Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czarna-anka

świadkowanie po rozwodzie

Polecane posty

żeby pełnić te funkcje, musisz być po spowiedzi aby spowiedź byla wazna musisz dostać rozgrzeszenie jesli żyjesz w grzechu, nie żałujesz go i nie obiecujesz poprawy, to go nie dostaniesz rozwódka, czyli dla kościoła mężatka, która żyje z innym facetem niż mąż - cudzołoży jesli jestes w związku z facetem - nie dostaniesz rozgrzeszenia jeśli jestes samotna - jesteś dla kościoła w separacji - możesz dostać rozgrzeszenie i być świadkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** * *** ** *** *** *** ***
świadkiem możesz być, bo nawet ateista może być świadkiem...choć pewnie dużo tu zależy od parafii i księdza. matką chrzestną nie możesz i nie powinnaś (chyba ze planujesz celibat do końca życia), bo rodzice chrzestni mają wspierać w katolickim wychowaniu, a wychowanie to też dawanie przykładu. ogólnie ja uważam ze trzeba umieć żyć po katolicku by być chrzestną. ps. jestem rozwódką...już niewierzącą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co to
ale bajki ;)) ale was oglupili w tej polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwaga24.
ja jestem zona faceta po rozwodzie wiec wdl kosciola zyjemy w grzechu bo mamy tylko cywilny a to jego byla zona jest jego koscielna, a pomimo to jestem mama chrzestna. wiec swiadkiem chyba tym bardziej mozna byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty uwago
jaka z ciebie matka chrzestna? Ty jesteś zakała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tak
Ja jestem po rozwodzie cywilnym a bylam swiadkowa na slubie koscielnym i jestem matka chrzesna- wszystko zalezy od proboszcza w parafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do uwagi
chrzestna musi być wzorcem dla tego dziecka. a jakim wzorcem jest kochanka ? bo w świetle prawa kościelnego jesteś kochanką. do otak kobieto. jeśli nie żyjesz w grzechu, możesz. a jeśli masz kochanka - nie możesz i proboszcz nie ustala sam tych przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znaczy że jeśli mój
chrzestny rozwiódł się, a potem wziął ślub cywilny z inną kobietą, to powinnam sobie poszukać innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to chyba jasne
jaką ty masz wiedzę katolicką jeśli zadajesz takie pytania? Każdy w cudzołożnym związku jest w grzechu ciężkim, i nie może być świadkiem, chrzestnym i inne katolickie sprawy, tacy nie mogą brać udziału w sakramentach i tyle, A osoba bez ślubu sakramentalnego jest właśnie w takiej sytuacji, a już cudzy mąż/żona jest czyms wyjątkowo grzeszny i cudzołożny , jak i jego partnerka/partner., tacy nie mogą brać udziału w sprawach sakramentalnych. To się może nie podobać, więc zostańcie sobie ateistami, i takie problemy wam znikną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale.......
"To się może nie podobać, więc zostańcie sobie ateistami, i takie problemy wam znikną." Problem w tym że oni się deklarują jako ateiści, ale na wszzelki wypadek biegają z dzieciakami do chrztu. I jeszcze awantury robią, że ksiądz ma jakieś uwagi. Wielu z nich nawet ślub kościelny kiedyś brało, tylko okoliczności - (czyt. kochanek albo kochanka) sprawiły że światopogląd się zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwaga24.
napisalam ze w swietle prawa koscielnego (czytaj. ksiezy) jestem kochanka wiec amerki nie odkrylas - do uwagi :) a jestem matka chrzestna i dobrze wszystkim w ztym, i ksiedzu, rodzicom mojej slicznej chrzesnicy , mojemu cudownemu mezowi i co najwaznijsze mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×