Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

salsera

Biały nalot na butach

Polecane posty

Dziewczyny dwa lata temu na koniec zimy jak już był przeceny kupiłam kozaki, dałam za nie 190 zł przecenione z 400 (piszę dlatego, ze nie mam już kartonu ani nic i nie wiem czy to skóra czy tworzywo, ale po cenie sądząc - raczej skóra). Sezon się konczył więc buty poszły so szafy. zeszłej zimy wyjęłam je, miały taki biały nalot jakby ktoś je mąką obsypał. Wyczyściłam je ściereczką wilgotną, ale szybko nalot wrócił i nie miałam pomysłu czym to wyplenić na dobre. Teraz zbliża się kolejna zima, i znowu są całe białe po takim czasie leżenia w szafie. Macie jakieś pomysły co to może być za cholerstwo i jak to wyczyścić? Jeszcze na zadnych butach mi takie coś nie wyskoczyło. Dodam, że przechowywane są razem z innymi, i tylko te robią się białe. Nie mogę ich czyścić codziennie bo mnie szlag trafi a buty są fajne i szkoda byłoby w nich nie chodzić. Pomóżcie laski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastowałam je przeciez, to była pierwsza rzecz jaką zrobiłam ;] Co do soli to myślałam że owszem osadza się, ale po spacerze po posypanym nią śniegu, a one tak miały od początku. Skłaniałbym się moze bardziej ku pleśni ale co, w sklepie by załapały? Ale spoko, może faktycznie lepiej zapytam w obuwniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierworodna AutorkaPostuwłasci
daj znac jak sie dowiesz bo tez tak mi sie w jednych robi i to nie jest sól :P tez myslałam o plesni :O a co do soli to tez wychodzi po wypastowaniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki:-) jeśli chodzi o pozbycie się białego nalotu z soli to podaję sposób podany przez forumową Lusesite de Milagros.....:-) ciepła woda pół na pół z octem potem suszymy butki a na koniec pastujemy tłustą pastą:-) ps.sprawdzona metoda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czyściłam buty z osadu soli sposobem Lusesity i kurde DZIAŁA!!!!!!!!!!!! :D :D :D Także polecam spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł_Gdynia
Gdybym zobaczyl ten temat 2 dni wczesniej to uznal bym, jak w wiekszosci innyh przypadkow, ze autor tego tematu jest kolejnym zyciowym no-livem. Wszystko jednak ma sie zueplnie innaczej - 2 dni temu spostrzeglem bialy nalot na moich butach - DUZO bialych kropek na calym czubku. Pierwsza mysl - Sol. Siadam sobie w kuchni, scieram szybciutko morka szmatko i butki wygladaja jak nowe. Rano sprawdzam, buty wygladaja tak samo jak po umyciu - czyli sa czyste. Wychodze z domu po 15 minutach znowu ten nalot - mysle sobie co jest kurde grane. Wracam, myje, sprawdzam pod swiatlo i stwierdzam ze sa CZYSTE.Wychodze szczesliwy z domku, przechodze 50 m i ten nalot doslownie na moich oczach zaczal sie znowu pojawiac. Bylem zalamany, drogie, nowe buty i takie swinstwo mi wyskoczylo. Ostatnia deska ratunku byl internet, pierwszy link kafeteria i sposob z octem. OCET JEST rewelacyjny, polecam kazdemu zmieszac go z ciepla woda wyczyscic i potem poszczotkowac te butki jakas pasta. dziala w 100 % Serdecznie dziekuje za ten temat i za sposob z octem :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitiana
Niestety.. ocet nie zawsze działa :( też miałam ten problem z białym nalotem na butach. Wyprawiałam cuda na kiju z nimi, żeby się tych białych plam pozbyć. Pasta zwykła, mleko, czyszczenie na sucho chusteczką, na mokro. I nic. Na tym forum przeczytałam o sposobie z octem i ciepłą wodą i zaraz następnego dnia kupiłam butelkę w nadziei, że wreszcie jest jakiś sposób który rzeczywiście działa, wypróbowałam i znów nic :/ dwa razy tak czyściłam - wieczorem i rano, jak zobaczyłam, że białe plamy zaś wylazły. Buty wyglądały po prostu okropnie i do tego śmierdziały octem :/ W końcu wkurzona poszłam do sklepu z butami i polecono mi TŁUSZCZ DO BUTÓW. Wzięłam bez przekonania, nałożyłam i odpukać - póki co nic nie wylazło :):):) buty są odrobinę ciemniejsze, co mi nie przeszkadza, ale czyste i błyszczące :) Nie znam się, dlatego nie wiem, czy taki tłuszcz nadaje się do każdego rodzaju butów. Ja mam kozaki skórkowe (albo pseudoskórkowe;) i działa bardzo ładnie. Każdy chyba musi znaleźć swój własny sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitiana
Żeby nie było niedomówień - też buty wypastowałam po czyszczeniu roztworem z octem i wysuszeniu. Specjalnie użyłam takiej pasty zwykłej ze szczotką. Nie wiem, czemu nie zadziałało w moim przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitiana możesz podać co to za tłuszcz kupilaś do butow i jakiej firmy. Bardzo mnie interesuje ,słuszałam żeby dobrze buty natłuścić nawet wazeliną kosmettczną .Piszesz że jest tłuszcz do butów to wole to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boz
najlepszy jest tłuszcz z ptaka renifera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś mi mówił, ze ciepłe mleko pomaga, ale nie sprawdzałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nowe buty zawsze natłuszczam, wazeliną, kremem, olejkiem, co mam pod ręką i potem co jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To po impregnacie robią się te naloty. Wczoraj kupiłam nowe buty pani w sklepie poleciła mi impregnat po przyjściu do domu zastosowałam w/g przepisu dziś buty mają siwy nalot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze mam to samo kupiłem se buty za ok 200 zł i nagle białe coś próbowałem zmyć szmatką mokra i nic to nie dało potem na sucho nadal nic Proszę pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Też miałem klopot z tym nalotem.

Ocet, pasta działają krótko.

Użyłem kremu półtłustego.

Jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×