Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ruda22

coś innego z makaronu niż spagetti....

Polecane posty

Poszperałam co nieco w wyszukiwarce, znalazłam przepis na makaron z brokułami i pieczarkami. Sos jaki dodawano byl smietanowy- a tego mój mężczyzna nie przełknie ;) Zastanawaim sie jaki oprócz pomidorowego sos pasuje do tego typu potraw? Dodam jeszcze, że zrobiłam kiedyś serowy- nie dosc, zebył pieruńsko drogi (z plesniakiem, zwykłym zółtym i czymś jeszcze- dawno to było) to danie wygladało mało apetycznie (po dodaniu ziółek powstała szarobura masa..uratować to mogłaby wizualnie papryka, ale juz za póżno było). Macie jakieś propozycje? P.S. Kiedyś z koleżankami robiłyśmy coś podobnego do hamburgerów- kupowałyśmy grahamki, podgrzewałyśmy schabowe, trochę warzyw (sałata, pomidor) i sos zrobiony z ramy creme bonjour :) w zasadzie by pasował, ale ostatnio preferuję dania bez gotowców...choć od czasu do czasu nie zaszkodzi...help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia kasiulenka
ja znam takie danie. Makaron kokardki szynka w paski seler marynowany brokuly papryka rowniez w paski a to wszystko z sosem czosnkowym, PYYYYYYYcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomysł na.... makaron s szynką
z Knora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie przepadam za pomysłem na...wolałabym coś zrobić samodzielnie Sos czosnkowy praktykowany :) pyszna sałtka wychodzi, ale taka mniej obiadowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia kasiulenka
podgrzej to i zrob na cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudzien mamy
a ja dzis robilam moja specjalnosc: makaron z czosnkiem i kurczakiem swietny jak masz niewiele czasu:) gotujesz makaron (fajnie wyglada ten kolorowy, srubeczki) na oliwie i drobno posiekanym czosnku podsmazasz kurczaka pokrojonego w drobna kostke, dodajesz curry (jak lubisz), sol ziolowa, ziola prowansalskie a na koncu na chwilke ugotowany makaron, mieszasz, podsmazasz i gotowe:) mozna posypac serem (zoltym of course;) ) smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
ziola prowansalskie i curry ... :o poza tym, ze makaronu nie robi sie spaghetti, tylko spaghetti to jest rodzaj makaronu (po polsku nitki) i mozesz zrobic spaghatti z czymkolwiek ci przyjdzie do glowy, np. z oliwa i tunczykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani mylicie podstawową rzecz, nazwę makaronu z nazwą potrawy , spagetti to nie potrawa tylko nazwa makaronu , tak jak canelloni czy lasagne to nazwa makaronu ktory sie uzywa do tej potrawy a nie jej nazwa , nazywa sie potrawę wedle farszu , np, canelloni z fetą i szpinakiem itd itp a makaron nitki nie ma nic wspólnego ze spagetti to taki makaron który standardowo jemy do rosołu.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
do rosolu z reguly widuje cienkie wstazki albo tzw. wlosu anielskie ;) wiec twoim zdaniem jak nazwiesz makaron spaghetti jesli nie nitki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, sorry pomerdało mi się z nazwami...:) Moja pomyłka wynika częściowo z faktu, ze moje spagetti to taka profanacja trochę ;) grudzien mamy- dzięki :) A kuraka można przecież zamarynować dowolnie:) Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halo .. ..
canneloni nadziewane miesem lub warzywami (cukinia, papryka, baklazan) w sosie beszamelowym lasagne ze szpinakiem i serem feta tez pod beszamelem no bez tej smietany to ciezko bo np z lososiem tez dobry makaron ale jeszcze znam wersje z serem i orzechami wloskimi (musza byc drobno siekane) i minestrone genovese- niby zupa a tak gesta jak makaron pisze po kolei co wkladac-woda 3 l, kapusta mala - got 10 min- dodac pociete baklazan, cukinia, fasolka szparagowa+pomidory z puszki 400g- gotowac min 1 godz + makaron 400g- gotowac 2x tyle ile na opak makaronu- doprawic swiezym czosnkiem z pesto i oliwa, posypac parmezanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm zaintrygował mnie ten z orzechami- wersja orzechy, makaron ser, przyprawy jest chyba ciut za uboga? Czy wystarczy? a fetę uwielbiam, ale niestety jem tylko ja :( sos beszamelowy to by chyba rozwiazał problem większości dan A z tą ramą to eksperymentować? Czy dać sobie spokój? (na bułce było super...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholerną choinkę na pieprzone święta można zrobić. Potrzebujesz klej i stożek jako podstawę. Pokazywali w Dzień Dobry TVN chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrawa najprostsza z możliwych, ale raczej letnia: makaron kokardki pomidory w kostke cebula posiekana zielona pietruszka posiekana oliwa lub śmietana zamieszać, doprawić sola i pieprzem, wstawić do lodówki palce lizać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
tu kilka inspiracji: www.kwestiasmaku.com/pasta/pasta.html super blog, bardzo smakowity już nie raz robiłam potrawy z podanych tam przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×