Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ospa

__ospa w ciaży- kiedy najbardziej niebezpieczna?___

Polecane posty

Gość ospa

w jakim okresie ciąży zachorowanie na ospę jest najbardziej niebezpieczne dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczatku ciazy, wtedy sie rozwiajja narzady, moja mama miala swinke w 3-4mc ciazy z nami (mam blizniaczke) i nieciekawie ze mna bylo, slady mam do dzis:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ospa
jesli zachorowalabym w czwartym miesiącu, to byloby jeszcze jakieś zagrożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli matka zachoruje na ospę, ryzyko dla płodu zależy od okresu ciąży: - Do 20 tygodnia ciąży – płód może ulec infekcji. W 1 do 2 przypadków na 100, u dziecka wirus uaktywnia się i może spowodować uszkodzenie oczu, kończyn, mózgu, pęcherza moczowego oraz jelit. To czy dziecko zostało zakażone, może wykazać USG, wykonane w 16-20 tyg. ciąży lub 5 tygodni od chwili zachorowania matki - Pomiędzy 20 a 36 tygodniem ciąży – wirus nie jest szkodliwy dla dziecka. Czasami jednak może pozostać ukryty w jego organizmie i uaktywnić się w pierwszych kilku lat jego życia jako półpasiec. - Po 36 tygodniu ciąży – u płodu może rozwinąć się pełnoobjawowa ospa - Noworodek – u dziecka może rozwinąć się ciężka postać ospy http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/archiwum/5353_infekcja_wirusem_ospy.html mam nadzieję, że byłaś u lekarza? z całego serca życzę Wam, żeby wszystko się szybciutko wyjaśniło i żebyś do końca ciąży już nawet kataru nie miała 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej tak, naprawde nie zycze ci tego:O nie dosc, ze ty z choroba sie nameczysz, to nie wiadomo, co z dzieckiem bedzie. mojej mamie powiedziano, ze jedno z nas bedze uposledzone, ale ufff nie bylo i nie jest:) ale po szpitalalch sie matka najezdzila, a co namartwila to juz jej;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×