie dotrzeć tam gdzie trzeba.Jeśli uda Ci sie załatwić skierownaie na te wszytskie hormony to fajnie.Ja musiałam robić prywatnie i z 200zł mi wyszło,a musiałm je powtarzać.Moge Ci napisać te podstawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilikoo
mialam podbny problem...staralam sie i bardzo chcialam,im bardziej tym nic z tego nie wychodzilo.Nerwy mi puścily i nakazalam sobie luz ,wyjechaliśmy w gory i poprostu zapomnialam o tym,przestalam myślec, zajmowalam się czymkolwiek...po przyjeżdzie dwie kreski!! kilka razy robilam test ,bo nie moglam uwierzyc...mierzenie temp,obserwacja śluzu i inne takie -i nic.A jak odpuścilam to jest już 8-miesięczny chlopczyk.Tobie też się uda,tylko więcej luzu i nic na silę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezzzatkka
MamaNiny: GRATULUJE, ja sobie ciagle powtarzam WYLUZUJ ale nie potrafie Michelle:Na pewno nie zrobie badan panstwowo,bo chodze do lekarza prywatnie. Jak bylam ostanio u sowjego gina, ktoremu ufalam to od stwierzdil ciaze i powiedzial, ze nie wiem CO mi sie w brzuchu rozwija, i ze mam miszmasz, po poronieniu poszlam na wizyte kontrolna(aczkolwek durna byalm, bo juz znalalzam innego naprawde dobrego,ale i drogiego gina)to gin powiedzial,ze mam sie nie przejmowac brakiem okresu (ok 8 tygodni po poronieniu, bo wlansie mam owualcje i powinnam leciec do meza. Na szcescie cos mnie tkenlo i sie powstrzymalam. Okazalo sie,ze nie mam endometrium i gdybym zaszla w ciaze to ..az brak slow.... Dlatego barzdo prosze Michaelle o liste badan, moze uda mi sie je zrobic pzred 18 wrzesnia. Chociaz oczywiscie ja juz jetsm po calym stosie badan: hormony tarczycy, podstawowa krew, enzymy watroby i toksoplazmoza i cytomegalia. Cytomegalai byla najprawdoodobnie przyczyna mojego poprzedniego poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilikoo
acha,mialam zawsze rozregulowane cykle i nawet mi mowiono ,że moge nie miec wogole dzieci,a jednak mam:)))trwało to pięc miesiecy i jak odpuścilam to zostalam mamą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezzzatkka
lilikoo: GRATULUJE i ciesze sie bardzo, bo wlasnie takie jak Twoj pzrypadki trzymaja mnie jeszcze w miare normalnym satnie umyslu. Wiecei ja naprawde ostatnio zyje tylko jednym: az glupio powiedziec, ale: budze sie i mysle, ze trzeba sie pokochac, przychodze z pracy to samo, w pracy tez mysle keidy najlpeij to zrobic bo moj sluz...i tak w kolko....Stracilam radosc seksu, zachowuje sie jak ...durna baba, w skrocie mowiac. Moj maz wspiera mnie, tlumacz,ze chyba przesadzam, ale ja to wsyztsko wiem, ale nic sobiez tej wiedzy nie robie. Na pzrykald przezywam,ze dnia takiego i takiego nie doszlo do zblizenia, bo cos tam (oczywiscie dzien wczesniej i dzien pozniej bylo) i tak w kolko... Moje cykle sa walsnie atkei jakie sa(30-45).W zyciu byalmu ok 7 ginekologow, kazdemu o tym mowilam. Wszyscy mowili,ze jest ok. Teraz naprawde chodze do wybitnego specjalisty, ktory zrzesta zajmuej sie nieplodnoscia i tez jestem zapewnaina,ze wsyztsko jest ok. TYlko dlaczego nikt mi nie robil badan hormonow? Czasem tez mi przebiega prze glwoe mysl, a co jesli aj mam policytsczne jajniki ( ale to chyba wyszloby na usg?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień ostatniej miesiączki. dc - dzień cyklu 3-5 dc -FSH -LH -estradiol około 20dc -progesteron bez znaczenia, w którym dc -androstendion -prolaktyna -testosteron -DHEAS -hormony tarczycy:TSH,FT3,FT4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba się uspokoić w cierpliwość choć wiem,że to trudnie.O drugie dziecko staralismy sie 11 miesiecy,bo mam właśnie policystyczne jajniki i hiperprolaktynemie czy nadmiar prolaktyny.Mimo to udało sie nam bez koniecznosci stymulacji,każdy określą tą ciążę cudem. Uag i badania hormonalne to podstawa zwłaszcza jeśli jesteś po poronieniu.Policystyczne jajniki rzucają sie w oczy na usg nawet ja widziałam jak są obrosniete a sie zbyt nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezzzatkka
michelle: Bradzo Ci dziekuje, zrobie te badania przed wizyta u gina, przynajmniej te, ktore robi sie bez wzgledu na dc, a rezste pozniej. a CO TO JEST UAG? cZYLI JEDNAK CUDA SIE ZDARZAJA, WIEC I JA LICZE NA TAKI CUD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miało być USG.Tak to wychodzi jak sie za szybko pisze?? Porób badania to będziesz wiedziała na czym stoisz. Życze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezzzatkka
a ja moglam sie domyslic :), ale jak sie mysli tylko o owulacji, to tak to jest :) Dziekuje jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×