Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bnvhnj

BUTIK- czy ktos wspołporacowal z ta firma?

Polecane posty

Gość bnvhnj

hejh czy ktos ma jakies doswidczenia z ta firma? moze ktos pracuje? albo prowadzi sam n sklepik. mysle nad otwoerzeniem takiego interesu, t dziala na zasadzie franszczyzny wiec zastanawiam sie czy warto sie w to pchac. mam lokal w galerii w 100 tys miescie ale nie weim czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfasd
podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA TEZ PRACOWALAM
JA PRACOWALAM TEZ MYSLQALAM O OTWARCIU ALE TO CIEZKI ORZECH I TRZEBA MIEC DUUUZO KASY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje zdanie nt. franczyzny jest niestety nie najlepsze. Co prawda sam nie miałem osobiście styku z żadną franczyzą, ale z niektórych regulaminów oraz umów z takimi sieciami wiążą się bardzo trudne warunki do spełnienia. Żebym nie bym gołosłowny: Duża sieć ze sportowym obuwiem oraz ubraniami (bardzo znana) ma m.in. takie warunki: - lokal minimum 100m kw. - lokal w bardzo ruchliwym miejscu oraz co równie ważne w ekskluzywnym punkcie lub w galeriach handlowych - powinien mieć witryny - nie pamiętam dokładnie ile, ale sporo pracowników potrzebuje taki sklep, według mnie, aż zanadto - ceny butów powinniśmy sprzedawać po cenach katalogowych, a więc jest to wysoka cena dla potencjalnego kupca (niekiedy w grę wchodzą promocje na różne modele) - plus oczywiście bardzo ładny wystrój - przybliżony do innych sklepów, co jednak wiąże się z dużymi niestety koszami W innym przypadku (wypożyczalnia DVD) również trzeba spełnić wygórowane warunki współpracy, np trzeba robić takie opłaty, jak za reklamę czy na zakup nowych płyt, ale za to działamy oczywiście pod znaną marką. Plusem takich sieci franczyzowych może być, a nawet jest to, że (podobno) koszty uruchomienia takiego biznesu zwracają się do 30% szybciej, niż działanie pod własną, nieznaną na rynku, marką. Ja osobiście jestem za otwieraniem własnego biznesu i dążeniem do jego rozreklamowania, chociażby o wiele większym nakładem pracy. Nie lubię i nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby mi narzucać różne formy współpracy, reklamy, wyposażenia lokalu, a na dodatek jakieś opłaty np. za reklamy, które i tak nie reklamują bezpośrednio mojego lokalu,a ogólnie całą sieć. Podałem tutaj plusy i minusy sieci franczyzowych, a więc mam nadzieję, że każdy wybierze według własnego uznania. Tak czy inaczej życzę każdemu powodzenia we własnym biznesie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×