Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość julka2

Proszę o pomoc

Polecane posty

Gość julka2

Odebrałam wynik badania TK kręgosłupa lędżwiowego w warstwach 2,5mm celowane na przestrzenie międzytrzonowe L3-L4,L4-L5,L5-S1.Ostatnią wydzielona tarcze m-dzykręgową traktuje jako poziom L5-S1.Na poziomie L3-L4 zmian nie wykazano. Na poziomie L4-L5 centralnodwuboczne uwypuklenie materiału tarczy.Na poziomie L5-S1 tarcza m-dzykręgowa wąska ze zmianami zwyrodnieniowymi w postaci vacuum phenomen jej centralna niduża duża przepuklina z impresją na work oponowy centralnie.Niespojenie łuku S1. Mam też wynik badania RTG kręgosłupa szyjnego. Wygładzenie lordozy szyjnej kręgosłupa. Kręg C7 przesłonięty przez cień tkanek miękkich. Zwężenie tarczy międzykręgowej C3-C4, C5-C6.Wysokość pozostałych tarcz międzykręgowych i trzonów kręgów zachowana. Zmiany zwyrodnieniowe na krawędzi trzonów. Otwory międzykręgowe zniekształcone. Tyle tego.Na bóle narzekam od ładnych paru lat. w lipcu dopadła mnie rwa kulszowa odcinka lędżwiowego. Od tego czasu ani chodzić , ani siedzieć ,ból promieniuje od pośladka do palców, noga drętwieje.Straszą mnie, że tylko pomoże operacja.Do neurochirurga mam dopiero wizytę w grudniu.MAM WIELKĄ PROŚBĘ!!!Może ktoś będzie mógł mi przetłumaczyć tak na chłopski rozum co te wyniki oznaczają.Cz naprawdę tylko operacja czy może dadzą jakąś ulgę jakieś masaże.Jeżeli tak , to może ktoś ma namiary na kogoś z trójmiasta.Z góry dziękuję za jakąkolwiek wiadomość. Pozdrawiam :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×