Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uncja

Delicje z zamrażarki

Polecane posty

Gość uncja

Od wczoraj mam zamrażarkę. Do tej pory dysponowałam jedynie marnym zamrażalnikiem po przejściach :) Podzielcie się swoimi patentami, pomocne dziewczyny, na przygotowane własnoręcznie potrawy, które można zamrozić i odmrozić w sekund pięć , następnie podać na obiad. A jeszcze lepiej, na tzw półprodukty. Ja wymyśliłam, że zamrożę sobie porcjami kapustę kiszoną ugotowaną i po rozmrożeniu doprawię wg potrzeby. Zamrożę przesmażone pieczarki z cebulą, podduszoną paprykę. Za każdą podpowiedź będę niewymownie wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka23
bigos,gulasz, gołąbki, pierogi, usmażone leśne grzyby ew. pieczarki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajka, dziękuję, to wiem, choćby po mrożonkach, które można kupić w sklepie. Co jeszcze ? Wiem, że awaryjnie pieczywo. Naleśniki ? Jakieś ciasto ? Coś na sałatkę, surówkę ? Jak mrozić warzywa ? Czy warto ? Jak to wstępnie obrobić ? O takie opinie i przepisy mi chodzi po to, by codzienne przygotowywanie obiadów było mniej wk...czasochłonne ;) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotuj większe ilości
i zamrażaj porcje za jednym gotowaniem masz 2-3 obiady, czy to nie piękne?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz mrozić wszelkiego rodzaju kotlety, krokiety, surowe kruche ciasto,pokrojoną marchewkę, pora, selera, peitruchę(do zup i warzywnych sosów jak znalazł) a tak na prawdę zawartość zamrażarki to kwestia Twojej wyobraźni:-) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mroź kapustę już przyprawioną
np. taki bigos niewymownie zyskuje na smaku podczas mrożenia Spróbuj gdzieś zdobyć książeczkę Renaty Pacer pt. "Kuchnia to moje hobby" pierwsze wydanie wydane przez wydawnictwo WATRA Może antykwariat lub allegro - nie wiem czy były wznowienia, a nuż jest w księgarni?? Jest tam cały rozdział poświęcony mrożeniu różnych rzeczy i całych potraw. Szegółowo opisane i wytłumaczone co i dlaczego. A przy prawie wszystkich przepisach w tej ksiażeczce są uwagi jak daną potrawę zamrozić i jak długo można ją przechowywac w zamrażalce. Świetna rzecz. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mroź kapustę już przyprawioną
Jedna bardzo ważna rzecz do opakowania swojej mrożonki dołącz ZAWSZE karteczkę z datą włożenia do zamrażalnika i z nazwą produktu - koniecznie w taki sposób, by po zamrożeniu było widać napis co tam w tym woreczku jest. Na początku będzie ci się zdawało, że to niepotrzebne i że pamiętasz, ale szybko się przekonasz, ze warto sobie takie opisy robić. Wtedy i ty będziesz mieć pewność co rozmrażasz, a i reszta rodzinki sobie poradzi w razie potzreby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny , o takie rady właśnie mi chodzi. \" Mróź kapustę już przyprawioną - poszukam, dzięki . Chwilko - zupy ? wypróbuję :) słyszałam o rosole i zamierzałam , \" gotuj większe ilości \' piękne i pociągające :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mięso mielone już uformowane w kotlety, ja mroże zupki już zmiksowane dla dziecka, wędlinę jak mam nadmiar, wino w foremkach do lodu, potem wystarczy do sosu włożyć jedną kostke zamiast na nowo butelke otwierać, sosy wszelkiej maści jakie zostają z obiadu, warzywa pokrojone poporcjowane w małych torebeczkach, wystarczy potem do zupy dodac zamiast za każdym razem obierac nowe i biegac co dzien do zieleniaka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalafior umyty i podzielony już na różyczki, grzyby wszelkiej maści, tylko najpierw ugotowane w lekko osolonej wodzie, odcedzone wystudzone, do sosów, bigosu i zupy jak znalazł, jak robie zapiekanki z pieczarkami i serem to zawsze zrobie kilka wiecej i zamrażam kilka surowych, mocno skondensowany rosół tzn, dość słony i tłusty też wlewam do małych pojemniczków plastikowych np. takich jednorazowych filiżanek lub kubków styropianowych i wtedy zastępuje to kostkę rosołową albo jako baza do sosu jakiegoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madooonna, proszę o przepis na zapiekanki z serem i pieczarkami. Dziękuję za wskazówki. Nie wpadłabym na mrożenie sosu, do tej pory, jak miałam nadmiar - gorący wlewałam do słoika, kilka dni mógł poczekać. Dziewczyny, a co z papryką i z papryki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryka ją
można mrozić w połówkach lub pokrojoną w paski czy kostkę. Paprykę umyć i oczyścić z pestek. Blanszować: połówki - przez 3 min., pokrojoną 2 min.. Po schłodzeniu w zimnej wodzie osuszyć, zapakować do torebek i zamrozić. czas przechowywania: 12 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapiekanki z pieczarkami i serem. Ja robie tak: pieczarki umyć obrać, zetrzec na tarce o grubych oczkach lub pokroić dość drobno, w zależności od cierpliwości:) potem je poddusić na łyżeczce masła pod przykryciem ok. 20 minut tak żeby soczek puściły posolić je do smaku i dodać pieprzu. Bułkę najlepiej taką bagietke długą przekroić wzdłuż na dwie połówki, a potem jescze te połówki pokroić na jakieś mniejsze kawałki, posmarować masłem, nałożyć te peiczareczki, posypać serem startym żółtym i ziołami prowansalskimi. piec ok. 10 minut w gorącym piekarniku. Banalne i może troche przyziemne jedzenie ale jak dla mnie super. Ja właśnie zawsze robie więcej takich zapiekanek i część pieke od razu a część zawijam w folie i do zamrażarki. Potem tylko wyjąć rozmrozić i do pica!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i z papryki do lecza można warzywka zamrozić, czyli paprykę w kostke lub paski cienkie, cebule, cukinie w kostke( teraz pełno i tania!!!), pomidory obrane ze skórki i w kostke, ząbek czosnku, to wszystko udusić pod przykryciem na oleju posolić. Jak wystygnie do zamrażarki. Potem wystarczy rozmrozić, dodać kiełbaske, koncentrat pomidorowy majeranek itp i leczo przynajmniej w moim wykonaniu gotowe!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madooonna, bardzo serdecznie dziękuję :) A przepis na leczo tak podałaś, że jutro zakupię, pokroję, posiekam , uduszę i zamrożę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mogę coś dodać na temat mrożonek, to podpowiem ,jak długo trzeba blanszować warzywa przed mrożeniem ( czyli obgotowywać krótko, a następnie schładzać przez około 5 minut w lodowatej wodzie ). Czas blanszowania jest niezwykle istotny dla wyglądu i późniejszej trwałości warzyw. Jednorazowo można blanszować tylko 1/2 kg warzyw - najlepiej w metalowym sitku ( takim,w jakim się smaży frytki ).Czas zaczyna się liczyć od momentu, jak woda ponownie zawrze po włożeniu do niej sitka z warzywami. Bób- czas blanszowania - 1 i 1/2 minuty brukselka - 3 minuty buraki (młode, malutkie ) - mrozi sie ugotowane do miękkości !!! fasolka szparagowa - 3 minuty groszek - tylko 1 minuta grzyby - 45 sekund w zakwaszonym cytryną wrzątku kalafior ( w różyczkach ) -3 minuty w zakwaszonym wrzątku kukurydza w kolbach - blanszować prez 8 minut marchewka -młoda w całości - 3 minuty papryka - połowki - 3 minuty, kostka - 2 minuty pomidory - bez blanszowania ! szparagi - 3 minuty włoszczyzna - 3 minuty Informacje te pochodzą z książki Renaty Pacer Kuchnia to moje hobby i są przeze mnie wielokrotnie sprawdzone w praktyce. Te informacje mam od Joanny i również zaczęłam tak robić. Po moim pierwszym mrożeniu fasolki bez gotowania,musiałam całe zapasy wyrzucić. Znalazłam ten post na jakimś forum i wklejam, może się jeszcze komuś przyda. Na allegro jeszcze książki nie znalazłam, aukcje zakończone. Będę dalej szukać. Dzięki tej informacji ocaleje garnek do frytek z koszyczkiem, miałam go właśnie wyrzucić, jako, że frytek nie smażę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WARZYWA - CZAS PRZECHOWYWANIA : ========= =================== bób - 12 miesięcy brukselka - 12 - '' - buraki - 10 - ''- fasolka szparagowa - 12 -'' - groszek - 12 -'' - grzyby - 3 miesiące kalafior - 6 miesięcy koperek - 10 miesiecy kukurydza - 12 miesięcy marchewka - 12 miesięcy ogórki na mizerię - 6 miesięcy papryka - 2 miesięcy pomidory 12 miesięcy szparagi - 9 - 12 miesięcy włoszczyzna pokrojona w kostkę - 9 miesięcy MIĘSA I DRÓB =========== Ryby świeże - 4 -5 miesięcy ryby wędzone - 9 - 12 miesięcy mięso wieprzowe - 9 miesięcy mięso wołowe - 12 miesięcy mięso cielęce - 10 miesięcy mięso baranie ( chude ) - 10 miesięcy podroby - 2 miesiące kurczaki - 10 -12 miesięcy kury - 8 miesięcy gęsi i kaczki - 6 miesięcy indyki - 8 miesięcy INNE ======= masło - 6 miesięcy margaryna - 12 miesięcy śmietana 30 - 36 % - 5 miesięcy jaja ( bez skorupek ) - 6 miesięcy pieczywo -8 - 12 miesięcy ciasto drożdżowe - 1 miesiąc ciasto biszkoptowe z tłuszczem - 3 miesiące ciasto biszkoptowe bez tłuszczu - 10 miesięcy naleśniki - 2 miesiące drożdże - 2 miesiące knedle, pierogi - 2 miesiące makaron i ryż ( ugotowane al dente ) - 1 miesiąc Wszystkie powyższe porady pochodzą z książki Renaty Pacer "Kuchnia to moje hobby"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas gotowania zamrożonych warzyw, ========================= bo z tym mamy przecież czasem kłopoty : BÓB - w osolonym wrzątku 9 minut FASOLKA - j/w - 7 minut GROSZEK -j/w -8 minut GRZYBY - we wrzątku -5 minut KALAFIOR -w osolonym wrzątku - 10 minut KUKURYDZA - zalać zimną wodą, po zagotowaniu - 5 minut pod przykryciem MARCHEW - w osolonym wrzątku - 10 minut SZPARAGI - j/w - 6 minut WŁOSZCZYZNA - j/w - 10 minut "Mróź kapustę po doprawieniu" dziękuję Ci jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mroź kapustę już przyprawioną
uncjo, po pierwsze jednak 'mroź' a nie 'mróź', bo mrożenie, a nie mróżenie ;-) Też potem zobaczyłam tą ksiazeczkę na allegro, aukcja zakończona, ale nikt nie kupił - ja nawiązałabym kontakt bezpośredni ze sprzedawcą i spytała czy jeszcze ma tą książeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mroź kapustę już przyprawioną
A swoją drogą wiele jest książek dawno wydanych, które są doskonałe tylko wtedy były wydawane w niezbyt ciekawej szacie - a teraz nikt ich nie wznawia, wiele dobrych, rodzimych pozycji ulegnie zapomnieniu, a nas zalewa bylejaki chłam, byle jak tłumaczony i tylko kolorowo wydany :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uncja---------------> widzę, że się rozkręcasz:-) a ja właśnie wyciągnęłam z zamrażary malinowy mus na koktail mleczny.mniam, mniam! pozdrowionka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem po co zwracać uwage na forum komuś odnośnie pisowni, przecież wiadomo ze każdy pisze szybko i to nie konkurs ortograficzny!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madooonna :) ja się nie gniewam za zwracanie uwagi na błędną pisownię. Dbam, by pisać poprawnie i cieszę się, że innych też to obchodzi. ulotna chwilo - smacznego :) Malin już chyba nie zakupię, za późno, w przyszłym roku sobie odbiję. A ten mus to zmiksowane maliny tylko czy coś jeszcze dodajesz ? mroź kapustę już przyprawioną - poproszę męża, On mi znajdzie i zakupi, a ja przy okazji się jeszcze poduczę, jak kupować na allegro. Sama mam sporo książek, też mało efektownie wydanych, ale bardzo pomocnych. Czuję w Tobie \" bratnią duszę \" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mroź kapustę już przyprawioną
madooonna, zauważ, ze zwróciłam uwagę nie za pierwszym razem, tylko gdy bład się powtarzał :-O wielu nie dba o pisownię i język polski w internecie i dlatego mamy tak wiele wręcz odstręczających tekstów w necie Dawniej człowiek czytając podświadomie uczył się pisowni, bo w książkach dbano o poprawność i korektę. Teraz czytając można sobie wręcz zepsuć pisownię i pozbyc nawyków poprawnego pisania :-( Nawet wydawcy dzisiejszych ksiazek nie dbają o korektę i drukują mnóstwo błędów :-O A miało być o mrożeniu ;-) uncja :-) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mówie ze ktos sie pogniewa, ale irytuje mnie takie poprawianie:) jestem filologiem polskim i nie mam nawyku poprawiania kogokolwiek poza dziećmi w szkole:)uważam to za niestosowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madooonna, Ciebie też by trafiło, gdyby ktoś błędnie pisał Twój nick :D Nie nerwujsia, bo nie ma o co :) Mielone doprawione zamrażać przed usmażeniem czy może po ? Sprawdzałyście , jak smaczniej ? Tak mi się spodobała ta zamrażarka, że mąż namawia na drugą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej po usmażeniu, bo przed jak wyjmiesz kotleciki to takie lekko będą wodniste:) ja też jak kupiłam lodówke z zamrażarką to dostałam kociego rozumu i eksperymentowalam ze wszystkim co sie dało lub nie mrozić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre wychowanie mówi też że
Zwracanie uwagi komus kto zachowuje się niestosownie również jest w złym tonie. "madooonna: jestem filologiem polskim i nie mam nawyku poprawiania kogokolwiek poza dziećmi w szkole uważam to za niestosowne. " "madooonna: nie wiem po co zwracać uwage na forum komuś odnośnie pisowni, przecież wiadomo ze każdy pisze szybko i to nie konkurs ortograficzny!!!!!" --->> i te PIĘĆ wykrzykników :-O u polskiego filologa ... A swoją drogą ciekawe, że na Kafe jak ktoś chce się podepszeć to zaraz okazuje się, że jest lekarzem, prawnikiem, ginekologiem albo filologiem polskim :-D Tu sama śmietanka siedzi i widać to po poziomie większości wypowiedzi. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, a a propos kotów . Mam dwa i pół. :D I trochę miejsca na ich przysmaki też musi być :) Jeszcze naleśniki - mroziłaś ? Jeśli tak, to przedzielałaś jakoś poszczególne ? Ja najpierw zamrożę nadziane, np szpinakiem. A leczo już bulgocze w garze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×