Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość początkującaaaaaaa

JAK TO ZROBIĆ? Pomóżcie doświadczone!!!

Polecane posty

Gość trochę wspomnien ktore znam
ja z kolei nie toleruje ziemniaków w zupie :) Nie znoszę! Jedyna zupa do której (moim zdaniem) pasują ziemniaki to jarzynowa. Ziemniaczki oczywiście w kosteczkę, gotowane w zupie. Reszta zup tylko z ryżem lub makaronem, albo bez dodatków- np. buraczkowa- tylko czysta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę wspomnien ktore znam
A tak w ogóle to również większość rzeczy robię intuicyjnie, albo z przepisów z internetu. Czasem tylko żałuję, ze nie zapisuję bo później nie bardzo wiem jak odtworzyć niektóre rzeczy. Ale to raczej problem, który dotyczy ciast, albo przetworów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie starte i podduszone z masłem i wodą delikatniej i jakos tak lepiej smakują nie kosztuje to dużo roboty, bo jak nastawiasz wywar, to w drugim rondelku dusisz ogórki i razem sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę wspomnien ktore znam
słuchajcie dziewczyny, a maci może przepis na opieńki marynowane? głównie chodzi mi o czas gotowania i pasteryzacji. Znalazłam inf, żeby pasteryzować pół godziny, ale wydaje mi się, że wtedy będą takie ciaciopate, a ja wolę takie jędrne grzybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie bardzo lubie ziemniaki, do drugiego dania też jem różnie, makaron, ryż, ziemniaki, soczewicę, kaszę gryczaną czy jęczmienną nie lubie jeść ciągle tego samego, np. ziemniaków codziennie, czy to w zupie, czy do drugiego dania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę wspomnien ktore znam
A ja uwielbiam pieczone ziemniaczki do drugiego dania :) i w zasadzei mogłabym je jeść codziennie, tylko inaczej przyprawione, raz z czosnkiem raz z sproszkowaną ostrą papryką, albo z samą solą. Ale nie chce mi się codziennie rozgrzewać piekarnika i czekać prawie godzinę na ziemniaki. Więc jadamy róznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkującaaaaa
a jak robicie te ziemniaKI? JAK KROICIE? ile trzyamcie? w ilu stopniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę wspomnień ...-żeby grzybki były jędrne dodaj do słoiczka ziarna gorczycy .Ziemniaczki pieczone -lekko podgotowac tak ok.15 min. odcedzić wywar. Ułożyć na blasze ziemniaczki posypac solą,pieprzem zgnieść ze dwa ząbki czosnku (ja daje całe nawet w łupinkach ,jak sie upiecze to jak masełko mięciutki)i zetrzeć w dłoni gałązkę rozmarynu .Niebo w gębie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę wspomnien ktore znam
ja robię podobnie jak ryjekk. Ziemniaki obieram kroję w półksiężyce lub kostkę obgotowuję ok. 5 minut. odlewam wodę, ziemniaczki wyrzycam na blachę (najlepiej przykrytą papierem do pieczenia) skra[iam olejem, obsypuję przyprawam, czosnkiem, albo papryką. Wrzucam do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni. 15 minut grzenie górne i dolne bez termoobiegu, a później jeszcze ok. 25-30 minut termoobieg z funkcją grill na 180 stopniach :) Wychodzą pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę wspomnien ktore znam
moje ziemniaczki wychodzą w takich chrzupiących skorupkach z mięciutkim miąższem :) mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×