Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasiunia

otwarcie sklepu

Polecane posty

Gość kasiunia

witam ma pytanie jestem swiezo po szkole zawodowej za niedługo wyprowadzam sie na wies i chce tam wybudowac sklep przy moim domku sklep ma byc spozywczy z roznymi kategotaiami towaru np.art.szkolne kosmetyczne monopolowy ogołem che otworzyc samoobsługowy i zatrudnic około dwie pracownice na poczatek a pozniej jak mi sie uda lepiej rozwinac troche wiecej.... chce skonczyc kurs zeby zatrudnic uczniow na praktyke na moim przyszłym sklepie czy mam szanse starac sie o dotacje na wybudowanie sklepu i jego otwarcie jak tam to mniej wiecej ile ? co musze zrobic zeby otworzyc sklep i zatrudnic pozniej uczniow i pracowniece ....jak moge znalesc dostawcow ... jak to jets pozniej z tym oddprowadzaniem podatku od towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiele nie pomoge
z tego co sie orientuje, mozesz uzyskac dotacje z urzedu pracy jedynie na wyposazenie sklepu, ale musisz byc zarejstrowana jako bezrobotna. na wybudowanie nikt ci kasy nie da, chyba, ze popracujesz 2-3 miesiace i pojdziesz po kredyt z banku, ale dobrze by bylo, jakbys znalazla sobie wspolnika lepiej poinformowanego, bo samej ciezko bedzie ci sie zorientowac co i jak, chyba ze doksztalcisz sie w tym kierunku. a na wyposarzenie, nie jestem pewna, ale ok. 15.000zl. wszelkie potrzebne informacje o ktore tu pytasz, uzyskasz w urzedzie pracy. z dostawcami nie wiem jak jest, ale wiekszosc wlascicieli z tego co wiem sama sie zaopatruje, jedynie pieczywo, alkohole itp. dowoza, ale tego pewna nie jestem. a jak nie, no to dzwonisz do hurtowni i pytasz co i jak. pamietaj tylko, ze takiego towaru nikt ci na kreche nie da, musisz miec z 15-20tys na samo zaopatrzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arnika_
witam, proponuje poczekać, w tym roku beda ogłaszane nabory osób bezrobotnych zainteresowanych rozpoczeciem własnej działalności, jest to działanie 6.2 na samozatrudnienie mozna uzyskać do 40 tys zł + wsparcie pomostowe czyli ok 1100zł od6-12 mies., jest to bezzwotna dotacja; natomiast na budowe mozna sie starac ale jak firma juz dziala przynajmniej 3 miesiace z dzialania 2.3 i 2.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×