Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nic nie wiedząca

umowa-zlecenie kto sie na tym zna? pomocy!!

Polecane posty

Gość nic nie wiedząca

mam kilka pytań odnośnie posiadania umowy-zlecenia: 1. czy taką umowę się podpisuje? bo ja w dalszym ciągu nic nie podpisywalam, nawet jej nie widzialam a pracodawca twierdzi że ją mam 2. czy mogę się w każdej chwili zwolnić z pracy? bo chyba nie ma czegoś takiego w umowie zlecenie jak 3-miesięczne wypowiedzenie 3.czy taka umowa powinna być co miesiąc odświeżana? tzn. pisana nowa? 4.czy powinnam podpisywać listę plac, odbierając wyplatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokakakakakak
1. tak 2. jest na niej okres wypowiedzenia, ale krótszy niż 3 mies (chyba 2 tyg.) 3. tak 4. tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nie wiedząca
bardzo dziękuję,a skąd masz te informacje? są pewne? gdzie jest dostęp do przepisów prawnych w tym temacie? p.s. skąd mam wiedzieć czy mam wypowiedzenie skoro nie widzialam umowy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam na umiewie-zleceniu
i nie zgadzam sie z odpowiedzią powyżej:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokakakakakak
info mam z doświadczenia. Byłam zatrudniona prawie rok na umowę zlecenie i wszystko było ok z formalnościami, stąd wiem, jak to powinno wyglądać. Miałam umowę podpisywaną co miesiąc, dostawałam do podpisu i jedna szt szła dla mnie. Podpisywałam listę obecności i odbiór wypłaty. Co miesiąc dostawałam też druk RMUA z wyliczeniem wypłaty. Okres wypowiedzenia był wskazany na umowie. Spróbuję poszukać jakichś ustaw o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green fairy 26
kochana, poszukaj sobie informacji na www.pracuj.pl, www.jobpilot.pl czy nawet w portalu praca.gazeta.pl :) będą na pewno rzetelniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no chyba przegięcie
umowa może być zawarta w formie ustnej!!!!! ale trudno ją potem udowodnić i dlatego zwykle stosuje się formę pisemną - jest to bezpieczniejsze i można zawrzeć wszystkie warunki okres wypowiedzenia zależy od zapisów umowy umowa nie musi być odświeżana - na niej jest napisane, na jaki okres jest zawarta a jeżeli chodzi o podpisanie listy płac, to jeżeli dostajesz kasę do ręki, to pracodawca sam powinien dać Ci tą listę płac, bo możesz go oskarżyć potem, że np. nie wypłacał Ci kasy Twoje pytania sugerują (podkreślam sugerują), że pracujesz na czarno!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1-1
czasem to pracodawca tylko od tak mowi ze sie pracuje na umowe zlecenie wrazie kontroli ja musialam tylko jeden papierek podpisac "fikcujny" zwolnic sie moge kiedy chce pracuje tylko w wekendy bo tak to sudia. zalezy jak sie dogadalas z pracodawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nie wiedząca
hm..dziękuję za wszystkie wypowiedzi. tego się wlasnie obawiam, że pracuję na czarno i musze do tego dotrzec. ok, poszukam jakichś ustaw. pozdrówki wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×