Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tarafianka

14 tydzien ciazy rosze o pomoc

Polecane posty

Gość tarafianka

wiram jestem w 13/14 tygodniu ciazy i wczoraj miałam usg, moja dzidzia ma niecałe 5 cm czy to nie za mało ...bo na wszystkich stronkach o ciazy to czytalam ze w tym okresie powinno miec około7-8 cm, prosze o pomoc czy ktos tez tak miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może to wcale nie jest 13/14 tydzień ciąży? Mi się w miesiącu, w którym zaciążyłam przesunęła owulacja i wg pierwszego dnia ostatniej miesiączki moja ciąża też powinna być starsza. Ale już ja wiem kiedy zmajstrowaliśmy :D i jeszcze przed USG powiedziałam lekarzowi, że to na pewno nie jest ten tydzień, który wyliczył. Najważniejsze, żeby dzidzia odpowiednio przybierała. W ogóle dziwne, bo na pierwszym USG lekarz chyba powinien zweryfikować właśnie termin porodu wg miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarafianka
mi trermin porodu wyznaczył na 20 czerwca , wiec wszystko sie zgadza a to była juz moje drugie usg, bo pierwsze mialam w 7tc jak ciaza była zagrozona, wogole jak lekarka robila mi to badanie to miala taka dziwna mine, kurcze boje sie ze cos jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz się denerwować i stresować, to idź do innego lekarza na USG. Poszukaj jakiegoś specjalisty w swojej okolicy. Nie wszyscy lekarze mają dobry sprzęt i choćby bardzo chcieli i się starali, to czasami nie wystarcza. Także zainwestuj to 100 zł i rozwiej swoje wątpliwości, bo teraz Twój spokój jest najważniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka......
ja też jestem w 13-14 tyg i mam termin na 16 czerwca umiałam usg 10 grudnia i moja dzidzia ma niecałe 7 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whiskers
sprzęt bywa niedokładny ale liczą się także umiejętnosci lekarza w odczytywaniu obrazu usg, więc za bardzo się nei przejmuj, zrób badanie w innym gabinecie ważne czy serduszko bije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pamiętam ile cm miało moje dziecko w 14 tyg ale nie sugeruj sie zupełnie tym co czytasz bo dziecko rozwija sie i rośnie w różnym tempie moze najpier szybciej a potem zwolnic albo na odwrót. Ja pamiętam ze jak zawsze porównywałam swoje wymiary z usg z tym co czytałam w broszurach gazetach i internecie to sie nijak miało do rzeczywistosci. Jakby cos było nie tak to lekarka by Ci powiedziała na 100% Napewno wszystko jest ok. Poza tym na większości zdjęc z usg o ile takie dostałaś jest obliczone na na jaki wiek jest ciąza wedug wagi czy wielkosci dziecka. tzna ja tak miałam przynajmniej w późniejszych tygodniach ze było np tak długosc dziecka był wyliczony na 25 tydzień, a np obwód główki na 23 tydzień a waga np na jeszcze inny tydzień i to wszytsko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze pomogeeeeeeeee
no wszystko się zgadza - nie martw się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tarafianka nie przejmuj sie , bo tak jak pisaly dziewczyny kazde dziecko jest inne i kazda ciaza nie mozna jej ttaktowac szablonowo moze twoje dzieciatko bedzie po prostu mniejsze przy porodze a moze w pozniejszym etapie ciazy nadrobi .... dopuki lekarz nie mowi ze cos jest nie tak i nie zleca dodatkowych badan nie denerwuj sie tylko ciesz zciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarafianka
dzieki bardz za porady i wsparcsie, denerwuje sie po prostu bo juz raz prawie straciłam moja dzidzie....serduszko ładnie biło dostałam teraz skierowanie na wszystkie podstawowe badanie a nastepna wizyta 9 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ,ze sie denerwujesz ja jestem w 18 stym tyg. i tez mnie czasem dopadaja watpliwosci czy wszystko jes ok. ale zaraz myske sobie ze przeciez dzieciaczkowi tez udziela sie ten niepokuj wiec nie potrzeba go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak serduszko biło to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie bylo ....
w 13tc i 2dni - corcia miala 68 mm nie denerwuj sie na pewno wszystko jest ok- lekarz by powiedział gdyby byl cos nie tsk tak naprawde kazde dziecko rozwija sie innym tempem ,a byc moze dzidzia rzeczywiscie byla zmajstrowana troche pozniej. trzymam kciuki . ja tez zamartwialam sie niepotrzebnie bedac w ciazy a dzidzia urodzila sie zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie bylo ....
dla pocieszenia powiem ze usg mialam robione 3 razy i za kazdym razem robil inny lekarz i wiesz co kazdy twierdzil ze lozysko bylo w inym miescu -jeden mowil ze na przedniej scianie drugi ze z boku - i komu wierzyc? przecirz lozysko sie nie przesuwa. dla swietego spkoju idz na usg prywatnie - moze za TANIE NIE JEST ALE BEDZIESZSPKOJNIEJSZA - A SPOKOJ CI BARDZO POTRZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie bylo ....
MIALO BYC PRZECIEZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×