Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

12345ulala12345

Słowo kocham

Polecane posty

Zaprzyjaźniłam się z pewnym księdzem. Jest wikarym w mojej parafii. Rodzice wychowali mnie w duchu katolickim, czuję się bardzo związana z kościołem. Rozważam nawet możliwość pójścia do klasztoru po skończeniu liceum (obecnie jestem w II klasie). Od roku prowadzę szczere rozmowy z ks. o powołaniu, życiu klasztornym i o tym co stracę jeżeli wybiorę tą drogę. Rozmawialiśmy o moim dziewictwie i sile, która powstrzymuje mnie przed ulegnięciem jakiemuś chłopakowi (jestem ładna i wielu się mną interesuje). Jednak ostatnio coś się zmieniło. W sms-ach, które dostałam od ks. napisał, że uczy się ode mnie miłości, że jestem jego skarbem, słoneczkiem i \\\"jak ja cię kocham\\\". Nie wiem co mam o tym myśleć? Czy te słowa biorą się z miłości do bliźnich i tak ks. zwracają się do osób z którymi się bardzo przyjaźnią? Czy to wyrazy troski, przyjacielskie gesty, czy może coś więcej i powinnam zacząć uważać, albo poszukać innego przewodnika duchowego? Dodam, ze ja mam 17 lat, a ks. ok 40 i jest szanowany w naszej parafii. Kiedyś, gdy pokłóciłam się z koleżanką, on mi powiedział, że wolałby mnie jedną od dziesięciu moich koleżanek. Co mam robić? Doradźcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zws
powinnas uwazac i zmienic 'przewodnika duchowego' i NIE rozmawiac z ksiezmi o blonie dziewiczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zws
Normalne nie ma sięczemu dziwić. A ty autorko nie udawaj takiej naiwnej, cnotliwej niewiasty z powołaniem nie mow tak do 17letniej dziewczynki. niektore kobiety wbrew temu co wam sie wydaje sa jeszcze w tym wieku kompletnie naiwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zws
Znamy się od kilku lat, on był jest? tylko moim przewodnikiem duchowym komu mam ufać jak nie jemu? ufaj sobie czujesz ze cos jest nie tak po to napisalas o tych rozmowach na temat seksu sama to cuzjesz nie ignoruj tego bo taki rodzaj napastowania jest szczegolnie wredny zyskuje sie czyjes zaufanie i jewykorzystuje na tym polega manipulacja czujesz ze cos jest nie tak to spierdalaj i otrzeziwiej troche dziewczyno wiekszosc specjalisow od pieknych slow potrafi tylko gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zws
niech zgadne z rodzicami o seksie nie mozesz porozmawiac a podejscie twoich kolezanek wydaje ci sie zbyt plytkie? moja rada. poszukaj jednak kolezanek, dziewczyn wtwoim wieku i rozmawiaj z nimi. niestety widac ze jestes niedojrzala idealistka, nie masz oparcia w nikim innym, nie masz kontaktu z rzeczywistoscia. taka osobe latwo jest skrzywidzic ale masz swoja intuicje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zws
A mnie ciekawi czy autorkę podniecaja takie igraszki i podświadomie będzie to ciągnąć aż pewnego dnia zostanie zaliczona na plebani czy rzeczywiście martwi to ją w co zaczyna grać jej "przewodnik duchowy jestes tak samo obrzydilwy jak ten facet. ta dziewczynka jest kompletnie naiwna. czuje sie bardziej uduchowiona i lepsza od kolezanek i tak latwo zeznajomosci z ksiedzem nie zrezygnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobie z racji wieku hormony szaleją, a on chce to wykorzystać. Można by twierdzić, że chodzi mu o miłość braterską, taką bez zabarwień erotycznych. Ale skoro Ty podejrzewasz go o coś więcej, to wątpię by o taki rodzaj miłości chodziło. Jest jeszcze inna sprawa - może ty tego chcesz? I sobie wmawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zws
Dzięki , chyba zmienię przewodnika. Jak myślicie powinnam z nim porozmawiać i wyjaśnić dlaczego nie chcę się już z nim widywać? nie! on toba zamanipuluje. na twoim miejscu przewodnika odpuscilabym sobie na 2-3 lata i starala sie zyskac kontakt z rzeczywistoscia. jesli po tym czasie nadal bedzieszmysla o zyciu zakonnym to to bedzie cos warte. idealista kazdy moze byc ale to nic nie daje. uwazaj na siebie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zws
zws Dziękuję, bardzo mi pomogłaś trzymaj sie. i ufaj sobie. nikomu innemu. wychowanie w domu katolickim daje pewne wartosci ale czesto jest przykrywka dla tchorzostwa rodzicow, ktorzy nie rozmawiaja z dzieckiem na rozne tematy. ma wiele minusow. naprawde - poszukaj sobie szczerych kolezanek zamiast przesiadywac ze starymi facetami w czarnych sukniach. pozniej zadecydujesz co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zws
chcesz pogadac na temat seksu to pisz tu do mnie ja ni moge tu siedziec caly czas ale zawsze ci chetnie pomoge naprawde nie uzalezniaj sie od innych jestes wrazliwa dziewczyna ale kompletnie naiwna masz duza potrzebe rozmowy i dlatego latwo zaufasz komus kto bedzie z toba rozmawial i posiweci ci uwage pisz lepiej tutaj co jakis czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zws
jeszcze jedno facet z cala pewnoscia nie da tak latwo za wygrana i bedzie cie wypytywal powiedz mu ze prosisz o uszanowanie twojej decyzji chcesz teraz po tych wszystkich rozmowach wsluchac sie w siebie, zyskac dystans i porozmawiac z Bogiem a nie z ludzmi. i tego sie trzymaj. nic o zaufaniu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×