Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość duteugh

zmiana deklaracji o zmianie nazwiska?

Polecane posty

Gość duteugh

Dziś sobota wiec nie zadzwonie do źródła (urzedu), Prosze powiedzcie , czy jesli chce sie wycofac ze zmiany nazwiska na nazwisko narzeczonego (chce zostawic jednak swoje) to czy zamineia to bez problemu w urzedzie? Czy trzeba czekac cały miesiac na wyznaczenie nowego terminu? Narzcezony jest za granica , przyjezdza na 4 dni przed slubem wiec i tak nie moglismy wczesniej pojsc razem do urzedu zebt zmienili nam deklarację, Czy da rady wcisnac sie w ten sam termin, dopłacić po prostu koszta manipulacyjne jakies? Czy szukac innego urzedu , ktory bedzie mial wolny termin.Niech mi ktos poradzi, kto byl w podobnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jakim ' terminie' dokładnie mówisz? wydaje mi się, że zmiana zamiany nazwiska musi byc dokonana przy narzeczonym, tak samo jak byly spisywane formalności RAZEM przy wstepnym ustaleniu nazwiska w USC. Chyba im wczesniej tma pójdziecie tym szybciej będą oni mogli to zmienic, bo przeciez oni to muszą wszytsko zatwierdzic, przygotować. Chyba nie ma na to jakiegoś konkretnego terminu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba, że jeśli pójdziecie te 4 dni przed ślubem...ale moż eksiądz się burzyć? bo rpzeciez dokumenty trzeba księdzy zanieśc i tka wczesniej blabla.... najlepiej nie pytaj się nas tylko zadzwon rano w pon. to się dowiesz calej prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolezanka zalatwila to sama od reki ;) Najpierw, z narzeczonym, wpisala sobie podwojne nazwisko, a potem sie rozmyslila - pojechala i wpisala sobie tylko meza nazwisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdsrhjas
Dzięki dziewczyny, trochę mnie pocieszyłyscie, Ja nie myslalałam ,z e zmiana jest mozliwa bez udziału narzeczonego. Też zdawało mi sie, ze musi być obecny, żebysmu przed urzednikiem razem podawali ustalenia, dlatego nei załatwiałam wczesniej wszystkiego sama...a szkoda- bo narzeczony przyjezdza jutro a w piatek mamy termin:( Jest to tylko ślub cywilny, więc może uda się nam załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heineken music poland
Dobra wola urzędnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdsrhjas
a co do dziewczyny , któa zrezygnowała z nawiska podwójnego..,.może jednak udało jej się to załatwić pojedyńczo , bo rezygnacja z panienskiego a pozostawienie tylko nazwiska narzeczonego jakby w sposob oczywisty nie bedzie budziłą sprzeciwu narzeczonego, Cio innego jak rezygnuje się z jego nazwiska a chce zostawić swoje, Tu już mogą być krzaki" i przy takiej korekcie chyba jednak bedzie potrzebna obecność obydwojga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ślub 27 grudnia, i też mam problem z tym nazwiskiem. Podałam, że chce mieć tylko jego, ale po namyśle (głównie tu chodzi o prace) rozsądniej by było mieć oba. Mam jakiś już dorobek pod swoim i jego nazwisko będzie obce, może wzbudzić zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle, że jak my załatwialiśmy formalności w USC powiedziano nam, że kilka dni przed wyznaczonym terminem mamy się zgłosić lub zadzwonić, żeby potwierdzić. Oni wtedy dopiero przygotują dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dutegh
Załatwilam:) na 4 dni przed slubem, Posłałam do urzędu narzeczonego,zeby sie zapytał to kazali, ze ja mam przyjsc.Poleciałam z dowodem podpisałam sie na świstku i po sprawie:) I jestem szczesliwą mezatka z panienskim nazwiskiem:)Mam już z głowy wszytsko mimo ,ze slub byl tylko formalnoscia, (zero gosci , tylko swiadkowie), Oszalalbym,gdybym miala cokowliek wiecej zalatwiac, a tak mam swiaty spokoj, stare nazwisko(mimo,ze nienajpiekniejsze-męza ladniejsze) i jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×