Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytam z ciekawosci

co podajecie na wigilie- pytam z ciekawosci

Polecane posty

Gość pytam z ciekawosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bać się
Twoją Starą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam z ciekawosci
tzn jakie 12? co podajesz i jak to robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam z ciekawosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość My wigilię spędzamy
u teściowej i u moich rodziców. Mieszkają w jednym mieście więc mamy dwie kolacje wigilijne. Z reguły najpierw u teściowej, później u moich rodziców. Teściowa robi różnie, ale nie trzyma się 12 dań, to starsza kobieta ciągle pracująca zawodowo więc nie ma czasu by urządzić wielką wyżerkę, zresztą rodzina mała więc nie miałby kto tego zjeść. Moja mama miłośniczka gotowania przygotowuje: pierogi z kapustą i grzybami Krokiety z kapustą Kapusta z grzybami Kluski/łazanki z makiem Karp smażony Taca ryb - smażonych i pieczonych Śledzie pod pierzynką Kilka sałatek śledziowych Sałatki warzywne barszcz czerwony z uszkami Zawsze na stole znajdą się też marynowane grzybkii inne przetwory i ziemniaki. I na słodko: Różne rodzaje makowce. Sernik na zimno lub galaretka z owocami Ciasto piernikowe na miodzie. I inne ciasta i ciasteczka. Tyle pamiętam. Tak też wyglądała wigilia u mojej babci i pewnie tak w przyszłości będzie wyglądała u mnie :) Ale u nas w rodzinie jest tradycja, ze wszyscy spotykają się u rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam z ciekawosci
dzieki ktos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w zeszlym roku robilam barszcz z uszkami, golabki z kasza i grzybami i chyba jeszcze jakies pierogi ... malo tego, bo byly tylko 4 osoby, a i tak zostalo ... w tym roku bede miala bardzo nietypowa wigilie - jedzenie samolotowe :D za to obiad swiateczny zapowiada sie niesamowicie, bo bedzie przygotowany przez faceta szkolonego w \'cordon bleu\' ... pierszy raz od wielu, wielu lat szykuje mi sie jakis w miare escytujacy okres swiateczny ;) sory, ze nie na temat :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ty co ooo
dziwna sprawa bieda w kraju wiuekszosc ludzi na kredytach i tyle zarcia robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barszczyk czerwony z uszkami pierogi z kapustą i grzybami pierogi ruskie pierogi ze słodkim serem pierogi ze sliwkami suszonymi karp smażony kapusta z grchem kompot z suszu makowiec sernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-kutia -karp -barszcz -uszka -sałatka warzywna -śledzie np. w occie -yyyyyyyy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. barszcz czerwony z uszkami, 2. karp smażony 3. śledź w oliwie 4. ryba po grecku 5. łosoś zawijany z rodzynkami 6. pierogi z grzybami i kapustą 7. śledź w smietanie 8. makaron z makiem i bakaliami 9. kompot z suszu 10.makowiec 11.sernik 12. owoce, orzechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie robicie
prażonej kaszy tatarczanej?ja nie wyobrażam sobie bez niej wigilii :) Zastanawiam się czy nie zrobic w tym roku kutii,nigdy tego u nas nie było,ale nie wiem czy dobre....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskakaskakaskakaska
a moja mama zamiast sledzika robi rybe po greckuuuu pycha;] a reszta standad;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×