Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Doggy_style

nadgodziny

Polecane posty

mam pytanko czy kierownik w pracy zawsze ma prawo do zatrzymania pracownika na nadgodziny??? czy pracownik po 8 godzinach pracy zobowiązany jest pozostac?? Mnie nadgodziny nie urządzają, a wręcz wkurzają, niech zatrudnią dodatkowych ludzi, nie każdy może zostawac po pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinni ci przynajmniej za to zapłacic skoro masz umowe na normowany czas pracy 40 godzin w tygodniu po 8 dziennie. z tego co wiem nie mozna zmuszac , ale z drugiej strony jesli inni beda to robic a ty nie, mozesz zostac wyjątkiem ktory bedzie bardzo lubiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ja ci 100% odpowiedzi nie dam. natomiast jestes w głupim położeniu bo kierownik zapamieta dokladnie ze byles jedynym ktory odmowił i oby nie mial na ciebie jakiegos haka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli masz dzieci to nie ma prawa Cie zmusic na pewno (glosna byla sprawa, otarla sie o SN, matka wyszla z pracy po dziecko , a pracodawca ja wyrzucil za to). Jesli nie masz dzieci - to teraz jest kilka mozliwosci. Po pierwsze musi Cie o tym ktos skutecznie poinformowac - z terminem wczesniejszym (ale jak zwykle nie jest okreslone o ile wczesniejszym - typowe polskie prawo) - i ty masz prawo odmowic, ale tez sa zawody gdzie nie mozesz (np lekarz, itp - jesli pracodawca wykarze ze firma mocno ucierpiala z tego powodu to jest problem - takie sa orzecznictwa SN). Generalnie nie moga CIe zmusic do nadgodzin, pytanie jakie masz stosunki w pracy - wiesz, zeby nie bylo odgrywania sie przez kierownika... itp Ofc nadgodziny sa platne150% (a w nocy i swieta 200%) i mozesz miec max 8 godzin tygodniowo nadgodzin - na wiecje nie pozwala etat i KP (nawet jesli chcesz - dlatego trzeba wtedy kombinowac np z umowa -zlecenie) - o ile EU nie wydluzy tego (bo chcieli jakeis 64 godziny lacznie z etatem wprowadzic - ale to raczej najwczesniej za 2-3 lata wejdzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JestemGośćArkadiusz
A więc sprawa jest na tyle do kitu, że pracodawca właśnie może zmusić do nadgodzin, takie mamy kochane prawo, ale ma ich limit, nie może być ich więcej niż 150 godzin rocznie, proszę poczytać o prawie pracy http://www.business-catalog.pl/krotkotrwale-kredyty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×