Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jj77

Czy zrobić badania czy to kolki?

Polecane posty

Mojego 2 miesiecznego synka od 2 tygodnia zycia boli bzruszek prezy sie całymi dniami wybudza go to ze snu, jak puszcza baczki jest troszeczke lepiej. w nocy mimo prezenia sie i baczków nie budzi sie tak czasto najpierw co 3 godziny potem co 2,5 a potem 2 i tak to sie zmniejsza.w dzien synek ma problemy z zasnieciem przyspia tak na 15 minut i potem zaczynaja sie bole brzuszka budzi sie i chce oczywiscie wtedy do piersi. Jak podjade te baczki mu lżej \"wychodzą\" Mam pytanie czy to zwykla kolka czy powinnam zrobic badania brzuszka, posiew itp, prosze o rade. dodam ze wszystkie preparaty typu Espumisan, sab simplex itp koperkowe nie pomagaja maluchowi. Ja rowniez uwazam na swoja diete, nie jem nabiału od 3 tygodni bo pediatra podejrzewał skaze bo mały dostał wysypki wysypka teraz znikneła ale gazy dalej sa. Drogie mamy moze miałysie podobny problem prosze rowniez o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to samo miałam z moim synkiem co 2-3 dni u lekarza bo nic nie pomagała az w koncu polecono nam wodę koperkową gripe water i to zadziałało! ale jezeli bedziesz spokojniejsza to zrób te badania :) u nas lekarz te podejrzewał skazę białkowa teraz jest w "modzie" dziecko ma wysypke i lekarze mowią ze to skaza :( moj syn pił przez dłuzszy czas mleko sojowe jadł co godz myslałąm ze zwarjuje az w koncu zaryzykowałam i dałam mu normalne mleko NAN 1 wprowadzalm stopniowa i zadnej skazy nie ma teraz je co 4 godz i ma sie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Niestety gripe water tez nie pomaga probowałam juz wczesniej. Troszke łagodzi je espumisan ale tylko na jakis czas potem mam wraznie ze jest gorzej. jesli chodzi o ta skaze to troszke dla mnie dziwne bo ja nie jem nabiału 3 tygodni wysypka zeszła a teraz pojawia sie znowu i oprocz buzi wysypało mu na pleckach, moze to jednak nie jest skaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiu Synusia Jak u Twojego małego objawiała sie ta skaza. Z tego co zrozumiałam miał wysypkę, a jak mniej wiecj wygladała i gdzie wystepowała:)przepraszam ze tak zawracam głowe ale chciałam miec jakies porownanie. jest mi strasznie ciezko na tej diecie bez nabiału bo generalnie uwielbiam seri jogurty no i mileko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunday afternoon
ja mialam tak samo z corcia. prezyla sie przez cala noc. zasypiala, to ja wybudzalo i tak w kolko. bylismy u trzech lekarzy. przetestowalismy wszystkie espumisany, infacole, esputicony i inne takie. po gripe water bylo lepiej, ale corcia wymiotowala i miala zielone kupki, wiec tez odpadlo. ja przestalam jesc mleczne produkty, cytrusy, a to nie przechodzilo. kladlam ja sobie na brzuch, tak brzuszkiem do brzuszka i ona w takiej pozycji zasypiala - brzuszek sie ogrzewal moim cialem i przestawal bolec. bylismy u trzech lekarzy. jeden kazal zrobic badanie moczu, wyszlo, ze ma infekcje. podejrzewano, ze to od tego boli ja brzuch. infekcja wyleczona, a to dalej trwalo. robilismy usg brzuszka, wszystko bylo ok. teraz ma 3,5 miesiaca i nie chce zapeszyc, ale mam wrazenie, ze przechodzi. jednak zawsze mozesz zrobic badania, to nie zaszkodzi, a ciebie uspokoi. my dzieki temu wykrylismy u malej stan zapalny drog moczowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunday afternoon
dodam, ze moja corcia tezmiala wysypke. takie male czerwone kropki na buzi. miala ich dosc duzo. pediatra wypisala masc elosene, bo mowila, ze byc moze ja to swedzi i zeszlo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za rade mojemu maluchowi tez pomaga zasypianie na moim brzuszku:)a odnosnie badan moczu to moge je wykonac sama czy musze miec skierowanie i jak pobrac mocz takiemu maluchowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunday afternoon
bo czasem infekcje drog moczowych u maluchow faktycznie powoduja bole brzuszka. w aptece sa do kupienia specjalne woreczki do pobrania moczu niemowlakom, inne dla chlopcow, inne dla dziewczynek. a badanie zrobisz w kazdym osrodku bez skierowania. ja u mnie w osrodku placilam 7zl, a wczesniej w szpitalu 5zl. musisz sie tylko dowiedziec w jakie dni to wykonuja. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje serdecznie Jeszcze jedno pytanie czy Twoja coreczka miała te krostki tez za uszkami i na uszkach i co pediatra stwiedziła co to moze byc czy tylko przepisala masc. Ja tez dostałm masc malemu zeszło a teraz p tygodniu pojawia sie znowu i tym razem tez troszke na pleckach i klatce piersiowej na twarzy jakby mniej albo sa mniej widoczne. Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie u mnie problem polegał na tym ze mały nie miał zadnej wysyspki kilka krostek tylko na policzkach wiec tez sie potem zastanawialismy skad ten wniosek o skazie białkowej ;0 dlatego sprobowałam z innym normalnym mlekiem i jest wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie dzisiaj spotykam sie czesto ze pediatrzy odrazu stwierdzaja skaze jak tylko jest jakakolwiek wysypka:(Ja chyba tez zaryzykuje i za jakis czas zjem cos z nabiału i poczekam na efekt wtedy bede miec pewnosc ze to skaza bo dla mnie to troszke dziwne ze nie jem tyle nabiału a wysypka wraca, no chyba ze maly jest uczulony na cos innego ciezko mi jednak znalesc na co, juz nawet zapisuje co jem, chba ze to nietolerancja laktozy bo cos takiego tez ponoc jest, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×