Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tamari

wszystko o rozwodzie

Polecane posty

jakie sa koszty? ile moze trwac najkrocej jego przeprowadzenie itd? jak ktos jest doswiadczony to prosze o jakies informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest na ten temat oddzielny dział na kafeterii, polecam, po co mnozyć te same tematy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikkamma
Długość rozwodu w dużej mierze zalezy od tego, czy chcesz z orzekaniem o winie, czy bez. Ja złożyłam bez orzekania o winie 11.02.2008. Pierwsza rozprawa odbyła się dopiero 3.11.2008, ale na tej pierwszej orzeczono rozwód. Ponieważ mamy małoletnie dzieci, sąd nakazał powołanie świadków, mających opisać sytuację dzieci, ich relacje z rodzicami, to, kto się nimi opiekuje etc. Koszty: Przy składaniu pozwu naklejasz znaki skarbowe wartości 600zł. Dobrze to zrobić od razu, bo potem każdy brak formalny przeciaga sprawę. jakie są koszty adwokta, to w zależności od miasta i zakresu obowiązków. Inaczej płacisz np. tylko za napisanie pozwu, inaczej, gdy Cię reprezentuje w sądzie. Sama porada w Krakowie ok 100zł. Jeśli sprawa jest prosta, napisz pozew sama, w necie można znaleźć wzory i wiele przydatnych informacji. jeśli jesteś w ciężkiej sytuacji finansowej, możesz wystąpić o zwolnienie z kosztów- czyli tej opłaty 600. Po orzeczeniu sądu, jeśli jest rozwód za porozumieniem stron i wniosłaś opłatę, dostajesz zwrot polowy tej kwoty. To mniej więcej tyle. sama rozprawa w moim przypadku przebiegła niemal sympatycznie: bardzo miła, pogodna i ludzka sędzina. Życzę powodzenia. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to wrzucaj:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za wszystkie informacje to nie dla mnie w sumie, dla blskiej mi osoby boje sie ze ten duren nie zgodzi sie na rozwod i bedzie sie z nim bujac w nieskonczonosc:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×