Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gonzallo

piekarnik z termoobiegiem-pomocy!

Polecane posty

Jaka jest roznica w pieczeniu ciasta-mam termoobieg a nie mam instrukcji,bo kuchnka została po poprzednich wlascicielach mieszkania.Piecze sie szybciej?krocej?mam jakas czesc do piekarnika wlozyc?Bo cos takiego zostaało w piekarniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andassdas
Piecze się odrobinę krócej i dajesz mniejszą temperaturę. NP normalna grzałka 190, termoobieg 160-170

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw sprawdź w necie swój piekarnik (firma i wersja) zanim zaczniesz piec, bo może masz starszą wersję piekarnika a cisto na święta pewnie :) działanie właściwe jest takie jak napisał >>>>Andassdas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw sprawdź w necie swój piekarnik (firma i wersja) zanim zaczniesz piec, bo może masz starszą wersję piekarnika a cisto na święta pewnie :) działanie właściwe jest takie jak napisał >>>>Andassdas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie piekę ciast z termoobiegiem. Właściwie nie próbowałam, bo boję się, że ciasta będą za suche. Wolę chyba grzenie góra+ dół, wydaje się być bezpieczniejsze, szczególnie w przypadku ciast biszkoptowych, ale może się mylę?? Ma ktoś porównanie? Termoobieg, szczególnie ta funkcja termoobieg +grill fajnie się sprawdza przy pieczeniu mięs(szczególnie kurczaka) lub ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez nigdy nie piekę ciast
z termoobiegiem :O Tak jak napisała poprzedniczka- dolna i górna grzałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termoobieg wcześniejszych kuchenek to wymuszenie temp przez wentylator w tylnej części piekarnika co powoduje równomierne rozłożenie temperatury w nim a więc góra i dół tak samo powinna się piec, bez znaczenia na półkę ..... myślę że krócej ale bez zmiany temp. Natomiast obecne termoobiegi maja osobne grzałki i wdmuchują bardzo gorące powietrze ..... na pewno krócej i z mniejsza temp .......... może w tym jest właśnie problem a wiec i w pieczeniu ........ głownie ciast :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andassdas
Hmm to mity o termoobiegu. CIasta wychodzą fajne, wcale nie są suche :) Ja np biszkopta zawsze piekę w termoobiegu, tak samo serniki i babki. To naprawdę nie jest trudne ani niemożliwe. Ciasta wychodzą rewelacyjne... :) Poczytaj instrukcję i powodzenia :) A potem się pochwal jak wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska100
termoobieg uzywam gdy piekę na dwoch blaszkach (( do piekarnika wkladam odrazu dwie blachy)np.ciasta ,ciasteczka,bułki,pizzy czy mięsa -oszczędność czasu i energi((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalona09
wlasnie jak pieczesz z termopobiegikem t dajesz zawsze mniejsza temp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gorenje
Termoobieg w piekarniku jest przydatny głównie przy wypieku ciast. Cyrkulacja strumienia gorącego powietrza zapewni jego równomierny przepływ, tym samym ciasto nie przesusza się w poszczególnych częściach ( np. bliżej piekarnikowych grzałek). Termoobieg zawsze wymaga ustawienia niższej temperatury, niż przy grzaniu standardowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluski
e tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluski
e tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
Ja wszystko piekę w termoobiegu, począwszy od biszkoptow, poprzez sernik, mięso i pizze. Wszystko wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomocy...mam piekarnik tylko z termoobiegiem plus górna grzałka....ciasta przypala...co robić...hel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ela
0d lat piekę z termoobiegiem ( stara mikrofalka z piekarnikiem, włączam sam piekarnik), wszystko co się da, mięso, pasztet, biszkopt,sernik, drożdżowe ... zawsze wychodzi. Nie mam wyboru, bo najniższa temperatura to 175st., tak piekę ciasta, a na mięsko odpowiednio więcej. Nie ma co się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×