Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izka_s

wysokość alimentów

Polecane posty

Gość izka_s

Witam Czy ktoś z Państwa może udzielić mi odpowiedzi na pytanie jaka jest maksymalna kwota alimentów procentowo jaką może przyznać sąd w momencie rozwodu.Mam 5 letnie dziecko jestem osobą bezrobotną ,mąż zarabia 2600 zł. twierdzi że jest to 25 procent jego dochodów (tyle może płacić maksymalnie na nas oboje) proszę o odpowiedź na moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikkamma
Alimenty są ustalane na podstawie koniecznych i uzasadnionych potrzeb dziecka.Możliwości zarobkowych ojca, to wazne, ze możłiwosci a nie tylko wysokości dochodu. Również należy brać pod uwagę to, że dzieciom po rozwodzie nie może się pogorszyć komfort życia. Należy zrobić sobie kalkulacje, ile wydaje się miesięcznie na dziecko. I brac pod uwagę wszystko: media, wyżywienie, ubranie, edukacje, sport etc. I, naturalnie obowiązek alimentacyjny to nie tylko łożenie finansowe, również wkład w wychowanie i opiekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
nie ma ŻADNEJ granicy alimentów, mogą być one nawet wyższe niż oficjalne zarobki, jeśli sąd uzna że pozwany nie wykorzystuje swoich możliwości zarobkowych albo zwyczajnie kręci i ukrywa dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×