Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milia

Oszukana na allegro!

Polecane posty

Gość Milia

Co zrobić z oszustem na allegro????Help!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze
a jak cie oszukal? jako sprzedawca czy kupujacy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milia
Jako sprzedawca.Kupiłam boty za 80 zł.Nie odpowiada na tel i meile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze
buty nie przyszly? a juz zaplacone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milia
Dokładnie tak.Zapłaciłam a po butach ani śladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekati
zgłoś to na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milia
Już zgłosiłam ale z tego co wiem troszkę czeka się na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze
dlugo juz czekasz? przeczytaj regulamin, tam jest, ze jak przez 7 dni nie mozna sie skontaktowac z druga strona, to trezba zglosic naruszenie regulaminu czy cos, ale kasy juz nie odzyskasz, chuba ze dasz sprawe do sadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milia
A jest szansa na wygranie takiego procesu???Kto ponosi koszty sądowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze
jak wygrasz to on ponosi koszty, jak nie wygrasz to ty, bo ty skladasz sprawe, masz szanse wygrac, ale zobacz jeszcze jakie ma komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milia
Nie ma żadnego negatywu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze
a dlugo juz czekasz? moze to wina poczty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milia
Od zeszłego tygodnia...Ale nie odpowiada na meile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze
eeee to jeszcze nie tragedia :) ja czekalam miesiac na przesylke, poczekaj do kkonca tego tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milia
Mam nadzieję że to tylko wina poczty...Obyś miał/a racje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klojt
Ty nie powinnaś zbliżac się do Allegro. Delikatnie mówiąc: nie jesteś zrównoważona psychicznie. -Zeby sprzedawca wysłał towar kasa musi wpłynąc na jego konto -Poczta Polska działa jak by chciała, a nie mogła (dolicz parę dni) -W razie oszustwa Allegro zwraca kasę-poczytaj regulamin -Daj sobie spokój z zakupami przez internet szkoda słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz do allegro, jest strona ze specjalnymi formularzami. Napisz też do sprzedającego, przypomnij o transakcji i zasugeruj wyciągnięcie prawnych konsekwencji. Ja wygrałam 3 procesy w sądzie, nie miałam wyjścia, w dwóch poszło o spore kwoty, choć w jednym o podobną-76 zł. Pamiętaj by mieć dowód wpłaty!!! Nie obawiaj sie zgłoszenia na policji czy w prokuraturze-bezpodstawne wzbogacenie sie, próba wyłudzenia. Od tego są by załatwiać takie sprawy. Jeśli wygrasz proces- a myślę, ze tak sie stanie- sprzedawca czyli pozwany pokryje koszty procesu. Możesz także zasugerować sprzedawcy zgłoszenie do urzędu skarbowego- niewykazanie dochodu. Najczęściej takie chwyty działają. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milia
klojt Kasa wpłacona-czytać nie potrafisz? Agyness dziękuje za pomoc....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klojt
Chyba Ty masz kłopoty z czytaniem? To że przelałaś kasę nie znaczy,że od razu została zaksięgowana na koncie sprzedającego. Jak widzę ogólnie ciężko Ci idzie rozumienie słowa pisanego-gdyby było inaczej poczytałabyś regulamin Allegro. Hmmm,może nawet trafiłabyś na "Cafe Pomoc" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz poczekać jeszcze trochę, sprzedawca ma 2 tygodnie na wysyłkę, czas ten liczony jest o d dnia zaksięgowania wpłaty na jego koncie, jeśli po tym czasie nie otrzymasz wiążących odpowiedzi lub przesyłki wówczas zgłoś to do allegro i pomyśl co dalej. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milia
klojt pieniądze tydzień temu przelałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klojt poczta ma 3 dni robocze na realizację przelewów. Jeszcze nie zdarzyło mi się, by coś trwało dłużej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klojt to widocznie zdesprowany
sprzedawca z allegro, daj dziewczynie spokój, jak mówi ze tydzien temu zaplacila a nie ma kontaktu ze sprzedajacym to chyba jest cos nie tak. a niezrownowazona to chyba ty jestes :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Agynes
Agynes jesli mozna wiedzieć to co kupiłac za te duze kwoty pieniędzy ze sprawa szła aaz do sądu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczkoswieci
wiesz co poczekaj jeszcze parę dni....bo ja jak zamówiłam raz telefon za 200 zł to też juz sie bałam że nie przyjdzie a to po prostu wina tego że przelew nie od razu dochodzi no i paczka tez zresztą....ja po wpłaceniu kaski czekałam na ten telefon 2 tygodnie więc też sporo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaahsuaghsba
ja tez mam czekac? zamowilam w sobote zestaw akrylowy ... za pobraniem tzn ze ma mi przyslac a ja mam zaplacic... no i tam bylo napisane ze 24h od zlozonego zamowienia... i niedziela sie nie liczy wiec myslalam ze przyjdzie we wtorek.. i co... nie przyszlo dzis tak samo.. czekam i nic :/ sie wkurzam bo zestaw potrzebny jest mi juz ... czy on nie wyslal czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Agynes komplet mebli do sypialni i kino domowe, w sklepie internetowym, wystawiającym także na allegro :) niestety musiało tak się skończyć ale uważam, ze nawet jeśli coś kosztuje zł to nie wolno popierać oszustów :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oprócz wysłania normalnej wiadomości możliwa jest jeszcze jedna opcja - telefon. Każdy sprzedawca ma podany w swoim profilu telefon kontaktowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh,ja czekam od 22-go wrzesnia,w miedzyczasie przyszly rzeczy z dwoch innych aukcji,ktore zamawiałam pozniej, facet na maile odpisuje,raz dzwoniłam,ale coz-poczta ma ponoć 14 dni roboczych na dostarczenie,a pozniej mozna skladac reklamacje pozostaje tylko czekanie,jutro skocze na poczte sie zapytac,czy przypadkiem nic dla mnie nie ma,w innym wypadku pozostaje czekać,az sprzedający zloży reklamację na poczcie i znowu czekanie... na 40 kupionych rzeczy-1 zginęła po drodze,jedna doszła po miesiącu,kiedy już myslałam,że przepadła i umowilam sie ze sprzedającą na rozwiązanie zastępcze (ona nie miala kwitu nadania),a z jedną nie wiem,co się stało,bo mimo prosb meilowych (starsznie słaby kontakt) o numer nadania,dostałam po jakims czasie,bez słowa zwrot pieniędzy na konto ogólnie-2 transakcje nie doszły do skutku,a na jedną strrrasznie długo czekałam,no i teraz też jestem w trakcie czekania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×