Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy ktos mi moze powiedziec

na temat wczorajszego programu UWAGA o nabiale

Polecane posty

Gość czy ktos mi moze powiedziec

teraz to juz nie wiem co kupowac, mleko sztuczne, masło podrobione, do jogurtow dolewają perhydrolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drąg444
jak zwykle tvn robi sensacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
a mi sie wydaje ze to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor............
czy ktos mi moze powiedziec ja juz dawno pisałem ze jak chcesz byc kaleka pij mleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-latka
na pewno poczesci..trzeba kupowac dobrych,starych sprawdzonych producentow lub w sklepach ze zdrowa zywnoscia...wszystkie te kolorowe jogurciki wiadomo, ze maja mnostwo polepszaczy...mleko tez mozna kupic na wsi i samemu zrobic zsiadle mleko lub tearog i to bardzo latwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia433
o wędlinach też bylo ostatnio na tvn. w szynce nie ma szynki w mleku nie ma mleka , warzywa nie zdrowe bo dmuchane i w takim razie co mamy jesc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedziemy na wieś
i kupujemy i chlopa....wspierajmy polskie rolnictwo!!!!! a nie sztuczna zachodnia technologie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzieli w 100 prawdę
coś, o czym mówi się na wyspach od kilku lat. Tam spożycie mięsa (czerwonego) i nabiału spadło o 40% po rzetelnych badaniach. Polecam książkę "China Study" (niestety po polsku jeszcze nie została wydana, ale będzie w przyszłym roku) - ja po jej przeczytaniu zostałam weganką (jakieś 3 lata temu). Nie widzę innej opcji. Za to uświadamiam się z dnia na dzień w tym, że dobrze wybrałam. Nie choruję, mam energię, poprawiła mi się cera i włosy. Zdaję sobie sprawę z tego, że w warzywach też jest chemia, ale na pewno nie tyle ile w mięsie i nabiale (np. karmienie zwierząt antybiotykami, by szybciej rosły i było z nich więcej mięsa). Polecam książkę - autor opublikował 20 lat badań najlepszych lekarzy w stanach. Badania pokazują, że 90% chorób bierze się z niewłaściwej diety (mięso i nabiał). Dodam, że po opublikowaniu badań największe i najbardziej cenione stowarzyszenie dietetyków w Ameryce opublikowało raport o szkodliwości mięsa i nabiału w diecie. Powstają teraz ośrodki w których pacjentów z rakiem leczy się dietą wegańską. Wyniki są zdumiewające. Leczą najcięższe przypadki. Wiem, że brzmi to niewiarygodnie, ale takie są fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
hmm mleko juz od jakiegos czasu kupuje swieze a nie Uht, najczesciej z łowicza a chyba tam ten program robili :O musze sie przezrzucic na milko lub mazurskie z grajewa , u mnie jest jeszcze tylko z mlekowity z tych swiezych a tam tez pewnie dają chemie. Maslo kupuje extra 82% a nie jak kiedys rozne masmaki zeby sie dobrze smarowaly, ale tez nie mam pewnosci co oni dają do tego extra, jogurtow niw lubie, a do maslanki to moze nie dają roznych paskudztw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
A do pomidorów wstrzykują denaturat,by szybciej dojrzewały. Zwróćcie uwagę,prawie w każdym pomidorze jest dziurka. Wiem, co piszę.Zapewniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie ze od gospodarza
kupowac jaja i mleko kupic pol swinki uwedzic i zrobic kielbasy wtedy wiemy co jemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo tez mozna se
no albo kupic dzialeczke ogrodek posadfzic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
ale ja nie chce rezygnowac z mleka do kawy czy z zoltego sera, moge odpusic jogurty, serki, i codzienne mieso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mieszkam na wsi
:-p i babcia robi masło, sery, śmietane ;-) wszystko naturalne a Wy się trujcie chemią :-p dodam że warzywa, owoce, jajka,mięso też nie kupuję w sklepie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Jesteś szczęściarą. Ale babcia bardzo się napracuje. Nie wszyscy mogą mieszkać na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest maly pikus
jedziemy na wieś i kupujemy i chlopa....wspierajmy polskie rolnictwo!!!!! a nie sztuczna zachodnia technologie!!!! jak zgodzimy sie na GMO to mamy pozamiatane spolecznosc w europie jest przeciwna np. w austrii nie ma GMO w niemczech tez sa protesty a USA tam jest najwiecej GMO i jak wygladaj ludzie tragicznie choroby alergie raki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szara myszka................
polskie rolnictwo kupowac na straganach od chlopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
od chlopa to moge kupic warzywa i jaja a co z resztą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A chłop to myslisz, że robaki ręcznie zbiera a krówki karmi trawką? Pracuję na wsi, to wiem, jak to wyglada. Malinki juz nawet w kartonikach psiukają preparatem antygrzybicznym, brokuły kąpie się w roztworach chemicznych, żeby gąsiennice powylaziły. Zwierzęta karmi się tak samo paszami przemysłowymi, jak w dużych hodowlach, bo wychodzi taniej, chyba, że ktoś ma pastwiska, ale to już rzadkość, bo się nie opłaca. Poza tym duża wydajność mleczna zależy od żarcia, a na trawie to krowy mają wydajność połowę mniejszą, niz na granulacie. Najzdrowiej to by było wyhodować sobie samemu na ekologicznym terenie swoje własne żarcie, ale to utopia. Trzeba satarać się jeść jak najzdrowiej, tylko z drugiej strony - kogo na to stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
to co kupowac zeby bylo zdrowo i bez szalenstw typu tego nie,m tamtego nie, chce isc do sklepu i kupowac normalnie a nie pol dnia zastanawiac sie co gdzie i u kogo kupic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno warto sprawdzać kraj pochodzenia i kupować polskie a nie chińskie, bo tam to już pewnie żadnej kontroli jakości nie ma, chociaz jest tańsze warzywa, owoce na targu, ale jak znamy sprzedawcę najlepiej mięso - nadstawiac ucha, czy ktoś gdzieś ze wsi nie przywozi swojego, ale to tylko, jak się ma dużą zamrażarkę ogólnie nie jest lekko w temacie zdrowego żywienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat gmo to się bie boję cała ewolucja polega na mutacjach genetycznych, tyle, że w wolniejszym tempie to przebiega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa 33 kusza31@tlen.pl akurat gmo to się bie boję cała ewolucja polega na mutacjach genetycznych, tyle, że w wolniejszym tempie to przebiega Kobieto co Ty mowisz ja nie ma zamiaru jesc GMO wszystko to smakuje jak papier toaletowy bez smaku i zapachu amerykanie robia dressingi zeby to jesc jakos. to jset gowno a nie jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ nikt Ci nie każe jeść gmo Ty się boisz, to nie jedz, Twoja sprawa ja sie nie boję i będę jadła dużo bardziej boję się chemii w żarciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to chodzi ze ci biotechnolodzy chca na chama wprowadzic GMO i zaraza uprawy bez GMO dobrze ze rzad stawia oproy UE szkoda ze biotechnolodzy to nie zydzi i cofnac czas do HITLERA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×