Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fdf

Co zrobić, żeby biszkopt był miękki?

Polecane posty

Gość fdf

Jaja mam swojskie a i tak biszkopt twardy :( w szcególnie ten ciemny z kakaem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj jo joj
ja dodaje do biszkopta 8łyżek oleju i 4 łyżki wody. Jest miękki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdf
Robię tak, że ubijam dajmy na to 4 białka, dodaje 4 łyżki cukru, potem żóltka, potem 4 łyżki mąki. Łyżek cukru i mąki zawsze tyle co jajek. Na koniec troche proszku do pueczenia. jak dodaje łyżke kakao wtedy maki 2 łyzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdf
czy biszkopt jest upieczony to zawsze sprawdzam wykalaczką. Wkladam do biszkoptu, jesli jest sucha, nie ubrudzona to zaczy, ze gotowe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik24*
ja mam najlepszy przepis na biszkopt!!!!!!!!! wychodzi zawsze !!!!! i jest mięciutki 6 jaj 3/4 szkl. cukru 1 szklanka mąki KRUPCZATKI 1 łyżeczka proszku do pieczenia białka ubić, jak będą sztywne dodać na przemian cukier i żółtka, na koniec mąke KRUPCZATKĄ i proszek. wychodzi zawsze i jeest super, a cały sekret tkwi w mące krupczatce do tego dowolny krem i dodatki polecam gorąco a jak wam kobitki wyjdzie to dajcie znać Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruca fuks
nasacz go kawa/herbata/woda z alkoholem/kompotem- zalezy jakie ciasto- i wsadz do lodowki na kilka godzin, niech sie przegryzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm no to faktycznie dziwne bo dobrze robisz, tzn mąki nie za dużo. Faktycznie biszkopty z olejem sa bardzo fajne ale jednak to już jest inny biszkopt niz taki zwykły. Ja najczęsciej robie z 5 duzych jaj, niecałe poł szklanki maki pszennej i niecale pół ziemniaczanej, cukru ok pol szklanki ( to zalezy do jakiego ciasta) no i proszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robie podobnie jak anula
tylko nie daje proszku. Nie lubie jak potem mi na zebach osiada... Juz wole, zeby byl ciutke bardziej zbity, byle bez proszku ;) Ale dlugo ucieram zoltka i nigdy jeszcze mi nie klapl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrobilam dzis fajny
5jajek-5lyzek maki-5lyzek cukru i 5 lyzek wody. Bialka na piane reszt mikserem potem lekko mieszam razem i na 150stC do pieca na pol qodz-45min. Super lekki biszkopt. polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×