Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość drepin777

brak ubezpieczenia

Polecane posty

Gość drepin777

Skonczylam studia licencjackie, za 6 lub 9 miesiecy wyjezdzam zagranice na magisterke. W miedzyczasie pracuje w kraju na umowe o dzielo. Z tego tytulu nie mam zadnych swiadczen, np. zdrowotnyh ( pracodawca mnie nie ubezpiecza). Co moge zrobic w takiej sytuacji? Jakies dobrowolne skladki na NFZ, a jesli tak to jakie to kosztaw przyblizeniu? Mam mgliste pojecie na ten temat, wdzieczna bede za wszelkie sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkkdkdk
Możesz się doborowlnie ubezbieczyć. Idziesz do Zusu i podpisujesz umowę. Około 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drepin777
ok 200 zł na miesiac, czy kwartał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drepin777
brdzo prosze o pomoc. Sa inne sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponad 200 zł.i co miesiac płacisz,a i to nie takie proste bo jak niemasz ciągłości ubezpieczenia i ponad trzy miesiące byłaś bez tego ubezpieczenia to będziesz musiała odnowić umowe z nfz i trzeba zapłacic ok.1000 za takie coś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drepin777
rozumiem. Czy zatem sa jakies inne sposoby, w sensie bardziej oplacalne? Rozwazam zpaisanie sie do szkoly policealnej lub zgloszenie wlasnej dzialanosci, ale wowczas dochdoza jeszcze podatki i obawiam sie, ze mnei zjedza. Co jest najkorzystniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drepin777
przerwa 3 miesiace do roku w ubezpieczniu to jednorazowa opłat aw wysokosci ok 600 zł (ponad), jesli dobrze sprawdzilam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkkdkdk
Nie, nie ma innej możliwości. przy działalności płacisz owe 200 zł plus społeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drepin777
społeczne znaczy emerytalne i rentalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkkdkdk
Tak. Dla młodych przedsiębiorców są obiniżone stawki, normalnie wychodzi tego z 800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkkdkdk
Z drugiej strony, jak otwierasz działalność, możesz odliczać koszty i wtedy płacisz mniejszy podatek (albo nie płacisz w ogóle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drepin777
dzieki za informacje, jutro przejde sie do ZUSu po szczegoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urząd Pracyy
Możesz zarejestrować się w Urzędzie Pracy. Masz darmowe ubezpieczenie. Tylko będziesz musiała pracować zupełnie na czarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drepin777
mozliwosci calkowicie na czarno nie mam. A jako bezrobotna nie bede mogla odmowic ofercie pracy, ktora mi urzad zaproponuje, nieprawdaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×