Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Gość mysza703
Cześć dziewczyny gosiaczek i aleksandra gratuluję Maleństw Nie wiem co z cebi ale tabelki wynika, że ja jestem następna. I chyba coraz bardziej przerażona. Mam nadzieję, że będzie dobrze Szczęśliwe Brzuchatki Cebi.................26.05.2009.......29.....Bedford.... ....Jas mysza703...........15.07.2009......39....Southport..syn. . Piotruś gosiaczeko5.......17.07.2009......20.....Luton....Mateus z /Martyna ? czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Niulek25.............18.07.2009.....37...Birmingham...sy n..Jack(Kubus) GaGa_................19.07.2009.....36....Birmingham... .syn....Szymon Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. Aga_nton..............04.08.2009....32.....Northampton ...Patryk.... Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Selena1515...........03.09.2009......28....Hatfield...có rcia Alicja.... Dominisia0407.......29.10.2009......9.....Darlington.. .........?....... Lilowa..................06.12.2009......16.......Bedford . ............... Ewag...................12.12.2009......4.......london... ... Szczęśliwe Mamusie : TABELKA W CAŁOŚCI ZE SZCZĘŚLIWYMI MAMUŚKAMI NA STRONIE 186 Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub 1403monis1988..16/08/07...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus.......Da widek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś magdae...........30.09.2008......3500....Lancaster.....s ynek..Cyrylek Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..córka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......córeńka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....córecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...córeczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek edyjus......03.03.2009....3320....Welwyn Garden City....Maksymilian anecia1702.....14.03.2009...3590...melton...córcia..Amel ia Cherry.76........17.03.2009...3550...Londyn....córeczka Sara mi83.............18.03.2009...3810...Hinckley...córcia Hania lucilla29.......09.04.2009......4400.....Grimsby........ Syn Gabriel smart231........12.04.2009......3750...Londyn......... ....Ada magda_g........26.04.2009......3220....H/C......córka Maja, Magdalena bes................1.05.2009......4250......Swindon..... ......synek Bartuś EmilciaWakefield...14.05.2009....3800....Wakefield...... ..synek Michał maryska 2maja.....15.05.2009....3560....Birmingham.......Filip annnnnnna......16.06.2009......3360.....Nottingham... synek... Michał Aleksadra188....28.06.2009...3800.....Hereford...synek.. .Alex Trzymam kciuki za Nas wszystkie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki:):) Gosiaczek i Aleksandra WIELKIE GRATULACJE!!!!!! Annnnna jak sobie radzisz?? pamietam dziewczynki jak robilyscie liste zakupow spisalam sobie oczywiscie:):)wszystko sie przydalo??czy cos musialyscie na ostatnia chwile dokupowac??w takie upaly oprocz cyca podajecie jakas herbatke?? no i pytanko kupowalycie smoczki??jak tak to jakie??ja juz butleki kupilam z tommee-tippee 2*150ml i 2*260ml powiem szczerze ze zaczynam sie juz gubic w tym wszystkim:(:(jezeli chodzi o leki na kolki,katarek itp co i jakie??:(:(najwyzej kupie wszystko co zapisalam:) kamila_black trzymaj sie kochana i nie daj sie chandrze!!!jutro wstanie lepszy dzien!!!!! niulek25 przepis na zapiekanke kiedys sie pojawil??musialam przegapic:(:(jak jest dobra to mi podaj bo mi to juz sie zupelnie pomysly skonczyly co gotowac na obiad:(:( a co do Twojego strachu-ja juz jeden porod mam za soba i nie ukrywam ze sie boje wlasnie tego co mnie czeka ale kazdy porod jest inny i kazda kobieta przechodzi to inaczej najwazniejsze to nie wpasc w panike ja sobie ogladam i cwicze codziennie z internetowa szkola rodzenia wyglada identycznie tak jak chodzilam 9 lat temu:) a jak dajesz sobie rade w takie upaly??bo ja umieram:(:(puchne!! w ogole to chodze zdolowana:(:(widzac na ulicy te wszystkie szczuple laski a ja jak slon:(:(chcialabym pochodzic sobie na basen ale zadnego stroju nie moge dopasowac:( a w ogole do kitu!!!! a moze jakas kawusia??np w galerii??co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena1515 co do kolek to ja przepajam swojego babelka na przemian praktycznie od pierwszych dni życia ( koper włoski, rumianek, plantex, woda z glukozą) i jak do tej pory ani jednej koleczki nie było :-) a co do katarku to juz jeden mielismy i uratowala nas sól fiziologiczna ktorą delikatnie przemywalam nosek od srodka patyczkiem mysza703 trzymam kciuki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak jeszcze pomijajac dzis rozmawialam z siostra ktora podpowiedziala mi zapomniany przepis na zebre trojkolorową :-) z głowy mi wylecialo ze takie ciasto istnieje ;] dla zainteresowanych 5 jajek 2 szkl. cukru 1 cukier waniliowy wszystko ubic az do rozpuszczenia cukru 3 szkl. mąki , polecam krupczatke wymieszac z łyżką proszku do pieczenia do ubitych jajek dodac szklanke wody gazowanej i szklanke oleju, wymieszac. pozniej powoli dodawac make z proszkiem. gotowa mase rozdzielic na 3 czesci i do kazdej dodac jakis barwnik (po duzej łyzce stołowej) np ł. maki, ł.kaka, ł kisiel truskawkowy lubł kisiel agrestowy, łkakao, łkisiel malinowy ... co komu w duszy gra ;] mozna tez robic 2 kolorowe lub wiecej kolorow ...cudenko. wlewac do foremki wg wlasnego gustu ;] piec 70 min w 180 stopniach szybko i smacznie do kawusi jak znalazł :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilciaWakefield dzieki wielkie:):)a ten koper i rumianek to kupujesz w saszetkach (jakie proporcje dla noworodka?) czy herbatki np hipp?? i jakbys mogla to wyslij mi linka jak wyglada tutejsza sol fizjologiczna..moze ja za bardzo pamikuje ale pamietam jak maly mi sie urodzil i w 4 dniu dostal kolke i tak strasznie plakal!!! teraz to ja juz wole sie zabezpieczyc i miec cosik pod reka:) ciasto pewnie pycha chetnie bym upiekla ale zawsze mi zakalce wychodza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dostalam numerek na council flat kat C- czas oczekiwania- 6 lat macie dziewczyny jakis pomysl zeby to przyspieszyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc 😘 gosiaczek pokarm z piersi strawia sie po 1,5 h wiec dziecko bedzie glodne po ok.2godz.na nos pokarm jest tlusciejszy wiec moze dluzej spac bo dluzej sie trawi.jesli jest upal a z piersi picia nie starcza mozna dopajac,ja radze herbatki hipp,bobovita bo tam jest tyle tych ziolek ile dziecku trzeba,a w saszetce jest 100% zapewne ziol wiec moga byc za mocne dla maluszka. kamila_b co to za klotnie hej nu nu nie klocic sie Majeczka niech nie patrzy na smutnych rodzicow. niulek nie martw sie ja pilam herbatke,i robilam te cwiczenia kegla i moj najdluzszy porod trwal 5h,no a z Amelia to juz wogole;) nie ma co pamietac bo tak szybko,pamietam,ze wyszla taka tycia glowka. emilcia fajny przepis ja bardzo zebre lubie i chetnie wyprobuje go.my wczoraj pieklismy ciasto z owocami tzn.z jablkami prazonymi pyyycha wlasnie kawusie pije i podjadam. niulek ja mam przepis na salatke z zupek chinskich chcesz?napisac tu czy na gg??? ewag jest topik o mieszkaniach spoldzielczych w uk chcesz linka??? byly tam kiedys dziewczyny,ktore dostaly dzieki temu,ze dostaly wypowiedzenie od landlorda jedna od grudnia jest na swoim juz nie pisze tam,ale moze beda dziewczyny ,ktore ci cos poradza,ale raczej dluuugo sie teraz czeka z tego co tam pisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena1515 ja sol fiziologiczna kupilam sobie w polsce bo tu watpie zebys znalazla... tak samo zaopatrz sie w waciki nasaczone alkoholem do przemywania pepuszka...chociaz prawdopodobnie midwife napierwszej wizycie w domu da ci ich troche a co do herbatek to z hippo kupuje. na kolki polecam plantex niestety tez dostepny tylko w polsce, wystarczy kilka kropel wypitych na jakies pol h przed mleczkiem i mozna zapomniec o koolkach :D a co do ciasta to nie ma obawy ;] zawsze wychodzi !!🌻 a tak pozatym to my dzis od 5 na nogach wiec ja juz 3 kawusie pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilcia ja tu soli fizjologicznej wlasnie nie znalazlam mam 3-4 apteki tu w centrum i w lloydspharm... jak pow.,ze szukam saline drops to nie wiedziala o co mi chodzi.my na katarek z anglii uzywalismy dla amelki nasosal pomagal na dluuugo,a na kolki polecam infacol podaje sie przed jedzeniem i u nas dzialal,gripe water(woda koperkowa)tez jest ok. ewag poczytalam troche ten topik o mieszkaniach i pisza tam,ze teraz wszedzie licytacje sa i jedna wylicytowala wlasnie mieszkanie.kamila_b co u ciebie???jak sie czujesz???jak u ciebie z licytacja? niulek chcesz przepis na ta salatke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena1515 widzisz co mama to inne podejście bo i dzieci sa inne, moj to antysmok czyli zero butelek czy smoczków uspokajaczy, taki cycuś mamusi. karmie i poje tylko piersią często, bardzo często i dziecko nie ma na razie kole, bardzo spokojne nawet o cyca nie płacze tylko mlaska ze go w drugim pokoju słychać ;) Co do radzenia sobie to muszę ;) mąż wrócił do pracy, pracuje 10,5h plus 1,5h dojazd rano i ok 2 h powrót bo korki, głęboko się zastanawiam czy nie przeprowadzimy się do Kent w związku z tymi dojazdami. Niulek nie panikuj ;) nie napisze chyba tego opowiadania bo nie mam kiedy się za nie porządnie wziąśc, ale w skrócie: termin miałam na 09.06 16.09 termin wywoływania w dzień terminu wywoływania dostałam skurczy o 5 rano i były co 7 minuty, gdy dzwoniliśmy w sprawie łóżka w szpitalu kazali nam czekać do 12:30, przyjechaliśmy, przydzielili nam salkę, podłączyli KTG żeby sprawdzić jak często są skurcze i okazało się ze co 5 minut, rozwarcie 3-4 cm ale dziecku zanika tętno i tak sobie leżałam chyba z 2 h położna sprawdzała rozwarcie, przy 6 cm kazała przeć ze niby się powiększy :/ po tych 2 h tak często zanikała małemu akcja serca ze wezwali lekarza, potem drugiego, trzeciego, badania, kolejna położna, okazało się ze dziecko ułożone główką w drugą stronę (chyba w lewo a powinno być w prawo) i problem. Rozwarcie na 10 cm , bóle parte a tu mi nie wolno przeć bo dziecko trzeba obrócić i kolejne 5h obracali dziecko powolutku, brali mu krew z główki 6 fiolek ja przy partych nie mogłam przeć, musiałam powstrzymywać i jako znieczulenie tylko gaz bo każde inne zwalnia akcje serca dziecka, cesarka nie wchodziła w grę, Urodziłam o 19:38 Michałka. Poród vaccum (próżnociągiem) 3 cięcia i pękłam. Kiedy wyciągnęli młodego dostał 9 pkt Apgar, kolejne 2 badania już 10 pkt, położyli mi go na piersi, mój się poryczał ;) a ja .... dziewczyny to jest naprawdę najcudowniejsze uczucie jakie możne człowiek doznać, ten maleńki klocuszek takie oczka bezbronne, powiem nieskromnie śliczny był nawet tuż po porodzie ;) Szyli mnie a ja musiałąm mojego doprowadzic do porzadku żeby poszedł nagrywac jak młodego ważą, ubierają - cudowna pamiątka (już płyty wysłaliśmy dziadkom) i dostalismy maluszka do rąk. Ok 12 tej miałam wstac wziasc prysznic, poszłam pod prysznic, zamoczyłam sie cała, umyłam ale reszte musieli mi pomóc bo jak kucnęłam tak nie wstałam ;) tak było duszno!! choc poprosiłam o zimną wodę i sama ustawiłam prysznic na 1 stopień prawie, później okazało się ze straciłam min 700ml krwi w czasie porodu i dostałam kroplówki. Mały cały czas był z nami :) Ok 2 zawieźli mnie na sale poporodową, M musiał jechać do domu. Wzięłam małego do łóżka i tak wisiał na cycu do rana. Nie wiem skąd człowiek ma tyle siły że sama poczłapałam do toalety, przewijałam młodego w nocy, czekałam aż znieczulenie po szyciu zejdzie i zacznie się jakiś ból - a tu nic ! kompletnie, zero bólu! Rano przywieźli śniadanie, była pani od Bounty pack, ukąpali dzieciątka przy nas pokazali co i jak i chcieli mnie wziąśc na transfuzje. Nie zgodziłam się, dostałam żelazo w tabletkach 3x dziennie i pytali kiedy chce wyjść, ja oczywiście ze już, teraz! (chciałam wziasc Michałka jak najszybciej do domu). Zdziwili sie bo jako ostatnia na sale wjechałam i jako pierwsza chciałam wyjść ( i wyszłam ;) ) po wszystkich badaniach Michasia wyszliśmy o 14 tej :) super lekarze, super położne, super opieka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnna ale porod- super,ze sie wszystko dobrze skonczylo i jestescie szczesliwi🌼❤️ to prawda jak sie zobaczy te sliczniutkie oczka to wszystko sie zapomina,jestes swietna mamusia karmisz czesto piersia pisze ci to bo niedawno kumpela urodzila i poddala sie karmi formula bo mala ciagle cyca chciala zycze zeby malenstwo sie zdrowo chowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek Przede wszystkim GRATULACJE DLA NOWYCH MAMUŚ ❤️ 🌼 🌼 Dzielnie się spisałyście Życzę wytrwałości Dzięki za wsparcie Dzisiaj czuje się... sama nie wiem. Ed późno wrócił z pracy. Przyszedł klimatozator, więc go złożył i coś tam burknął a tak to mijaliśmy się w ciszy. Najgorsze, że w sobote jest coroczny koncert w Londku w pewnej szkole, blisko jednego kolegi z jego zespołu i ostatnie dwa lata z rzedu nie byłam, bo akurat się pokłóciliśmy!! I dosłownie 3 dni przed powtórka z rozrywki. Ech, może jakoś sie polepszy, bo moje brytyjskie funfelki tam będą, to poprawiłby mi się humor. Tylko jechać trzeba z menyżem !! Jak Majka wstanie pójde na jakiś spacerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi83 co tam u ciebie? a i olenidze mialam napisac-moze Mikolaj ma uczulenie na proszek,plyn do plukania???moga to byc pomidory ja od niedawna mam na nie uczulenie i jem juz mniej.na sezonowe swieze owoce tez bo te pierwsze sa najwiecej pryskane. dziewczyny gdzie moge kupic takie naklejki ozdobne do pokoju chlopca chcem szafe okleic bo ma brzydka,szukalam w toynrus ale nie ma i jeszcze gdzies bylismy,ale nie pamietam jak sie nazywa sklep.chcem jakis autka,koparki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryska 2maja
Witam dziewczynki! Długo się tu nie udzielałam ale zerkam co jakiś czas co tam u Was słychać. Ja mam dość skopany humor bo notorycznie się nie wysypiam. Mały budzi się co 2h w nocy i wcale bym nie narzekała gdyby dnia tak na dobre nie rozpoczynał o5-6 rano :o Już sobie tak ustawił i mogę się dwoić i troć ale codziennie już się tak budzi. Czasem uda mi się go spacyfikować na dłużej u nas w łóżku ale żadne to spanie. Kręci się i marmoli. Codziennie rano patrze w lustro i widzę wielkie wory pod oczami czerwone oczy. Ach ten mój bobolek, może jeszcze mu się odmieni z wiekiem. Bardzo bym chciała bo ja zawsze byłam śpiochem, w ciąży potrafiłam spać nawet do 11-12 w południe i czułam się świetnie. Teraz to wstawanie o świcie to dla mnie tragedia... gosiaczek, aleksandra serdeczne gratulacje! Niech Wam się zdrowo chowają maluszki! annnn no niezły miałaś ten poród. Całkiem sporo przeszłaś. Ja też podobno straciłam dużo krwi po porodzie i przepisali mi żelazo i coś tam jeszcze. Chcieli żebym została w szpitalu jeszcze jeden dzień ale się uparłam, że chcę wyjść następnego dnia po porodzie i koniec! Nie byli zadowoleni delikatnie mówiąc. Położna która miała dyżur i robiła wypisy to normalnie focha strzeliła :D Ale miałam ją gdzieś. Nie wyobrażałam sobie kolejnej nocy w szpitalu. Niulek doskonale Cie rozumiem jeżeli chodzi o ten stres przedporodowy ale postaraj się nie myśleć o tym. To i tak niczego nie zmieni. Wszystko pójdzie dobrze, zobaczysz. Ja byłam pozytywnie nastawiona do porodu, nie bałam się bo wiedziałam, że chcę epidural i inne wszelkie dostępne środki przeciwbólowe. Świadomość, że tutaj są one dostępne bardzo mi pomagała. Nie wyobrażam sobie rodzić w Polsce gdzie trzeba za nie płacić a co gorsza, w wielu szpitalach w ogóle nie można ich dostać (np ze względu na braki w personelu). Nie wiem czy chcesz mieć podany jakiś znieczulacz ale jak się bardzo boisz to po prostu pomyśl, że gdy będzie źle zawsze możesz o niego poprosić. Myślę, że ta świadomość bardzo poprawia samopoczucie :) Dziewczyny podajcie proszę linka do chata w sprawie chat z counsilu, proszę. Dzięki z góry! Ostatnio takie upału i zastanawiam się czym tu można mojego bobasa przepajać ewentualnie (na razie dostaje tylko cycusia). Czy znacie jakieś herbatki czy inne płyny które można podać niemowlakowi? (oprócz wody) No i najlepiej bez zawartości cukru (te z Hippa podobno mają go sporo). Co Wy podawałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) taka pogoda a ja w pracy :o dziekuje mamo***Eli - zrobie jak radzisz :) ...kapie Mikolaja w tych parafinowych plynach, juz nawet uzywamy wanienki w ktorej kiedys sie kapal zeby latwiej nasaczyc mu skore :) ... juz drugi dzien bez pomidoro albo i trzeci i nic nie wyskakuje nowego ale stare plamki nie zniknely... czym je zlikwidowac? i powiedz mi prosze jeszcze ile czasu uplynie do znikniecia tej egzemy jesli znajde jej przyczyne w jedzonku?... Lolli gratuluje ze udalo sie ze smoczkiem - ja jeszcze troszke poczekam ... jak wylecze egzeme (a raczej znajde jej przyczyne) i skonczy suie ta kuracja antybiotykowa to zaczniemy odstawianie smoka :) Mysza trzymaj sie dzielnie ... bedzie dobrze - mysl pozytywnie :) zjedz cos slodkiego i napij sie pysznej herbatki :) ... tylko relax Cie uratuje przed stresem :) ... acha polecam moczenie stopek ;) w misce oczywiscie :) to jest relax :) :D kamila_b nie smuc sie... jesli Cie to pocieszy to nie jestes sama... no mnie niestety to nie pociesza :o ... ja tlumacze sobie ze w koncu musi byc dobrze, Anecia twierdzi ze sie ulozy a ona jest doswiadczona kobieta wiec wierze ze ma racje :) a co doradzi mama***Eli i Borowka na malzenskie sprzeczki, wynikajace z posiadanie malenstwa?... alez bym sie drzemla - mowie Wam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) frugo zupe z soczewicy robie sama ale na tzw oko wiec poprostu podam moj przepis wyjsciowy ktory sobie modyfikuje wedlug uznania :) Fakes - zupa z soczewicy - składniki 250 g zielonej soczewicy 250 g dojrzałych pomidorów lub puszka pomidorów bez skórki 1/2 szklanki oliwy 2 marchewki pokrojone w kostkę 2 cebule pokrojone w kostkę 2 utarte ząbki czosnku łyżka koncentratu pomidorowego listek laurowy sól pieprz oregano 2 łyżki czerwonego octu winnego Na rozgrzanej oliwie w garnku chwilę przesmażyć pokrojoną w kostkę cebulę i utarty czosnek. Dodać marchew, listek laurowy i opłukaną soczewicę. Zalać zimną wodą (ok.1 l) i gotować pół godziny, aż zmięknie. Dodać posiekane pomidory bez skórki, koncentrat, sól, pieprz i oregano, gotować dalsze 15 minut. Przed podaniem doprawić zupę z soczewicy octem. Na stole dodatkowo postawić ocet, oliwę i kilka czarnych oliwek. ja min. nie dodaje octu winnego ale za to daje ziele angielskie i kapuste kiszona mmmm pycha (okolo 1/4 sloika, razem z soczewica) NIULEK salatka z zupek chinskich: 2 zupki chinskie (najlepsze VIFON) zrobic wedlug przepisu i odcedzic wode, zeby zostaly same nudle. ugotowany i ostudzony brokul pokroic drobniutko, dodac zabek lub 2 startego czosnku + 2 lyzki majonezu +sol (lepsza vegeta!!!) i pieprz. lepiej smakuje jak troche polezy w lodowce i skladniki przejda smakiem. smaczengo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, jak pisze Maryśka, nastaw sie ze jak będzie bolało prosisz o znieczulenie i już! przecież to tam tylko czeka na rodzącą,a taki poród jak mój to marny odsetek a i tak do przeżycia i warto :) Michaś za to wszystko uśmiecha się do nas od początku - niesamowicie pogodne dziecko :) anecia1702 a moze bez wychodzenia z domu ;) http://cgi.ebay.co.uk/CARS-Removable-Wall-Stickers-Bathroom-Decals-McQueen_W0QQitemZ380135229753QQcmdZViewItemQQptZBaby_Clothing?hash=item5881d34939&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1688|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50 http://cgi.ebay.co.uk/Window-Kitchen-Bathroom-Reusable-Disney-Minnie-Stickers_W0QQitemZ170351855474QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_Nursery_Furniture_ET?hash=item27a9c30772&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1688|240%3A1318|301%3A1|293%3A2|294%3A50 Generalnie tu : http://baby.shop.ebay.co.uk/items/Baby__stickers_W0QQQ5ftrkparmsZ65Q253A12Q257C66Q253A2Q257C39Q253A1Q257C72Q253A1688QQ_npmvZ3QQ_sacatZ2984QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14?_pgn=2 Dobra maluch zszedł z cyca lecę poodkurzać i obiadek dogotować bo gotuje od 6 rano na raty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnna wiem,ze na ebay sa,ale nie mamy tam konta zalozonego a wlasnie o takie autka z tej bajki chodzi😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooooo kurczaki pieczone adas sie umazal caly(bo tylko w gatkach chodzi) weglem na grill :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Dzieki dziewczyny za informacje!!!moja mamusika bedzie wysylac mi paczke z pl to powiem jej o tej soli i kropelkach na kolke:)w sumie to kupie kilka rzeczy bo nie wiadomo co sie przyda i jak zadziala na bobasa przezorny zawsze ubezpieczony:):) anecia1702 widze ze juz dostalas linki z naklejkami ale tez cos poszukalam i znalazlam czesto jak cos chce kupic zerkam na londynek.net fajne rzeczy maja a tu link z naklejkami do dekoracji pokoju i nie tylko:) www.firststepshop.com a tu z ogloszenia: http://londynek.net/buysell/ad?ad_id=309942 annnnnna jak przeczytalam Twoj opis porodu poplakalam sie:(tyle przezylas bidulko ale masz racje warto!!!!!!tez pamietam jak urodzilam synka i polozyli mi go na piersiach:):)przecudowne uczucie on drapal mnie tymi malenkimi cudownymi paluszkami i jak slepy krecik szukal gdzie tu sie przyssac:):)taki glodomorek z niego byl:):)cieszylam sie bardzo ze mialam odrazu pokarm:)mam nadzieje ze teraz bedzie podobnie. a tak w ogole to juz dawno po kawusi i sniadanku jestem bylam tez wczesniej na zakupach zeby nie dopadl mnie upal i niestety wracajac z asdy myslalam ze padne po drodze co lawka to siadalam wypilam 0,5wody a jedna babeczka to chciala na pogotowie dzwonic obrazu napuchlam ze ruszyc sie nie moglam musialam az sciagnac na chwile sandaly bo z bolu nie wytrzymywalam masakra!!!!!!!ciekawe czy cale lato takie bedzie:(bo mi to nie na reke:( lollibelly a te zupki chinskie to o jakim maja byc smaku??i czy tylko brokuly sie daje??czy mozna cosik jeszcze wrzucic? uwielbiam salatki a ta wyglada na bardzo szybka do zrobienia:):)wiec juz chyba wiem co zjem na kolacje:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia1702 ja tez nie mam zalozonego konta na ebayu ale jak cos potrzebuje zawsze poprosze znajomych daje im odrazu kaske i po sprawie:) hehehe weglem sie upackal:):)dzieci wiedza co dobre:):)smiesznie musi wygladac:)i pewnie bardzo zadowolony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena ja daje zupki wegetarianskie lub kurczakowe (jesli lubisz pikantne to ostre), pewnie mozna jeszcze inne rzeczy wrzucac ale nigdy nie probowalam. faktycznie robi sie ja bardzo latwo i szybko, jesli chcesz ja wszamac na kolacje to zrob teraz i niech postoi w lodowce.bedzie duzo lepsza :) anecia niezle z tym weglem, choc wolalabym weglem niz tak jak Lennox wczoraj-kupa :O Niulek taki strach przed porodem jest normalny, ja to ryczalam jak glupia i chodzilam straumatyzowana bo bardzo sprytnie postanowilam poogladac porody na youtube.NIE ROBCIE TEGO!DLA WLASNEGO ZDROWIA PSYCHICZNEGO!!!heheh a jesli bedziesz pila herbatke z malin to wszystko pojdzie tak szybko ze sie nie zorientujesz :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollibelly ta herbatke z malin od ktorego tygodnia popijac?? wiecie cos na temat picia olejku rycynowego pare dni przed porodem i po..?chodzi o strach z wyproznianiem. ja po porodzie kilka dni nie umialam sie zalatwic:(boje sie ze tym razem tez tak moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja NIE OGLĄDAJCIE PORODÓW W INTERNECIE!! zreszta ta sa zawsze pokazane takie jakieś dramatyczne, w rzeczywistości to zupełnie inaczej wygląda zwłaszcza jak jest ktoś bliski z Wami i czekacie na własnego dzidziusia! aaa i czas biegnie niesamowicie szybko, myślałam ze tylko mi ale nie kilka koleżanek potwierdziło, dla mnie mój poród trwał max godzinę, półtorej a w rzeczywistości 7 od wejścia na sale a od bóli które mnie obudziły ..... 13,5 h ;) Węgiel hmmmm, Michał zawsze stara się włożyć nogę w pieluchę z kupą jak go przebieram, ma frajdę :/ Mieszkanie odkurzone, pranie wstawione, obiad dla mnie się kończy jeszcze tylko mięcho dla męża ale to wieczorem. Dziś mam pierwszy dzień po porodzie kiedy mam czas na wszystko a jestem z małym sama, chyba powoli się normuje nasza wspólna doba :) aaaa kto za mnie na ochotnika pieluchy poprasuje? wczoraj kupiłam 12 dodatkowych takich fajnych kolorowych i musiałam wyprać bo bym nie przeżyła, chyba o północy je wyprasuje bo padnę przy żelazku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia ja naklejki do pokoju oli kupiłam w willkinsonie hani teraz wyszperałam w focusie myślę że w B&Q też powinny być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×