Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Asanna ogromne gratulacje dla Ciebie i Małej Księżniczki:D niech Ci się super chowa 🌻 zdradź tajemnicę jak ty to zrobiłaś to my też skorzystamy, wczoraj nic nie zapowiadało że dziś będziesz mieć swoją księżniczkę a jeszcze się martwiłaś, że nie masz żadnych skurczy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borówka dzięki wielkie to chyba będzie to bo wpisałam na ebay i wyskoczyło kilka niestety żaden nie jest do kołyski ale teraz już przynajmniej wiem czego szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byla midwife - moj maluch wazy juz 5040g :D... kurcze dalej mamy problem z odparzeniem :(... jutro ide do GP to go zabiore ze soba... chyba ze macie jakies rady... dzisiaj jade na zakupy - moze jakis krem doradzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogromniste gratulacje dla kamila_black i asanny. to musi byc niesamowite tulic mala istotke. Bardzo wam gratuluje i zycze duzo zdrowia a reszta ulozy sie sama. u mnie zaczal sie 14 tydz. wiem ze to poczatek ale ostatnio bardzo doskwiera mi serducho. nie wiem juz czy to normalne, ale od 3 dni nie ruszam sie z lozka, jest mi duszno a serce prawie chce wyskoczyc z klaty. sil nie mam na nic a i oddech mam strasznie plytki. jutro mam wizyte w szpitalu, napewno wszystko powiem, ale moze wiecie z wlasnego doswiadczenia co mi moze byc? doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekujemy Wam serdecznie,malenka juz karmiona dwa razy,lezy mi miedzynuziami na przescieradelku,slodziutkie 2700 czystej bezcennej niewinnosci och jak ja Wam mam zrobic zdjecia i wsadzic z telephona skoro na phonie jestem na inter,bede probowac.Pytacie jak,hm najpierw zazartuje i powiem,ze pewno slyszala,ze zrobie kolejne 900mil w ciazy,hi co niektore z Was wiedza,ze w 6tym m-cu wsiadlam do auta i pojechalam do Polski,wrocilam tak samo w 8smym tzn 4tyg temu. A na powaznie?Ja swoje przeszlam dziewczyny,naprawde wiezcie mi,ale powiem tak by ominac emocje.Codziennie rankiem i noca cieplunia kapiel,nie goraca,herbatka malinowa,ja nie mialam zadnych skurczy to byly pierwsze i ostatnie ale silne jak nie wiem co.Zaczelo sie o 23 bo no bole ale se mysle cha straszaki jak to kt6ras z Was nazwala,do 2stej wytrzymalam potem mowie no ide sie ogrzac bo padne,probowalam je przezyc jak to ja grozie,problemom,wezwaniom na przeciw,nigdy nie dalam sie zlamac,nawet ugiac ale na psychice zostalo.No jak weszlam do kapieli to po godzinie juz stalo sie jasne,ze to sie tak nie skonczy,laski powiem wprost kibeleczek wyproznianko,woda boli grzanko coraz silniej wyladowalam w szpitalu.Okazalo sie,ze dostalam opr bo rozwarcie na 6 a ja sie pytam czy moze se do domu jednak pojade,gaz,morfina,zdziwiona midwife bo doctora ni nikogo innego,patrzy na mnie,mowi damy rade i po polsku do mnie Dawaj Dawaj (w zyciu tego nie zapomne,takiego kopa mi to dao,ze puszowalam a ta mi stoj,wolniej) no i tylko jej mowie,nie tnij mnie bo kopne i walne angielski grzeczne sorry,mowie jej,ze miesnie tam cwicze dlugo i ciac sie nie dam,no i troszku peklam ale 4ta cos tam,mala krzyczy,ja mowie jeju czarna jakas(tate wywalilam do domu,urodze zadzwonie,bylo r u sure?Jak spojrzalam,zrozumial,nie martwcie sie zasluzyl,pocalowal w czolko wyszedl).Tyle,fajnie tu,pokoik mamy,same jestesmy.To co powiemy rodzince mloda,ze juz jestes na swiecie co?No to chwila bo trza do rodziny zadzwonic,tzn do niektorych bo tatus moj to chyba jak mloda sie chajtac bedzie,ze ma wnuczke sie zorientuje a mamuska no coz od miesiecy jakos nie pytala.ZYCIE! Acha powiem Wam jeszcze cos,albo moze innym razem bo ... no przeszlam w tej ciazy troche.Teraz za to czlowiek ma dla kogo zyc.Jest cudowna.Zycie Wam Kobietki kazdego dnia takiego jaki ja mam dzis.Dziekuje za mile slowa,to bardzo wiele znaczy.Acha!Dla tych,ktore sie szycia boja bo ja sie tego balam,dlatego taka na nie z tym krojeniem,wieszcie mi moze to tak zrobic nurse,ze nie poczujecie niczego,poza mrowieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Asanna,szybko ci to poszlo a ja myslalam ze zmiescimy sie w tym samym czasie.Super zeby tak kazdej sie udawalo w takim expresie. To juz nie duzo przede mna zostalo,juz sie pogubilam kto jest jeszcze w przodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wjakim szpitalu asanna rodzilas.Bo w sumie mieszkamy niedaleko siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asanna gratulacje!! a ja mam znowu problem-juz zadnej radosci z tego macierzynstwo tylko ciagle cos, jestem przeziebiona, mam katar i boli mnie gardlo, maly troche podlapal i wczoraj mial troche chrypki nawet, ale temp nie ma, z tym ze od nocy pije o polowe mniej , on taki głodomór a pije mniej i bardzo mnie to martwi czy to moze przez to przeziebieni i moze gardelko go boli, na dodatek jak pije to kreci sie co po chwile bo brzuch go boli bo drugi dzien czekamy na kupke, koperkowej nie chce pic i co zrobic, na dodatek jakos tak dziwnie lapie piers jakby pierwszy raz, nigdy nie mial problemow z ssaniem-moze przez smoczek albo przez gardlo, juz sama nie wiem, doradzcie cos, bo chyba nie ma zadnych syropkow do takie malutkiego dziecka pozdrawiam was serdecznie i bede wdzieczna za rade, milej niedzieli🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asanna,ale historia,no super,kilka razy przeczytalam,a ja w tabelce zaraz po tobie(moze teraz moja kolej,he he) :-D ale tak szczerze najlepsze zyczonka dla Ciebie i malenkiej i gorace buziarki:-* ..................NIESAMOWITE>............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka1981
Asanna i KamilaB gratulacje wszystlkiego naj!! Na kolki dziewczyny polrecam Dentinox infant colic drops, mojemu Kubusiowi pomoglo jak narazie odpukac jest duzo lepiej niz bylo wkoncu przesypia wiecej niz 15 minut, (dzis w nocy spal nawet 4ry godziny) i nie budzi sie z krzykiem no i kupa zadsza. Pozdrawiam goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda, Asanna Twoja historia jest niesamowita, wzruszyłaś mnie do łez, jesteś bardzo dzielną kobietą! będę trzymać kciuki, żeby życie ułożyło się po Twojej myśli :) i gratuluję jeszcze raz :) wczoraj na babychannel oglądałam program o porodach i się wystraszyłam, wszystko mi stoi przed oczami do tej pory ..i ta myśl że to nieuniknione.. Magda_g ja też mam teraz czasem takie kołatanie serca (16tydz), zwłaszcza jak się zdenerwuję np. dzisiaj w pracy, tak mnie managerka wyprowadziła z równowagi, że myślałam że mi serce wyskoczy i aż powietrza nie mogłam złapać Daj znać co Ci powiedzą w szpitalu na temat serduszka, mam nadzieję oczywiście że wszystko będzie w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bes ja tez tak mialam na poczatku ciazy ze sama mysl o porodzie mnie zalamywala.bylam poprostu przerazona ze to musi sie stac :O ale caly okres ciazy jest wlasnie po to zeby sie do tej mysli przywyczaic, oswoic z przenaczeniem heheh okolo 8 miesiaca bylam juz gotowa na wszystko (no moze z wyjatkiem epiziotomii bo to mimo iz wiem ze jest prawie bezbolesne to jakos... nie wiem, niewyraznie sie czuje na sama mysl :D ale ja juz po 2 cesarkach raczej nie bede miala okazji sie przekonac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Asana - zdrówka teraz i sił życzę, bo ta \'podróż\' to się dopiero zaczęła :) Magdae - jeśli dziecko ma katar i zatkany nos, to prawie w ogóle nie je, bo jak ma do wyboru oddychać lub jeść to wiadomo co wybierze.Polecam kropelki oilbass (chyba można od 3 m-cy), wick vaporoup dla niemowląt (zapytaj w aptece) i sama możesz pić syrop z cebuli i Wit C myślę,że dzidzia weźmie w mleku to co mu potrzebne.czosnek też nie zaszkodzi, ale ma ostry smak, i nie wszystkie dzieci go akceptują.A z temp uważaj, u niemowląt bardzo szybko wzrasta, więc trzeba od razu zbijać wszechmocnym paracetamolem (na receptę:Medinol lub normalnie calpol, są też inne nazwy). A my odkryliśmy w końcu basen,gdzie są przebieralnie dla rodzin, bo tak to ja zawsze musiałam sama i siebie i Czarka oporządzić.Rewelacja. A teraz odpoczywam, bo dziadkowie bawią wnuka a ja po prostu leżę-pierwszy raz od niepamiętnych czasów... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu33
Witam Poszukalam to forum, bo w Anglii samemu smutno.Mieszkam kolo Wakefield w castleford.jestem w 5 tygodniu ciazy i wybieram sie wlasnie do lekarza.jestem tym troche przerazona>jestem juz mama,ale pierwszy raz przechodze to w UK.Bede sledzic to forum, bowiem interesuje mnie przebieg ciazy, porod i inne ciekaowstki. Czy wiecie ile kosztuje prywatne wizyty gonekologicznie i USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu33
magdae Nie martw sie.To normalne po porodzie.ja mam juz dwojke dzieci i przeszlam pare chorob.Teraz jestem po 4 latach z 3 dzieciatkiem. Male dzieci maja tzw.sapke.To jeszcze zawartosc porodowa w nosku lub przyzwyczajenie to otoczenie-adaptacja.Nie ma zapchanego noska. Nie wiem, czy go karmnisz piersia,ale wtedy Ty pij koperkowa. Sluze rada, jako stara mamusia GG 1559229

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu33
jesli jest lekko przeziebione to w tylek czopki z paracetamola, ale przy goraczce.Do noska nassivin lub zwykla sol fizjologiczna.Nie wiem ile twoj maluszek ma.W kazdym razie Ty mozesz pic herabty ziolowe, miod, cytryne,a nawet wziac pyralgine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
lulu, witaj ma forum asana moc buziakow, super salatke zrobilam pycha, najwiecej to ja jej osobiscie zjadlam. oleniga, jesli chodzi o krostki to moj mial to samo, balam sie ze moze jakas alergia, ze ja cos nie tak zjadlam, ale polozna powiedziala ze to burza hormonow u dzidziusia i rzeczywiscie po jakichs dwoch tyg zeszlo calkiem, nic niei robilam. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za rady!!!!!!🌼 tym razem to troche katarku bo ja go mam tez wczesniej byly te pozostalosci, ale katarek powoli schodzi tylko ta chryka jeszcze i kupka, tak karmie piersia,biore wit c i mi juz przchodzi i czekam kiedy malemu przejdzie i mam nadzieje ze nic mu sie wiecej nie rozwinie a tym koperkiem to ja go juz tyle napilam i to nic daje, trzeba cierpliwie czekac i sie meczyc jescze raz dzieki za rady-bede musiala zaopatrzyc sie w cos na temp dla niemowlaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu33
nie wiem, czy w anglii sa te krople,ale nazywaja sie esputicon i espumisan.dajesz je maluchowi i sama bierzesz. Niestety taka pora,ze wszytscy choruja.Ja jestem w 5 tygdniu, a juz zlapalam katar i kaszel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asanna ja tez Cie podziwiam, silna z Ciebie kobieta ... zycze Ci samych radosnych dni, tak radosnych jak ten kiedy urodziło sie Twoje malenstwo... :) Magdae to bardzo mozliwe ze od smoczka, ale nie wykluczone ze z powodu przeziebienia - polecam isc do lekarza... co do takiego maluch lepiej nie gdybac... Magdag ja jak bylam w ciazy... to dosc niedawno ;) to tez mialam klopoty z oddechem i silnie bijacym serduchem - uznalam ze to normalne, pozniej sie przyzwyczailam ale lepiej poradzic sie lekarza albo jeszcze lepiej migwife... Witaj lulu33 bedzie dobrze... pomozemy :)... oo i masz gg - to fajowo :)... moze ktos jeszcze ma?... Agnieszka75 oby tak bylo z tymi krostkami, dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co dziewczyny troche sie zaczelam niepokoic, maly je jakos dzisiaj mniej, nie 160ml tylko jakos 140... i w czasie jedzenia kiedy go odbijam to zdaza mu sie duzo ulewac i to samo jest dlugo po jedzeniu... juz ponad 2godz. od ostatniego karmienia i znowu mu sie ulalo...nie wiem, czy to moze z powodu antybiotyku ktory biore?... czy moze dlatego ze dalam mu dzisiaj herbatke 'plantex' (przyslali mi z Polski)... tak dziwnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu33
muszisz go obserwowac.maluszki, tak jak dorosli maja lepsze i gorsze dni. Nie powinien miec nic po tej herbatce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj lulu!! napewno twoje rady sie przydadza. Jutro mam wizyte w szpitalu napewno zdam relacje i podziele sie z wami. trzymajcie sie mocno i milej nocki p.s. jeszcze raz gratuluje tym co sie rozpakowaly :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Lulu :) ... troche charczy, moze ma nosek zapchany troche i czasem jak zasnie to jakby chrapał... bede go obserwowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu33
w koncu jestem mama dwojki dzieci i przy pierwszym bardzo sie o wszytsko martwilam.Przy drugim wiedzialam co i jak.Zreszta mialam tez pod opieka swoja siostrzenice.Moj zawod tez laczy sie z dziecmi.:) Nie boje sie w UK miec maluszka,ale raczej ciazy, jej prowadzenia i porodu.W sumie doleglisowci w ciazy tez mnie nie przerazaja.Nie znam tutajeszej sluzby zdrowia :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu33
sol fizjolocziczna to podstawa w domu do noska maluszka :)sa teraz takie fajne w areozolu.czasami wystarczy dobrze wywietrzyc pokoj, bo maluszkowi jest za duszno.w pokoju musi byc dobra wentylacja, a najlepiej kupic nawilzacz.W Uk niestety zmora jest grzyb, a od niego moga byc alergie i zapchany nosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj wsadzilam mojego maluszka do baby bouncera (takiego zawieszanego na drzwiach) i chociaz oczywiscie jeszcze nie wiedzial jak sie odbijac, to bardzo mu sie podobalo ze moze sam zdecydowac w ktora strone chce byc odwrocony :) spryciulek szybko obczail jak sie obracac:) ja mam bouncer Lindam ale nie polecam bo ciezko jest samemu dzidzie \'umocowac\' i takie wlasnie mial opinie na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość southampton mamy
Czy sa tu jakies mamy z Southampton ?? To forum jest dla mnie jak dla wiekszosci nalogiem , fajnie ze jestescie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek!!! ASANNA GRATULUJE GRATULUJE GRATULOWAC NIE PRZESTANE!!!Bylam wczoraj w szoku jak przeczytalam,ze masz juz swoja ksiezniczke,dzisiaj jeszcze raz to czytalam ale super,ze tak szybko poszlo!!!dla WAS🌼oby wszystko sie ulozylo! witaj lulu33 milo wiedziec,ze jest ktos oprocz mnie z 3cim w drodze:) ja dzisiaj skan mam:p wczoraj rodzinka molestowala zeby pytac o plec,ale to moje dziecko i moja decyzja,ze nie chcem wiedziec!!!Dupki oczekuja oczywiscie dziewczynki buuuuuuuuuuu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×