Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość początkującaaaaaaa

JAK TO ZROBIĆ? Pomóżcie doświadczone!!!

Polecane posty

Gość a ze tak odbije od tematu
ze tak powiem od tego zaczelam wlasnie :classic_cool: nie znalazlam czegos takiego jak "adres zamku" :P No ale ok. Mniej wiecej to ja tez wiem gdzie ;) Zreszta rozumiem Cie :D Ja tez nie wiem na jakiej ulicy jest Panorama Raclawicka :D (chociaz ta pewnie ma adres w necie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ze tak odbije od tematu
Aaaa, to ja nie wiedzialam, ze Muzeum to to samo co Zamek ;) dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę wspomnien ktore znam
nie za ma co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ze tak odbije od tematu
tak w ogole to nie samego Zamku szukam :P Tylko przystanku busow :D Podobno pod Zamkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę wspomnien ktore znam
"W Lublinie przystanek końcowy jest przy dworcu PKS pod Zamkiem (przystanek przy Al. Unii Lubelskiej). " skopiowane ze strony. Lublina nie znam, nie bylam więc Ci niestety nie pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dworzec jest o rzut kamieniem od Zamku (ul. Zamkowa 9) busy stają w dwóch miejscach, nawet w trzech, ale wszystko w obrębie dworca (dworzec na skrzyużowaniu Unii Lubelskiej z Tysiąclecia, jeden jest tylko w Lublinie w zasadzie ("główny")) sa na Ruskiej w dwóch miejscach i są na samym dworcu trudno to wytłumaczyć, bo jak to na dworcu, wszystko w kupie, zwlaszcza na wschodzie :) koniec języka za przewodnika, jak już będziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ze tak odbije od tematu
jak Wy to info znajdujecie z dokladnym adresem :D Ja tylko wiedzialam, ze pod zamkiem :D Jak na Unii to nawet nie musze sie pakowac w stare miasto tylko prosciutko od dworca! A taka mapke szczegolowa sobie rozrysowalam :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ze tak odbije od tematu
nie lubie sie pytac przechodniow ;) Mi konkretnie chodzi o przystanek pod zamkiem. To na Unii czy na Zamkowej? Bo ten zamek calkiem spory jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze dziweczynki z lublina, jak ja kocham to miasto i tęęęęęsknie okrutnie za nim. Od 4 miesięcy już niestety tam nie mieszkam ale kocham kocham kocham:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę wspomnien ktore znam
ja podobno jestem mistrzem jeśli chodzi o szukanie w google. Wszyscy moi znajomi proszą mnie o szukanie info w necie. Ale ja szybko, biegle czytam więc czasem jedno zdanie, które jest istotne wyłowie z 15-stronicowego artykułu...a innym się nie chce tego wertować :) Uważam, że w internecie są wszystkie informacje tylko trzeba umieć je znaleźć i z nich skozystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę wspomnien ktore znam
o matko zjadło mi literkę Skorzystać*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawdę mówiąc, to pod Zamkiem nie ma żadnego przystanku Zamek jest na górze, otoczony terenami zielonymi i ulice są dość od niego oddalone, ale widać go z daleka (bo na górze i duży jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ze tak odbije od tematu
wiem, wlasnie bylam pod zamkniem i nie kojarze tam zadnego przystanku... No nic to. Wazne, ze kierunek znam :D jestem niecierpliwa. jak mi bezposrednio google czegos nie wywala dla mnie to oznacza, ze nie znalazlam :D Zawsze wolalam papierowe wersje informacji niz elektroniczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkuującaaaa
aaaaleeee!!!! My tu o zupach i kotletach miałyśmy,a nie o adrsach :) Ps. ja też jestem "miszczem" w goolgowaniu. Kiedys wpisałam w Google : " google" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ze tak odbije od tematu
sorry za off top ;) początkuującaaaa ---> I co Ci wyszlo? Ja kiedys wpisalam w Google "beznadzieja" i wyszedl link o Polsce :P Ale juz to nie dziala, za duzo innych stron powstalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez zawsze miksuje
jarzyny z zupy w blenderze, uwielbiam takie zupy- kremy. muszę sprawic sobie taka końcówkę co mozna ją bezposrednio do gara wsadzać i miksować, bo z blenederem za duzo roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez zawsze miksuje
a pomidorową to robię z pomidorów, żadnych koncentratów nie daję bo mi zwyczajnie nie podchodza w smaku takie wynalazki. pomidory sparzam pozbawiam skórek i dusze lub miksuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkujacaaaaaaaaaa
:) Zrobiłam zupkę ogórkową w weekend. Wyszła pyszna. Dziękuję za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja robię blenderem w garnku i nic mu się nie dzieje (blenderowi, nie garnkowi :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę wspomnien ktore znam
ja też często miksuję bezpośrednio w garnku, mam blender z metalową końcówką i też żadnych uszkodzeń nie zauważyłam :) Początkująca gratuluję pysznej zupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkujacaaaaa
Teraz mam apetyt na szczawiową :) :) mam włoszczyznę, nie zużyłam całej do ogórkowej :) mam śmietanę... i mam szczaw w słoiku, produkcji przyszłej tesciowej :) Zrobię tradycyjny wywar na podudziu no i dodam ten szczaw :) potem śmietana i co? wszystko? hehe....do tej pory robię wszystko intuicyjnie i jakoś wychodzi trochę się "napatrzyłam" jak babcia gotowała obiady kiedyś...i sypała co jakiś czas dobrymi radami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko przy tej szczawiance uważaj na sól! szczaw w słoiku potrafi być pieruńsko słony ja robię szczawiankę w jajkiem na twardo i z ryżem :) (plus oczywiście śmietana do talerza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę wspomnien ktore znam
ale szczawiową to i ja bym sobie zjadła :) Tylko cholerka nie mam szczawiu ;( Oj ale mi narobiłaś ochoty. Mniam, lubię kwaśne zupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkujacaaaaa
:) o rany jak to można tak jesc wszystko z ryzem ? :) dla mnie szczawiowa to tylko ziemniaki,albo nawet bez, samo jajko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkujacaaaaa
mi się marzy jeszcze upiec schab :) kurcze, w ogóle to mam fazę na gotowanie :) tak bardoz chciałabym sie duuuużo nauczyć :) od półtora roku mieszkam sama, a właściwie pomieszkuje ze mną facet. Lubie gotować, ale zwłaszcza dla niego,hmmm i słuchać tych pochwał jak mu smakuje ;) Jak na razie umiem: - pomidorową, - (już teraz:) ) ogórkową - jarzynową, -rosoł -kotlety schabowe - spagetii bolońskie i carbonara - krokiety - naleśniki, omlety - szarlotkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o co chodziz tymi duszonymi
ogórkami do zupy ? ja zawsze dawalam stare na tarce i siup do zupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkujacaaaaa
:) nie wiem, ja raz w życiu robiłam ogórkową jak na razie, pokroiłam ogórki w kostkę, na masełko,a potem do zupy :) Wydaje mi sie że takie są lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuje juz gotowy przecier ogórkowy... i gotuję go oddzielnie - zeby było miększe.... ja lubie pierś z kurczaka rozbić posypac przyprawami i na ruszt do piekarnika... albo polędwiczki wieprzowe w zalewe miodowej i do piekarnika na ruszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i kupuje czasem mieso wieprzowe pocięte juz na drobne paseczki - do tego duzo przypraw - ja uzywam tych mieszanek - ale wiem ze duzo tu przeciwniczek - i na patelnię... smaże - szybko i smacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×