Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wie ktos moze......

jaki podatek od bardzo malej firmy?

Polecane posty

Gość wie ktos moze......

taka firma, dajmy na to, majaca zarobek z 300 zl miesiecznie, jaki z tego bedzie placic podatek i inne koszty, ile zostanie??? chodzi o to, zeby miec cos wlasnego, nie isc do normalnej pracy, a jednoczesnie oczywiscie ubezpieczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba żartujesz
samo zdrowotne wynosi teraz ponad 200zł miesięcznie. I musisz je płacic, ich nie obchodzi, czy zarobisz te pieniądze, czy nie. :O No chyba, ze ci sie zero nie postawiło masz na myśli 3000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie opłaca się zakładać
firmy dla takiego zarobku :o sam zus przez pierwsze 2lata to coś koło 200zł a póżniej ponad 800zł a resztę opłat to zależy od tego na jakich warunkach otworzysz działalność ale jest jeszcze wat i podatek dochodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wie ktos moze......
nie wiem, moze są jakies inne warianty, jak ktos zarabia mniej wiadomo, ze nie bedzie placic tak duzo (ponad 200zl) napisalam przeciez, ze to mala firma, jakie 3000???? to chyba jakas duza firma musialaby byc, i raczej nie jednosobowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wie ktos moze......
haha 800 zl jak ja tyle nawet nie zarobie! to moze lepiej nie zakladac welasnej firmy, to napiszcie mi w takim razie jak inaczej mozna sie ubezpieczyc, bo na tym glownie mi zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie opłaca się zakładać
opłaty za zus nie zmienisz najpierw 200zł później 800zł wat i dochodowy to wiadomo, że wyliczasz od tego jakie zyski przynosi firma. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to zostaje zarejestrowanie się na bezrobociu-ale wiadomo, że będą szukać Ci pracy lub prywatne ubez. ale napisz coś więcej o sobie ile masz lat, czy się uczysz itd. bo ciężko doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wie ktos moze......
podobno na poczatek na otwarcie dzialalnosci dają z pupu jakies dofinansowanie 10 tys, to prawda? z tego bym mogla sobie kupic lepszy komputer, a zarobki moze tez mialabym wieksze i jakos daloby sie splacic to ubezpieczenie. teraz znalazlam w necie, ze jakas polisa 60 zl, zawsze to lepiej niz 200 ;) tylko to 800 zl troche mnie niepokoi, ale to dopiero po dwoch latach prowadzenia firmy tyle sie placi. mam 24, 5 lata, studia skonczylam i wlasnie chcialabym cos wlasnego prowadzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie opłaca się zakładać
jeśli chodzi o dofinansowania to nic na ten temat nie wiem. Rozumiem, że nie masz męża więc podczepienie do jego ubezp. też odpada ;) hmm no jak nic albo UP albo jakaś praca albo prywatne ub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wie ktos moze...
jestem podczepiona pod ubezpieczenia taty, ale to tylko jak jestem zarejestrowana w pupie, jak mnie wyrzucą to przepadnie. podobno dają mlodym ludziom otwierającym swoje firmy jakies dofinansowanie z unii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madre mia
jesli zależy ci tylko na ubezpieczeniu to proponuje znaleźc kogos kto zatrudni cie fikcyjnie tez kiedys z tego musiałam skorzystac chyba ze masz możliwosc faktycznie isc do pracy ... otwarcie firmy wiąze sie z mnostwem papierów i musisz pilnowac żeby nie popełnic jakiegos blędu. A co do dotacji to musisz bys bezrobotna wypełnic biznesplan i jak bedziesz miała szczęscie to dostaniesz szybko kase a jak nie to powysyłaja cie na jakies kursy itp powodzenia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wie ktos moze...
ok dzieki. kursy akurat nie sa mi potrzebne bo umiem to co robię i na czym obecnie zarabiam troche. a do normalnej pracy naprawde nie chce isc, nie cierpie rano wstawac! ;) no i jeszcze wiele innych powodow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madre mia
to jak sie tak doskonale na tym wszystkim znasz to to skąd pytanie o podatek powinnas wiedziec jaka forma opodatkowania jest najkorzystniejsza dla małej firmy DAREMNE odrób dziecko zadanie lepiej a nie zawracaj dup..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wie ktos moze......
o matko ale naprawde jacys dziwni ludzie siedzą na tym forum... dziecko to chyba ty jestes, i pamietaj ze ty zaczelas. i sama idź odrob lekcje bo jestes nieprzyjemna i twojej smierdzacej dupy juz na pewno zawraca nie bede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madre mia
o tak tez cie kocham !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwan
Wielkość firmy w zasadzie nie ma znaczenia. Temat jest co prawda stary ale może komuś się przyda. Nie podajesz co to ma być za firma bo od tego też zależy opodatkowania. Może od początku, dokładne kwoty do sprawdzenia we właściwych urzędach.Rejestracja firmy to zdaje się 100 ponoć od tej opłaty jest zwolnienie dla bezrobotnych. Rejestracja w podatku VAT to 152 zety, nie wiem czy nie więcej. Ubezpieczenie zdrowotne to ponad 200 a ZUS 260 przez pierwsze 2 lata, potem ZUS + ubezpieczenie to około 800 a ile bedzie za 2 lata to duży znak zapytania.Pozostaje sprawa siedziby firmy czyli lokalu. Rozumiem że własne mieszkanie posiadasz bo inaczej to zgoda zarządcy + możliwy podatek od powierzchni firmy.Zaraz na mnie naskoczą pewnie że się nie znam ale kiedyś prowadzenie firmy to była pestka a teraz to masakra jest. A i zapomniałem firma konto mieć musi w banku a to kosztuje trochę więcej niż osobiste (poniżej 25 zetów to chyba nie ma).Policz sobie czy się opłaci. Ja wolę rano wstawać, kiedyś też wstawałęm bo firma po godzinach była ale już 3 lata jak zlikwidowałem. Stary coś się zrobiłem i 12 do 16 godzin na dobę to już nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdaads
ale co niektórzy z was piszą bzdury.....nie ma to jak wypowiadać się na temat mając zielone pojęcie... Jeżeli chodzi o ZUS - to faktycznie przez dwa lata jest mniej, potem normalna stawka. Konto w banku - są teraz banki, w których prowadzenie konta nic nie kosztuje (ale brak też oprocentowania depozytów) - np mBank, używam i chwalę sobie. A do gromadzenia kasy mam inne konto ;) Podatek od powierzchni firmy...zależy gdzie prowadzisz, ale prawdę mówiąc nie spotkałam się z czymś takim (o ile nie zakładasz zakładu produkcyjnego itd, gdzie potrzebujesz terenu). Własne mieszkanie - spoko... :) Jeżeli chodzi o inne podatki -wszystko zależy od formy opodatkowania jaka wybierzesz. A tą wybierasz m.in ze względu na marżę jaką zastosujesz i obrotów. Możesz by VAT - wtedy 22% + podatek (ja jestem ryczałtowcem więc płacę 3%). Możesz jechać na ryczałcie :) 3 7 i 9% (co do 7 nie jestem pewna, sprawdź) i nie być VAT=owcem, dopóki nie przekroczysz 50 tyś. Wtedy też płacisz podatek, ale jeżeli przekroczysz pewną kwotę miesięcznie. Mój mąż ne zapłaci ani grosza podatku za poprzedni rok, bo miał małe dochody miesięczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×