Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gabrysia_J

Kuchenka mikofalowa

Polecane posty

no akurat argument, że rosół z mikrofali był niedogrzany, to jest żaden argument, tak samo może być niedogrzany z garnka na gazie w smaku też nie zauważyłam róznicy w zależności od tego gdzie jest jedzenie podgrzewane a co do odgrzewania zupy na gazie/w mikrofali - w mikrofali jest dużo szybciej i nie musisz grzać całego garnka, żeby zagrzać np. dwa talerze zupy, jak w moim przypadku; potem jeszcze czekać, żeby garnek ostygł, zanim sie go włoży do lodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podgrzewanie na patelni, czyli smażenie - to nie jest zdrowa obróbka żywności, każdy dietetyk Ci to powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na patelni nie trzeba od razu smazyc - jak cos jest w miare 'mokre' samo w sobie, to po prostu podgrzewasz, nic sie nie smoli, nawet jak dodasz kapke tluszczu, a mozna i bez. tyle, ze na patelni jest wygodniej niz w garnku, bo ma wieksza powierzchnie. za ten sam czas mozna podgrzac osobno kilka talerzy w mikrofali, ale czasem z mikrofali jedzenie jest jakies takie zaparowane, szczegolnie ziemniaki. no i jeden talerz jest gotowy, a druga osoba jeszcze czeka, i jak tu podniesc zgrany toast ;) na patelni nie jest zdrowe podpiekanie w tluszczu zwierzecym (lub margarynie, lub niezbyt zdrwowym oleju). ale szybkie saute na mocno rozgrzanej patelni i ze znikoma iloscia zdrowego tluszczu (3-5 minut i po sprawie) jest dosc nieszkodliwe, bo nawet nie zdarza sie wytlworzyc te niezdrowe zmiany i substancje, ktore odradzaja dietetycy. ja rowniez patelni uzywam do warzyw, zamiast gotowac. ale nie smaze ich, tylko dam pare lyzek wody (lub wywaru), warzywa, przykryje patelnie, jak warzywa sa prawie gotowe odkrywam, woda szybko odparowuje, bo patelnia w przeciwienstwie do garnka ma duza powierzchnie parowania. wtedy dodam cos na smak - maselko, czy oliwa, czy przyprawy i mam pyszne zdrowe warzywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecylka_ce
nie ma co, kuchenka mikrofalowa dobra sprawa :P ale wiadomo, że jest różnica między taką zwykłą za marną kasę a taką nowoczesną. Ja sama bym chciała mieć takiego lg (chociaż nie wiedziałam, że robią też sprzęt agd!) z gotowaniem na parze i grilem. Pyszne jedzenie musi wychodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ha bbbbbb
mam lg z grilllem sprawdza sie.... ma tez gotowanie na parze super....z grila zapiekanki mamaj fajnie spieczony serek mozna tez upiec miesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak z ciekawosci, to dlaczego zapiekanka z mikrofali jest lepsza od takiej z normalnege piekarnika czy opiekacza? w jaki sposob owe nowoczesne kuchenki lg ulepszaja smak jedzenia? czy poza usuwaniem trujacych chemikaliow, wszczepiaja w potrawy puszne smaki i przyprawy, ktorych nie uzyskach gotujac na swiezym powietrzu i przy pomocy ognia i garnka? czy gril mikrofalowy daje jeszcze pyszniejszy wedzonkowy posmak niz zwykly gril? czy nowoczesne kuchenki potrafia rowniez robic cos, co faktycznie zaoszczedzi nasz czas, np obieranie czosnku i cebuli, marynowanie miesa, obieranie kartofli, zawijanie golabkow? bo jesli tak, to moze powinnam sie skusic jednak, a nie byc jakas staromodna dziwaczka. a co wy w ogole tych kuchenkach lg gotujecie, ze tak zachwalacie, procz wody na herbate, czoywiscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecylka_ce
mnie się właśnie wydaje, że jedzenie z tej kuchnki jest jakieś smaczniejsze. Może dlatego, że ma świetną wentylację i nic tam nie śmierdzi, może dlatego, że ma odpowiednio dobraną temperaturę, może dlatego, że jest w niej tak czysto... przyczyn może być wiele!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ile placa ci za reklame

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mie sie wlasnie wydaje, ze ksiezyc jest zrobiony z sera, bo tez jest zolty :D jak juz macie zachwalac te kuchenki, to wezcie piszcie konkrety, a nie sie osmieszacie jak male dzieci, albo sobie jaja robicie, bo chyba nikt nie jest naprawde taki glupi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iskra1980_1980
ja mam LG, niby taka zwykła, ale z elektrycznym monitorkiem, ma mnóstwo opcji gotowania i rozmrażania. zadowolona jestem, jak to z kuchenki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świiinka
mikrofale lg są dobre? nie wiem czy kupic 'zwykla' czy z grillem, jest potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmhmmmhm
to co mi sie podoba to fak ze w mikrofalach nie wysusza tak bulek, jak w piekarniku. mam gazowy i niestety bulka twarda jak kosc a uwielbiam zapiekanki. wiec mikrofala do tego akurat jest lepsza ijuż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta 5432
ja mam CANDY z podwójnym grillem i jestem zadowolona. zaplacilam 288zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CooCO
mam w planach zakup LG z grillem, warto? Zepsuła mi sie stara mikrofala i musze kupić, wszystko w tym odgrzewam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×