Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Cześć dziewczyny! Witaj Kasiu:) Ja dzisiaj wstałam z potwornym bólem głowy i myślałam, że zwymiotuję - no ale jakoś przeszło jak się ponownie położyłam. Wiecie co martwię się troszkę, że mam bardzo mały brzuszek. 6 miesiąc a ja mam brzuch tak jak bym się najadła, a widać go dopiero jak założę spodnie ciążowe i na to bluzeczkę. Może jakaś nie normalna jestem, że się przejmuje tym, ale zastanawiam się czy dzidzia ma miejsce i czy z nią wszystko w porządku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
E tam, waga nie najważniejsza, potem będziemy się martwiły co zrobić ze zbędnymi kg, no chyba że nie zostaną, bądźmy dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:D:D small size gratuluje synka :) Kasienka Witaj :) ja miałam robione badanie na toksoplazmozę w tamtym roku wczoraj byłam z małą na placu zabaw i była kobieta z noworodkiem Madzi tak się spodobał że zaglądała do wózka mój maluszek jest ułożony na lewej stronie i tam też czuje kopniaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nic się Aga nie przejmuj a nawet się ciesz, bo ja za to mam spory brzuch, co prawda nie taki rozłożony na boki tylko taki do przodu wystający, i każdy myśli że już za niedługo mam rodzić... jak mówię że to na koniec września to nikt mi nie wierzy, bo niektóre dziewczyny maja nie wiele większe do porodu. Co prawda jak na mnie ktoś z tyłu patrzy to wogóle nie widać że jestem w ciąży bo wcięcie w talii jeszcze nie całkiem znikło. Mojej koleżance zaczął rosnąć brzuszek gdzieś w 6 miesiącu, ale za to bardzo szybko, dosłownie z dnia na dzień się powiększał. Aga, jeszcze masz czas być " gruba" więc narazie korzystaj że zmieścisz się w swoje ciuszki!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIKA ja mam tak samo, z tylu nic nie widac bo brzusio w przod wystrzelilo i wciecie w talii zostalo. dziewczyny co myslicie o wozku coneco barracuda ? ? ? pozrawiam i milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga u mnie nie było wcale widać brzuszka do polowy 6 miesiąca a w ciągu dwóch tyg to wystrzelił, że kto mnie widzi jest zdziwiony, że ja już tak daleko jestem w ciąży: ):):) jak tak dalej będzie rósł w tym tempie to będę się toczyć jak piłka co do baracudy to nam się też podoba, ale bardziej jako spacerówka bo z gondolą to trochę za bardzo kosmicznie. ale jeśli chodzi o wygląd, bo co do funkcjonalności to się nie wypowiadam, bo nigdzie go nie widziałam w sklepie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Nika za miłe słowa. Uwierzcie mi, że wokół mnie były dziewczyny gdzie w 6 miesiącu miały takie brzuchalki, że ja się zaczęłam zamartwiać, że ja jakaś dziwna jestem:) Ale wiecie co, ja mam to samo, że z tyłu to wogóle nic nie widać i mój mąż ostatnio powiedział, że jak by mnie nie znał to by napewno zwrócił na mnie uwagę:) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki! Mam zamet taki w pracy ze nie mam czasu nawet na kochana kafeterie wejsc. Tak to jest w firmie chłodniczo-klimatyzacyjnej; sezon w pelni:) Szkrabek i small size gratuluje rozpoznania plci! Witaj kasienka w naszym juz dosc duzym gronie:) U mnie na szczescie bez niemilych niespodzianek, nasz Adas po przebudzeniu daje o sobie znac, juz nawet mij M wyczuwa pod reka:) Jeszcze tylko ta zgaga, ale daje rady:) Goraco pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga no widzisz jak fajnie.... a waga to nie powód by się martwić. tym bardziej, że przecież miałaś jakieś mdłości? ja też nie czułam się pewnie jak rozmawiałam ze znajomymi, które urodziły i jedna przytyła w 6 mies 14 kg druga mniej a ja tu zaledwie 2 kg... ale mój gin jak zapytałam o ta niską wagę uspokoił mnie mówiąc, że powinnam się cieszyć, bo Maleńkie jest ok. a ja widocznie jestem stworzona do ciąży, tu się uśmiałam, biorac pod uwagę 19 tyg wymiotów.... najważniejsze, że dobrze się czujesz i brzusiol rośnie a jeszcze jeśli do tego mąż Ci słodzi to się Kobieto ciesz:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim :) Chciałam się do Was przyłączyć, bo termin mam na 19.o9. Jestem z Kielc i wiem, że będę miała dziewczynke :). Przy okazji doklejam swoja linijke w tabelce :) NICK.............WIEK.....PŁEĆ.......TERMIN.....SKĄD... ..KG NABYTE 1.Figlarna........26.......synek ....24.08.........tuchola............+2 kg 2.Aska 1978....30..........?...........28.08......Ostrów wlkp.....+2kg 3.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów.........6kg 4.kobra78.......31...Krzysztof.......1.09.......Rze szów..........+3kg 5.aguchaaa......34......córeczka...1.09........Lubli n .. .........7kg 6.justa140283….26.......synek ......1.09....... k/Łodzi...........7KG 7.mamamadrid...34......Emilia.......2.09.......Madrid . . .........5 kg 8.mamabelgie…..32.....coreczka...3.09.. ..... Belgia. ............5kg 9.MamaIzia.......22.........?..........3.09.......Libią ż.............-3kg 10.nitaanita......24...córeczka.....04.09..... Lbe................+4,5kg 11.zyrafa-dluga..24.......Basia......05.09......Białysto k........+10,5kg 12.ania76..........33......synek......05.09......Gdańsk. ............+1kg 13. Koliban........28......synek......05.09……..Warsz awa........+5kg 14.evka81........27.........?..........06.09.......Cambr dge........0kg 15. aska.osa......26.........?.........06.09.......Anglia....... ........+1 16.cleo123........27....córeczka ...08.09.......Warszawa.........2 kg 17.small size......23.....synek .....08.09….....Sztum...... . ..... +6kg 18.-Zawadka-.....28.........?.........09.09.......Oleśni ca...........0kg 19.ruthles.........23.........?.........10.09.......Żor y .... ...........3kg 20.Rudka..........31.........?.........10.09.......Wawa . ..............1kg 21.ewelkajaw....25..... Wiktoria....11.09.....Jaworz n o.........+2kg 22. Trąbka........23.....Michałek.....11.09......Wawa......... ...+6 kg 23. ewelka0612...28...chłopak.......13.09.....Wawa........... ..3 kg 24.chochlik_....29.....dziewczynka..13.09.....K/Kr a k owa.... +2,5 25.basia19g......23......chłopak.....15.09......Zgorzele c ..........5kg 26.Sytofala........22..synuś,córcia..16.09….. D-ka Wisłocka.....7kg 27.emce...........29......chłopak.....16.09..... ..Świnoujście........ 28.misha85 .......24......synuś........16.09.......Warszawa.........8kg 29.Sylwunia83....26.........?...........16.09......Lidzb a rk W........0kg 30.agraweczka..26.........?...........16.09.......k/Olsz tyna.......1kg 31. doris_kk......21.........?...........16.09......Kędzierzyn-K oźle.2kg 32.aga86..........23..........?............16.09.......N asielsk.........+3,5 33.cytrynka77...25.........?...........18.09…....I r landia.............0kg 34.sylwinka25...25.........?...........18.09......Jaroci n...............1kg 35.Magdakate...25.......syn............17.09...Cambridge .. .......+4kg 36.dalena..........35.........?...........19.09......Poz nań.............3 kg 37.kasia1182.....27....chłopak........19.09......Ostrzes zów.......1kg 38.MDream .......30 .....chłopak .....19.09......Sosnowiec...+/- 1kg 39.Puchatek22...24.....córcia......20.09......Skierni ewice.......5kg 40.jadzia4.........31........?............20.09......Ale ks andrówŁ..1,5kg 41.ewela1777.....19.........?...........20.09......Pio trkow...........0kg 42.agunda.........27....Chlopak.......22.09......wroc ław...........3kg 43.nerwi...........26.........?...........22.09......Wro cław...........0kg 44.Anulka1988....21.....chłopak.....22.09…... Warszawa..........-7kg 45.*akna**.........25........?...........22.09......Byd goszcz..........5kg 46.szczesliwaaa..26......Adaś......23.09…...... Dębica ............+2kg 47.Karila..........27.......córka........24.09......Wroc ław.........+5kg 48.agaigi27.......27..........?..........24.09......CHO SZCZNO.. ...+3kg 49.szkrabek9.....26.........synuś...........25.09...Śląs k .............7kg 50.Malinka88888..24...córeczka.....25.09......Leszn o.............4kg 51.agamycha......27........?............26.09......Szcze cin...........0kg 52.Mal_g...........34....aniołek.....14.02 ....Brisbane 53.Made83.........26..........?..........27.09........Kr aków.........+2kg 54.figa84..........25.........?............29.09......B - B..............4kg 55.mamuśkaaa3..33.........?............29.09......Wodzi sław…......2kg 56.Iza339.........29.........?............29.09.......Pi astów.........1,5kg 57.NikaP...........22....Michał.........29.09.......k/Ja sła...........-1kg 58.kasienka123...29.......?.............29.09.......Kros no.............7kg 59.Stelka.........28.......Tomek........30.09.......B rzeg.............0kg 60.Aniabuu23.....27.........?............30.09.......Kal isz..............2kg 61.Marusia25.....27.........?............30.09.......Pio nki...........+2kg 62.Kajojcia.......20.......Antosia......19.09.......Kielce............+1,5kg Pozdrawiam i buziaki dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Witam nowe dziewczynki Kasienkę i Kajojce :) Kajojca popraw się w tabelce według terminu porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurka moja mała taka dzisiaj spokojna (w poruwnaniu do wczorajszego dnia gdzie była bardzo ruchliwa)że jak zwykle się martwie :) My to już chyba tak do końca ciąży będziemy mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka my to pewnie byśmy chciały, żeby Małe cały dzień buszowało po brzuszku i dawało znaki.... ja zaraz idę robić szpinak i ziemniaczki, do tego może jakieś jajko sadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co Ewelka pomyślałam, że my powinnyśmy się umówić któregoś wieczora na kawkę i ciacho i przed komputer, bo tu o tej godz to głucho i straszna cisza.... a jak się leniuchuje to nawet pogadać nie ma z kim.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska 1978 masz racje mój M to już się śmieje ze mnie i mówi żebym odpuściła bo mała więcej śpi niby to wiem , a jednak wiadomo jak jest :) A ja dziś na obiadek kapustka młoda, ziemniaczki też młode :) i gulasz, a po południu może upieke ciasto tylko niewiem jakie orzechy trzeba tam dodać?? Zobacze bo jeszcze mam zrobić koleżance sałatke na komunie jej córki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska 1978 masz racje tylko żę wieczorem komputer okupuje mój M i żadko mam do n iego potem dostęp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego ciasta to orzechy włoskie, ja też jutro będę piekła, bo mam ochotę na coś słodkiego a najważniejsze, że mało z tym roboty.... u mnie też bieda wieczorem z kompem, ale dlatego,ze m się złości,cały dzień w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
witam "stare" jak i nowe koleżanki! nie mogłam dzisiaj spac w nocy, mam dzisiaj połówkowe usg i strasznie się martwię czy z dzidzi będzie ok.Idę do szpitala na 15.00 jak wróce napiszę jak było.Będe bardzo późno bo po do fryzjera i może małe zakupy dla maluszka. Dokonam małych zmian w tabelce, na pewno kg, już 5 do przodu i mam nadzieję płeć! Pozdrawiam,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki - te stare i nowe :) A u mnie w domu stoi kilka komputerów, mąż zrobił mi świąteczny prezent i kupił laptopa pod koniec grudnia :) Jest programistą i komputer jest mu potrzebny prawie non stop, a gdy z niego nie korzysta ja wolę spędzić czas z nim ;) Tym sposobem nie miałabym kiedy z niego korzystać, a komputer ostatnio stał się moim podstawowym narzędziem pracy ;) Ewelka, kochana, nie przeżywaj tak różnej aktywności swojego dzieciaczka, bo każdy ma inną energię każdego innego dnia... Jednego dnia dzieciątko będzie bardziej pobudzone, drugiego mniej. Ty też jednego dnia jesteś inna niż drugiego.. Daj dziecku spokojnie pospać, odpocząć, pomarzyć o życiu po drugiej stronie brzucha :) Twoje zaniepokojenie powoduje niepotrzebny wystrzał adrenaliny, i dziecko również to odczuwa. Moja Basieńka też jednego dnia jest inna niż drugiego, ale każde dziecko tak ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi ewelka czy Ty też dużo robisz w domu, chodzi mi o sprzątanie itd... bo ja ostatnio złapałam takiego powera, że aż czasami się martwię czy nie przesadzam i jak to znosi Małe?:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem żyrafko że tak jest, ale ja jestem bardzo niecierpliwa i M się martwi żeby mała nie miała charakterku po mamusi bo z dwoma nie wytrzyma :) Niedość że niecierpliwa to jeszcze straszny zemnie uparciuch :) Zawsze musi być na moim :) Ciekawe jak tam nasza Basia po wizycie u lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie robie dużo chociaż mam straszną na to ochąte bo mój M mi nie pozwala :) Więc tak szczeże to sobie leniuchuje :P Ale dzisiaj mam straszną ochotę pomyć okna i się zastanawiam czy się zaraz za to nie wezmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja babcia mi ciągle powtarza, że w jej czasach to kobiety wszystko robiły i w przerwie rodziły dzieci.... śmieszy mnie to, ale z drugiej strony to coś w tym jest. jakoś co pokolenie to słabsze i coraz więcej chorób. ciągle się słyszy, o powikłaniach w ciaży i dlatego my jesteśmy takie na każdy ruch dziecka wyczulone.... Żyrafko Ciebie może troszkę denerwuje to, że my tak ciągle o jednym o bólach o obawach?? facet Cię w domu nie zrozumie i nie wie o czym Ty gadasz, a tu jakoś fajnie, coś nowego się usłyszy, cieszymy się, ze szczęścia drugiej i jak jest żle wspieramy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka u mnie to samo, jak wspomnę, że będę coś robić to zaraz,żeby nie za dużo, bo dziecku zaszkodzę.... kurcze to nic nie mówię i robię a m nic się nie odzywa, bo ja taka uparta jestem:):) a z drugiej strony to przecież jak się dobrze czuję to dlaczego mam siedzieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka, coś ty, przecież forum jest między innymi od tego żeby się wyżalić, prawda? ;) Każda ma jakieś zmartwienia. Ja po wczorajszym USG nie jestem w pełni spokojna, bo lekarz zauważył, że Mała ma pępowinę okręconą wokół szyi. Już teraz! Nie jest powiedziane, że tak jej zostanie, bo fika w brzuchu, okręca się i jeszcze jej się sto razy zmieni, ale ja się martwię... To, że już teraz ma zakręconą pępowinę może świadczyć o tym, że pępowina jest bardzo długa i że w czasie porodu też może być nią okręcona. Mam w głowie milion myśli, również negatywnych, ale staram się na tym nie skupiać. Dziś w szkole rodzenia zajęcia prowadziła fizjoterapeutka. Powiedziałam jej o moim bólu promieniującym od kręgosłupa do biodro, opisałam od jak dawna to mam i kiedy mnie boli. Chciałam żeby mi powiedziała, co na to mogę poradzić. Powiedziała że to może być dyskopatia, ale tak jak powiedział mi ortopeda - diagnostyka będzie możliwa dopiero po ciąży. I że mam unikać pozycji, które powodują ból. Wszystkie ćwiczenia na plecach są dla mnie niesamowicie bolesne, a u nas niestety rodzi się na plecach. Jak ja bym chciała znaleźć położną, która umie odbierać porody w innej pozycji niż na plecach.... I mam cholerny problem. Pochodzę, poszukam po szpitalach czy jest ktoś kto mi pomoże urodzić w innej pozycji. Na plecach umrę z bólu biodra. Do tego ta pępowina... Dziewczyny, ja bardzo chcę rodzić sama, ale jeżeli ma to tak wyglądać to pójdę do tego ortopedy i powiem mu że nie wytrzymam i poproszę o skierowanie na cięcie. To będzie moja wielka porażka bo chcę urodzić sama....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafko nie martw się będzie dobrze:) ja mam też zmartwienie przez te cholerne hemoroidy, jak chirurg będzie musiał założyć mi pętlę w ciąży to też nie wiadomo jak będę rodzić.... na razie jest ok, ale im bardziej Małe będzie rosło tym krwawienia mają się nasilić. ale jestem dobrej myśli, inaczej się nie da..... poza tym od kilku dni naprawdę dobrze się czuję, więc cieszę się i może damy radę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafko a Ty pracujesz w szpitalu w Białymstoku? Moja ciocia pracowała tam parę dobrych lat, ale już jest na emeryturze.... tak daleko wyjechała do pracy. teraz mieszka w Czarnej białostockiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie pracuję odkąd jestem w ciąży, czyli od stycznia :) Pracowałam trochę na Parkowej, ale niestety krótko - między dyplomem (lipiec) a ciążą (koniec grudnia). Wcześniej bardzo dużo praktykowałam na Warszawskiej w położniczym, to mój matczyny szpital :) A w którym szpitalu pracowała Twoja ciocia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzieś na oddziale dziecięcym ale nie mogę sie do niej dodzwonić..... przy okazji się dowiem, ale ona już parę dobrych lat nie pracuje taka niska o kruczoczarnych włosach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki nie martwcie się niczym, będzie wszystko OK. Zyrafko - moje maleństo też fika koziołki, ale pępowinę miało między nóżkami, a jak jest teraz to nie wiem. Wiesz ja też mam problemy z kręgosłupem i im małe większe tym bardziej mnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×