Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krzysztof b. podlaskie

kto przeszedl rozwód-podpowiedzcie jak to jest

Polecane posty

Gość krzysztof b. podlaskie

witam wszystkich forumowiczów i mam pytanie do osób ktore mogłyby mi pomóc. po krotce opisze moja sytuacje 2miesiace temu mialem rozprawe rozwodowa, na ktorej sad orzekl rozwod,wysokosc alimentow na dzieci i kontaktow z dziecmi i wysokosc kosztow procesu. i caly wyrok sklada sie z 4 podpunktów. ja zlozylem apelacje zaskarzajac jeden z tych punktow, a mianowicie wysokosc alimentów. Wciaz czekam na cokolwiek ze strony II instancji (apelacyjnego) ale jak narazie nic nie przychodzi. moje pytanie jest takie majac na uwadze to ze chcialbym wstapic w nowy zwiazek malzenski, czy moge uzyskac z sadu wyrokprawomocny samego podpuktu o orzeczonym rozwodzie? bo jest to potrzebne do nastepnego ślubu, a nie ukrywam ze zalezy mi na czasie.... a na odzew z sadu apelacyjnego moge i z pół roku czekać. Wiecie czy jest jaks mozliwosc wziasc slub wczesniej? bo ani ja ani Żona nie apelowalismy od punktu w sprawie rozodu, wiec ten punkt wyroku jak gdyby sie uz uprawomocnił. co robic? mam nadzieje ze dosc jasno przedstawilem o co mi chodzi. dziekuje za odpowiedzi i prosze o pytania jesli cos istotnego pominąłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof b. podlaskie
czy ktos byłby w stanie mi cos podpowiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyrra
Do ślubu cywilnego potrzebny będzie odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie i datą uprawomocnienia się wyroku.Urząd nie przyjmie twojego oświadczenia do kolejnego ślubu jeśli tego dokumentu nie przedłożysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof b. podlaskie
aha wiec trzeba poczekać rozumiem az wyrok sie w pełni czyli w kazdympodpunkcie uprawomocni? o rany tyle czekania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Twoim przypadku, ponieważ zaskarżono tylko częśc orzeczenia, pozostala czesc niezaskarzona stala sie prawomocna z uplywem terminu do zaskarzenia. Aby uzyskac prawomocnosc rozwodu w niezaskarzonej czesci ( a wiec tej mowiacej o tym, ze malzenstwo uleglo rozwiazaniu), musisz zlozyc wniosek do sądu, ktory rozpatruje apelacje, w sprawie stwierdzenia prawomocnosci wyroku w pozostalym zakresie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyrra
Popieram -masło maślane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof b. podlaskie
masło maślana dzieki, to otwiera oczy. Szukam w internecie czegokolwiek jak ma wygladac taki wniosek ale szczerze powiem ze niebardzo mam pomysł jak to nawet w google wrzucic. wiesz moze cos na temat takiego wniosku?jak on sie fachowo nazywa i czy dlugo sie czeka zeby sad apelacyjny wydal takie "zaswiadczenie" ze jestem juz rozwiedziony i ze moge w nowy zwiazek malzenski wstapic? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof b. podlaskie
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga61
chcac uzyskac slub musisz miec orzeczenie o rozwodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stull
Napisz wniosek do sądu, ktory orzekł rozwód , o wydanie odpisu wyroku w części uprawomocnionej dotyczącej orzeczenia o rozwodzie. Jeśli nie wysłali akt do apelacji to może wydadzą ci ten odpis, a jeśli jest prawna możliwość, żeby taki odpis wydał sąd apelacyjny( w co osobiście wątpię) to sąd okręgowy wyśle twój wniosek w ślad za aktami do sądu apelacyjnego i stamtąd otrzymasz odpis. Albo przynajmniej Sąd okręgowy (ten co dawał rozwod ) udzieli ci odpowiedzi, że odpisu ci póki co nie wyda i dlaczego. A sam wniosek jest zwykłym pisemnym podaniem, z którym każdy średnio inteligentny człowiek sobie poradzi. Jedno zdanie ( w drugim możesz mocniej poprosić motywując dlaczego zależy ci na czasie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozwod nie jest fajnym uczuciem. Zalezy ile sie bylo razem, czy ma sie dzieci, jakis majątek. U mnie bez dzieci i mieszkania i poszlo na pierwszej rozprawie, a z prawnikami to gadalam tylko na skype http://doradztwo-liberte.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×