Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość per aspera ad astra

JAKI WASZYM zdaniem jest najlepszy TEKST piosenki z jakimś przesłaniem??

Polecane posty

Gość per aspera ad astra

Chodzi o piosenki z jakims przeslaniem, a nie spiewanie o byle czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha acha
nirvana - polly z pozoru prosta, a jednak nie do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Georginia
D O M na skale -Andrzeja Pawlewicza -o miłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wartooooo życ
"Odnalazlam sens zycia,odnalazlam go. Jedna milosc umiera,by móc zastąpić ją. Bede sie smiala ze swych łez,gdy pokocham wkońcu też" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liroy
scyzoryk:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalllalalala
"Nienawiść" Hemp Gru :P JP 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grechuta "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, waznych jest tylko kilka tych chwil tych na ktore czekamy" Choc nie zgadzam sie z tym, ze wazna sa WYŁĄCZNIE dni ktorych nie znamy, wiele razy ta piosenka mnie pocieszala, kiedy było mi źle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bikuku
nirvana prześmiewcza jest czasem też... głębia piosenki o papudze polly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bikuku
Brzydal to wyjaśnij mi o czym proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bikuku
Ok, może tam i jest podtekst nawiązujący do jego stosunków (autora) do kobiet, ale ubrał to w zabawna historyjkę co robi z papugą. W Ameryce imię Polly to synonim papugi, jak u nas burek psa. Papudze najczęściej się zadaje pytanie: chcesz ciasteczko? W piosence są do tego odnośniki: Polly wants a cracker Maybe she would like some food She asks me to untie her A chase would be nice for a few itp, itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bikuku
Chyba, że jest do tego jakaś inna historia, a mnie zmyliła po prostu znajomość języka, ale chętnie wysłucham tego drugiego dna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę Cię, nie tłumacz mi. Nirvane słucham od lat (jest zaraz za Led Zeppelin), a "Nevermind" chyba z tysiąc razy :). Kurt to był pokręcony człowiek, on nie śpiewa o papudze :). Teksty na "Nevermind" często powstawały poprzez łączenie różnych zapisków z jego notesów, często różne myśli były w jednym utworze, podstawowy cel był jeden, miało to brzmieć dobrze, rymować się. Tak ten album powstawał, przynajmniej teksty do niego. Co nie znaczy, że to są nic nie znaczące słowa :). On potrafił się bawić słowem, jego teksty trudno interpretować. Spłycenie "Polly" do tekstu o papudze jest nie na miejscu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrrkus
rem, happysad, myslovitz, good charlotte, OFFSPRING - kocham te zespoly glownie za teksty a przeslanie to nawet doda ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bikuku
Nie wiem jak mam Ci Brzydal nie tłumaczyć, bo ja sama uwielbiam Nirvanę i też Nevermind słuchałam tysiąc razy. Po prostu czasami słowa są zabawą. Wpisz sobie w google: polly parrot i zobacz ile stron Ci wyskoczy (amerykańskich) o gadających papugach, a już na pewno odpowiadających na pytanie Polly wants some cracers? To jest zabawa słowami, skojarzeniami. Myślałam, że jest jakaś inna koncepcja gotowa tej piosenki i ją znasz. Polly says her back hurts And she's just as bored as me She caught me off my guard It amazes me, the will of instinct

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia-frenia
ja lubię COMĘ, np: ostrość na nieskończoność albo wrony Dla mnie fajne teksty. Kiedyś mnie ruszał Pearl Jam (ale to było dawno temu w liceum).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bikuku
Brzydal, to wyjaśnisz mi w końcu na czym polegało tu ewidentne nawiązanie do papugi, do czego to zmierzało. I tylko mi nie mów, że nie ma to nic wspólnego z papugą, bo w słowach jest o ciasteczku, lataniu, brudnych skrzydłach, podawaniu wody i nasionek, więc do cholery coś z papugą jest na rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie papuga jest taką właśnie zabawą słowną. Tekst ma mocne nawiązania do seksu, Polly to też imię żeńskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bikuku
Brzydal aż przez Ciebie zaczęłam szukać co znaczyć by to miało wg autora. Bo ja sobie na swoja wygodę ułożyłam wersję, która mi pasowała (oczywiście z tą papugą to nie tak dosłownie, ale jak człowiek rozmawia z papuga to jakby sam ze sobą). No więc: "According to Michael Azerrad's 1993 Nirvana biography Come as You Are, "Polly" is based on the true story of a female rape victim from Tacoma, Washington. The girl, 14, was abducted in 1987 while returning from a punk rock show, and was raped and tortured with a blowtorch by her abductor (Gerald Friend)." Then it happened again later, while the rapists where singing Polly. Then Kurt said "Two Wastes of sperm and eggs...etc." To wyjaśnienie mi się mniej podoba, już wolę swoją wersję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×