Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eluteria

kirdy można pójść na chorobowe

Polecane posty

pracuję na podstawie umowy o pracę na cały etat od dwóch miesięcy na czas określony do lutego 2009-ta praca to koszmar.Mam pytanie :czy mogę iść na chorobowe i na jak długo,bo coś słyszałam ,że poniżej 3 miesięcy zatrudnienia można iść na 3 miesiące,a powyżej na 6 mies.no i rozumiem,że nie dłużej niż do końca umowy czyli do końca lutego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mojej wiedzy na zwolnieniu chorobowym czyli tzw L4 mozna być maksymalnie 182 dni, potem trzeba przejsc na rente Na zwolnienie idziesz wytedy kiedy jestes chora i nie jest to uzaleznione od dlugosci zatrudnienia. Zwolnienie do 33 dni jest płatne przez pracodawcę w wysokości 80% wynagrodzenia, oczywiście pracodawca może ustanowić korzystniejsze przepisy (wyższy procent), powyżej 33 dni choroby dostaje się zasiłek chorobowy. zwolnienie bierze sie pod uwage w czasie trwania stosunku pracy, czyli jak konczy sie umowa o prace to przestaje sie u tego pracodawcy liczyc zwolnienie, ale w czasie jego trwania nie mozesz podjac innej pracy i nie wiem jak ze świadczeniami ( czy np zasilek chorobowy tez wtedy przysluguje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×