Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ita77

Kto zaczyna starania w 2009 ?

Polecane posty

mirellaaaa ja nie robiłam poziomu prolaktyny tylko tsh i ft2 ft4...a jak moge podniesc poziom ft3???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszko a po co bierzeesz bromergon? no chyba oczywiste jest to, że na brak owulacji, a woulacja jest zaburzona bo mozesz miec wysoki poziom prolaktyny zazwyczaj tak się dzieje. zapytaj swojego gina po co to bierzesz??!! chyba za mało się orientujesz jaki łańcuch pzryczynowo skutkowy jest w Twoim organiźmie :) ja wróciłam do Twoich dawnych postów i masz dla mnie klasyczne objawy... wystarczy miec pojęcie i widac od razu. ft3 moze byc niskie z wielu powodów, czasem wystarczy zażywać selen aby poprawic pzremianę FT4 w FT3 a czasem trzeba uzupełniać hormonalnie, bo nie da sie tego inaczej podniesc. polecam Ci poczytać tu http://forum.gazeta.pl/forum/f,24712,Choroby_tarczycy.html popytaj o wszystko, przedstaw swoją historię , gwarantuję Ci,ze wszystko Ci sie rozjaśni. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze zrobić wszystkie hormony ale to niestety koszt 300zł a ja na razie nie moge sobie na to pozwolic. od czego ma sie niski poziom ft3 od przysadki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od przysadki masz tsh z narządu tarczycy masz ft3 i 4.przeciez pisałas ze masz brac bromergon i clostilbegyt !!?? dobra spoko, pewnie nic Ci nie jest, nie było tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa jeden pies, służy temu samemu czyli pobudzeniu owulki. dowiedziałam się ,ze niskie Ft3 odpowiedzialne jest za ataki paniki, ja mam ją też, masakra boje sie jezdzic juz tramwajem, wczoraj szłam na pieszo- i zadziwiająco moje ft3 tez jest niskie. Przy okazji jest mi wiecznie spiąco, wiec ide zrobic badanie ferrytyny bo npewnie mam anemię i braki B12 o czym tez swiadczy moje ft3. mam objawy depresji-ale jak tu nie miec jak sie nie ma enrgii do zycia przez gównianą tarczycę,ręce opadają. Wiec powim Ci ze ja zaczynam brac nieorganiczny selen i pewnie zelazo +b12 i powinno sie wyrównać. Jeśli nie to zostaje Novothyral. niestety ale jest wiele ludzi z chorobami tarczycy którzy się leczą na deprechę i inne bajery. zamiast wyrównywac poziomy hormonów. wierze jednak, ze potzreba czasu by sie to zrównało i wiele orki... i mam nadzieję, ze w koncu pozwoli mi to zajsc w ciąże. Ty myszko jesli nawet cos Ci jest masz 21 lat, ja odkryłam swoją chorobę zbyt późno. masz czas przed sobą , duzo czasu. ja nie. Dlatego, wybacz jeśli ostro do tego podchodzę, ale zawziełąm się na środowisko lekarskie, bo niestety idziesz do dokotorka-profesorka ziejącego nudą i rutyną, który skasuje 150 za 5 minutową wizyte i wydanie kolejnej recepty.I reszte ma w tyłku. niestety ale nikt sie nie pzrejmuje, mają gdzies FT3 i inne duperele jedyne w co wierzą to TSH. eeech..... szaleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałam, mi sie wyswietla a Tobie nie? cos szwankujje to kafe albo 100 razy to samo a teraz juz nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirellaaaa faktycznie może masz racje . Musze koniecznie zbadać te wskaźniki Ft3 i 4 bo tez zdarzają mi się ataki duszności , paniki itp. Ja miałam kiedyś robione badania to zbadali mi tylko tsh i zrobili Usg tarczycy . I oczywiście nie znaleźli dlaczego jest mi czasami duszno , serce wali jak oszalałe i resztę objawów znacie. Czy można zrobić te badania prywatnie . Chodzi mi o TSH i Te wskaźniki czy muszę najpierw iść do lekarza ??? Jeśli tak ile kosztują ?? A jeśli chodzi o badanie wszystkich hormonów . To jak się idzie do laboratorium to się po prostu mówi ze chce zbadać wszystkie hormony czy trzeba to robić w odpowiednich dniach cyklu. Kurcze tyle czasu dokucza mi te ataki paniki . Tyle badan na to miałam i nic . mirella masz race lekarze nawet prywatnie to aby kasę wyrwać. Nie słuchają tego co do nich mówimy. Najchętniej to by wysyłali nas do psychologów albo do psychiatry i uważali ze jesteśmy hipochondrykami. Napiszcie mi jak to jest . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ małpka73.........35..........0...........??????........ ............Dolny Śląsk anna.s.1..........31..........4.............?????...... .......................uk mirellaaaa........30..........8.............??????...... ...............wielkop madziaraxx...30..(już nie liczę).........ok. 30.12......................Italia natanielka ... 25 .... .....8 ...............???????...................... lubelskie Jagoda_27..................11..............???????...... .. ...........Warszawa asiulka 1981......27........2..............?????????............... mazowieckie myszka2028....21...........3..............25.12 ...................Łódzkie kasiulak..........28..........3................????????. ............dolnośląskie ewelinaer........29..........2.......................... .....................Łódź xena64 ...........25.........1...............2.01.................. mazowieckie CIĘŻARÓWKI NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE...... MIEJSCOWOŚĆ 2)arcia132.......25...........29................11.12... . .......mazowieckie 3)Pumka27....................29............14 grudzień. .................Lubin 4)Korin..........29............24..............styczeń ............wielkopolska 5)butterfly*.....28............35...........30 grudnia...................śląskie 6)Jolitka84......25............5................23luty .............wielkopolska 7)zonadamiana....24..........9.............10marzec..... .....mazowieckie 8) agunia_87......22.........13...............15 czerwiec.........pomorskie MAMUSKI 1)Jenefer25...............14.11.09...........Justynka... ........dolnośląskie 2)fretka83.............0912.09............Niklas............Śląskie/Szwecja Dziewczyny juz jestem w domu szczesliwa ze synkiem!!! Wszystko poszlo dobrze,maly mial przy urodzeniu 3700 i 56cm Jest wszystko OK buziaki dla was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fretka gratuluje! ciesze sie ze wszystko poszło ok i ze maluszek jest zdrowy.xena mozesz zrobic prywatnie idziesz do laboratorium i mówisz ze chcesz zrobic tsh ft3 i ft4 wiem ze u mnie to koszt ok 60zł za te 3 badania. ja zrobiłam sobie dzisiaj poziom prolaktyny wyniki mam w poniedziałek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
Hej dziewczyny. Fretka gratuluję. Jak przebiegł poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freciu gratulacje, dużo zdrówka maluszkowi i tobie!!! cmok cmok!!! Xeno, możesz prywatnie ale po co idz do rodzinnego i ma dac Ci skierowanie bo ma na Ciebie kasę!!! Moze byc tez tak,że da Ci tylko na TSH, bo oni mówią,że to pokaże. Ale gówno prawda pamiętaj o tym. Najważniejsze jest zrobic FT3 i FT4. ze wszystkimi hormonami daj sobie spokój narazie, bo szkoda kasy. i tez trzeba łazić kilka razy bo w różnych dniach cyklu. Tarczyca reguluje wszystko w naszym organiźmie. Jak by wyszła Ci niedoczynność to zrób od razu potem przeciw ciała TPO, TG i ferrytynę. Bo ferrytana okresla zapas zelaza w naszym organizmie. A niestety przy niedoborach nawet morfologia tego nie pokaże. niski poziom zelaza obniża FT3 lub FT4 i jest miedzy nimi cholerna nierównowaga. A TPO i TG pokazuje czy jest to zwykła niedoczynnosc czy przewlekła (hashimoto) co jest baaaardzo wazne, bo tsh mozesz miec nawet w normie. Bo najpierw jest Hashimoto a potem zaczyna odbijac sie na tarczycy, a objawy nierównowagi hormonalnej mozna miec juz wczesniej (PANIKA) panika czesto występuje z przewlekłym zapaleniem tarczycy- i ja to mam drogie Panie. dlatego jestem tak mądra, bo nie miałam wyjscia.... Pamietaj tez, zeby nie patrzeć na normy laboratorium tylko przeliczac na procenty, w niemczech tak wszyscy robią łącznie z lekarzami. U nas lekarz moze Ci powiedziec,że ma w dupie Ft3 i 4. jak bedziesz miała na jego oko TSH ok to Ci powie żebys spadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fretka gratulacje synusia! Szybko w domku to i dobrze Teraz pisz pisz Będziemy sie wymieniać doświadczeniami jako mamuśki niemowlaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ małpka73.........35..........0...........??????........ ............Dolny Śląsk anna.s.1..........31..........4.............?????...... .......................uk mirellaaaa........30..........8.............??????...... ...............wielkop madziaraxx...30..(już nie liczę).........ok. 30.12......................Italia natanielka ... 25 .... .....8 ...............???????...................... lubelskie Jagoda_27..................11..............???????...... .. ...........Warszawa asiulka 1981......27........2..............?????????............... mazowieckie myszka2028....21...........3..............25.12 ...................Łódzkie kasiulak..........28..........3................????????. ............dolnośląskie ewelinaer........29..........2.......................... .....................Łódź xena64 ...........25.........1...............2.01.................. mazowieckie CIĘŻARÓWKI NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE...... MIEJSCOWOŚĆ 2)arcia132.......25...........29................11.12... . .......mazowieckie 3)Pumka27....................29............14 grudzień. .................Lubin 4)Korin..........29............24..............styczeń ............wielkopolska 5)butterfly*.....28............35...........30 grudnia...................śląskie 6)Jolitka84......25............5................23luty .............wielkopolska 7)zonadamiana....24..........9.............10marzec..... .....mazowieckie 8) agunia_87......22.........13...............15 czerwiec.........pomorskie MAMUSKI 1)Jenefer25...........14.11.09...........Justynka... ........dolnośląskie 2) Pumka27............21.11.09...........Emilia...............dolnośląskie 3)fretka83............0912.09............Niklas........ ....Śląskie/Szwecja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pumka to tydzień po mnie już urodziłaś Wszystko ok? Bo to 3 tyg przed terminem Ale podobno dziewczynki lubią wcześniej wyjść na świat Moja malutka ma m-c jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak urodzilam za wczesnie z powodu zatrucia ciazowego mialam bardzo wysokie cisnienie i musieli malutka wyjac z brzuszka duzo przeszlysmy ( 3 tygodnie bylam w szpitalu )ale juz jest ok i wszystko skonczylo sie dobrze moja corcia w3azyla 2700 i 52 cm jest sliczna kudłata i najwazniejsze ze zdrowa zemna tez wszystko ok mialam cesarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
pumka gratuluję córeczki:) Ja też bym bardzo chciała mieć córeczkę. Ale w sumie najważniejsze żeby było zdrowe. Jak się czujesz po cesarce? Moja bratowa miała cesarkę 2, 5 roku temu, i mówiła że ciężko wstać z łóżka:) i chodziła zgjęta jak stara babuleńka:) Po jakim czasie świeżo upieczone mamusie dostałyście dzidzię? Wiem że po cesarce, to trwa chyba dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to byla moja druga cesarka, przy pierwszej mialam znieczulenie ogolne czyli narkoze a teraz mialam znieczulenie to w plecy nie wiem jak to sie fachowo nazywa i powiem tak ze teraz czulam sie super w poruwnaniu do tamtego znieczulenia szybko teraz doszlam do siebie po 12 godzinach stalam juz na nogach i to prosto :) bez garbienia ale mnie to chyba corcia tak szybko na nogi postawila bo nie mialam jej przez pare dni u siebie bo byla na obserwacji bo to wczesniaczek. a normalnie to po 2 godzinach dostaje sie dziecko do piersi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale z łózka to ciezko wstac to normalne wkoncu to powazna operacja i rana bardzi boli , przy pierwszej ciazy to 5 dni chodzilam zgieta w pol dokładnie jak napisalas jak stara babacia :) teraz bylo inaczej szybciej doszlam do siebie ale słyszalam tez ze za drugim razem niby sie szybciej dochodzi do siebie mozeto i prawda u mnie by sie sprawdzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pumka27 gratulacje dla nowej mamusi. Dziewczyny ja jutro umówiłam się na wizytę u ginka zobaczymy czy da mi zielone światło. Zmieniłam ginekologa. Ta cała moja historia dała mi trochę do myślenia. Ten lekarz do którego chodziłam jest bardzo dobry ale nie ma odpowiedniego sprzętu u siebie w gabinecie . Czyli szłam do niego na wizytę płaciłam. On wysyłał mnie na USG do innego i tez płaciłam, potem kazał wrócić z USG do siebie i znowu kasa. A tak pójdę do jednego zrobi mi wszytko i oszczędzę czas , nerwy i kasę. trochę się boje . Siostra cioteczna mi go poleciła . A jak tam u was jak samopoczucie? Piszcie dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
Hej dziewczyny. U mnie dziś samopoczucie super. Dawno się tak dobrze nie czułam. Chyba coś w tym jest, że skoro skończył się ten pierwszy trymestr to już będzie lepiej. I chyba u mnie się sprawdziło. Jutro idę zrobić sobie badania na toksoplazmozę,a w czwartek idę na wizytę do lekarza. Może będzie można zobaczyć płeć, tak już bym chciała wiedzieć co to będzie:) A kiedy u was stwierdzono płeć? Xena masz rację, po co płacić tyle razy, bez sensu. Lepiej iść do lekarza na NFZ który wszystkie sprzęty ma u siebie w gabinecie. Mam nadzieję, że da ci pozwolenie na staranka i już w styczniu dasz nam wesołą nowinę:) Pumka, super że szybko dochodzisz do siebie. Moja bratowa tez miała znieczulenie miejscowe. Tylko że ona gorzej niż ty je zniosła. Ale może masz rację, że przy drugim dziecku jest łatwiej. Bo to było jej pierwsze dziecko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
Najpierw tabelka:) STARAJĄCE SIĘ małpka73.........35..........0...........??????........ ............Dolny Śląsk anna.s.1..........31..........4.............?????...... .......................uk mirellaaaa........30..........8.............??????...... ...............wielkop madziaraxx...30..(już nie liczę).........ok. 30.12......................Italia natanielka ... 25 .... .....8 ...............???????...................... lubelskie Jagoda_27..................11..............???????...... .. ...........Warszawa asiulka 1981......27........2..............?????????............... mazowieckie myszka2028....21...........3..............25.12 ...................Łódzkie kasiulak..........28..........3................????????. ............dolnośląskie ewelinaer........29..........2.......................... .....................Łódź xena64 ...........25.........1...............2.01.................. mazowieckie CIĘŻARÓWKI NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE...... MIEJSCOWOŚĆ 2)arcia132.......25...........29................11.12... . .......mazowieckie 3)Pumka27....................29............14 grudzień. .................Lubin 4)Korin..........29............24..............styczeń ............wielkopolska 5)butterfly*.....28............35...........30 grudnia...................śląskie 6)Jolitka84......25............5................23luty .............wielkopolska 7)zonadamiana....24..........9.............10marzec..... .....mazowieckie 8) agunia_87......22.........15...............6 czerwiec.........pomorskie MAMUSKI 1)Jenefer25...........14.11.09...........Justynka... ........dolnośląskie 2) Pumka27............21.11.09...........Emilia...............d olnośląskie 3)fretka83............0912.09............Niklas........ ....Śląskie/Szwecja Hej dziewczyny. Dziś miałam wizytę i wzrost mojej dzidzi wskazuje 15 tydzień. I termin na 2 tygodnie szybciej. Jak sobie pomyślę, że jestem w połowie 4 miesiąca to już się powoli zaczynam bać:) Szybko bardzo to leci. Jeszcze nie wiemy czy to chłopiec czy dziewczynka bo siedziało na pupie i nie było widać. Lekarz powiedział mi coś po czym trochę się zmartwiłam, że skoro ja i mój mąż jesteśmy wysocy to dziecko może mieć ok 4 kg i mam się przygotować. A ja się zaczęłam bać jak ja urodzę takiego dużego noworodka. Ale mam nadzieję, że aż tyle ważył nie będzie. No i przez cały okres wymiotów schudłam 3 kg. Ale teraz wymioty się skończyły i zacznie się tycie:) Co tam u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Około 4 kg to chyba jest normalne,wagi noworodków 3600, 3400 i wiecej to chyba standard. przecież chyba niechcesz urodzic donoszonego hipotroficznego. Zresztą co on wróżka? zanam wielkie kobiety a rodziły mikruski i bardzo drobne dziewczyny 150 cm wzrostu a rodziły ponad czterokilowe kluski. zresztą przy duzej wadze dziecka to bałabym, się o cukrzyce raczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki co u was???ja robiłam sobie ostatnio poziom prolaktyny i mam w normie :) więc jestem troszke spokojniejsza:)agunia to zmienia sie u Ciebie ten termin jak w kalejdoskopie hihihi:) nie martw sie każdy noworodek wazy ok 4 kg na pewno dasz rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×