Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawostttkaa

pytanie ookres stazowy

Polecane posty

Gość ciekawostttkaa

witam czy jest prawda ze zakład w kórym odbywałem staż ma obowiązek zatrudnic mnie na jakis tam okres po odbyciu stazu ? witam drugie pytanie to mam 2 dni wolne za kazde 30 dni kalendarzowe , lecz za 6 miesiac odbywania stazu PUP powiedziało ze niedostane 2 dni wolnego poniewaz 30 dzien odbywania stazu upłwa mi 30 dnia miesiaca i nie mam kiedy go wykozystac tylko skoro 2 dni urlopu jest za kazde 30 dni kalendarzowe to to co z miesiacami które maja 31 dni kalendarzowych (PUP nie bierze pod uwage tego ze niekóre miesciace maja 31 dni wiec powinienem miec 180 dni stazu ale ze były 3 mieciace w tym okresie 31 dniowe to powinienem chyba miec koniec okresu stazowego 27 dnia miesiaca a nie 30 czy tak ?? czekam na odp thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz na pytanie 1
brzmi: NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawostttkaa
o tym ze maja ludzi gdzies to ja wiem tylko czy jest tak czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale głupoty... pierwsze pytanie: nie drugie: masz 1,66 dnia za każdy miesiąc, co się zaokrągla na korzyść pracownika do dwóch dni, za sześć m-cy to jest 6 x 1,66 = 9,96 czyli 10 dni. Tak jest przynajmniej w umowie o pracę gdy jest to pierwsza praca, nie wiem na jakiej podstawie prawnej jest staż ale podejrzewam że zawiera się umowę z urzędem a urząd kieruje do pracodawcy, coś jak "pracodawcy użytkownika" w przypadku pracy tymczasowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_stażystka
ad1 nie ma obowiązku cię zatrudnić ad 2 po przepracowanych 30 dniach nalezy Ci sie piuerwsze dwa dni które możesz wykorzystać od razu albo kumulowac. Zaczynałam staż w styczniu a pierwsze wolne wzielam w lipcu, bodajże 12 dni czyli prawie dwa tygodnie. Ale moja koleżanka zaraz po 30 dniach wykorzystywała i siedziała sama na wakacjach bo inni na urlopach woiec zastanów się jak to rozplanować. Chyba Ci tak pasuje 30 dni i urlop. A co do miesięcy mających 31 dni, np marzec ma 31dni, 30 marca już mozesz barć wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawostttkaa
witam a zaplanowanie to troche pózno bo koncze staz 30 listopada a zaczołem 1 czerca ale wolne sobie zbierałem tylko nie cha mi dac 2 dni za listopad poniewaz koncze 30 listopada wiec niemam kiedy tyo wykozystac ale wziasc pod uwage miesiace 31 dniowe to powinno byc troche wczenies te 30 dni bo gdzies 27-28 listopad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×