Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stazystka_23

Staż - kilka pytań

Polecane posty

Gość stazystka_23

Nie wiem czy trafiłam na dobre miejsce, bo tu niby się gada o pracy a nie stażach no ale... Mam do Was kilka pytań i byłabym wdzięczna gdybyście mi odpowiedzieli jeżeli coś wiecie. 1. Jestem na stażu w urzędzie, pracuje tu koło 80 osób+kilku stażystów i praktykantów. Z tego co zaobserwowałam jest taka tradycja, że odchodzący stażyści kupują w ostatnim dniu pracu ciacho, którym częstują... No właśnie, kogo??? Czy tylko osoby ze swojego działu (w moim pokoju jest 6 osób) czy całe pięterko (cały urząd)? Niby zarabiam za ten staż te 650 na ręke ale jednak nie stać mnie na kupowanie ciacha dla całego urzedu... 2. Z tego co sie orientuje staż można ukończyć tylko w terminie albo jeżeli w czasie trwania staż znajdzie się pracę. W innym przypadku trzeba zwrócić kase jaka się pobrało od urzędu pracy za staż i zwrot kosztów doajzdu na miejsce stażu. A jeżeli znajdę pracę, która nie koliduje z czasem pracy urzędu (urząd jest otwary od 7:30 do 15:30 a ta praca jest od 16-22)??? I druga sprawa - na początku listopada zaczyna się w urzędzie pracy szkolenie zawodowe na które chciałabym uczęszczać - czy mogę z tego powodu przerwać staż nie płacąc tych kar? Czy po skończeniu takiego szkolenia (trwa 2 miesiące) bede mogła dokończyć staż (staż mam do 30 listopada)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex-studentka
Odpowiem tylko na pierwsze pytanie:) Miałam staż w szkole, w której pracowało 50 nauczycieli i 20 pracowników obsługi i administracji i tylko tych drugich poczęstpowałam bo tylko z nimi miałam stycznośc:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkalepka
1. Nie ma czgos takiego jak oddanie pieniedzy za staz - zawsze dostajesz pieniadze za przepracowany miesiac, 2. Staz mozna w kazdej chwili przerwac, podajac konkretne powody.. 3. Majac staz w jednej firmie nie mozesz pracowac w innej, bo jak Cie przyjma na umowę to obligatoryjnie nie jestes osobą bezrobotną.. i staz przepada, ze szkoleniem tak samo.. i chyba po przerwanym stazu nie bedziesz moglawrocic, gdyz pewnie bede mieli kogos innego na Twoje miejsce :) 4. Co do poczestunku, to ja bym nie przesadzala.. mimo, iz maja darma prace bialego murzyna, to jeszcze sie najedzą za darmo.. ale decyzja nalezy do Ciebie.. bylam na stazu przez rok czasu i dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×