Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bummmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

godziny nadliczbowe

Polecane posty

Gość bummmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Przez ponad miesiąc byłam zatrudniona w pewnej firmie na stanowisku sprzedawcy. Mój byly szef w moim miescie ma 3 rozne sklepy. Pracowałam w każdym po troche. Akurat jeden z tych sklepów był otwierany więc było dość dużo pracy. Pracowaliśmy od 8 rano do 12 w nocy. Jeśli wynagrodzenie miesieczne wynosi około 1100 na reke to ile powinnam dostać wiecej za 21 godzin nadliczbowych? Ten pracowdawca ogólnie leci w ch..ja z pracownikami wiec nie wiem czego mam sie spodziewać tym razem. Jesli zapłaci mi normalna stawke, to sprawe oddam do inspekcji pracy, ale chciałam sie dowiedzieć ile powinnam dostać. Według prawa jest chyba tak że każda godzina nadliczbowa jest liczona +50% . Prosze o odpowiedź jesli ktoś coś wie na ten temat. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skokwbok
czyzby to Mega Avans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bummmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
nie, sklepy odzieżowe, znanych marek, ale nie chce wymieniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem pewien
ale pierwsze 4h nadliczbowe to +50% a następne już +100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadlcz
to zależy jaki masz czas pracy: - jeżeli np. równoważny to za sobotę i niedzielę powinnaś otrzymać 100%, w tygodniu 50%, ale musisz pamiętać o tzw. dobie pracowniczej, której przekroczyć też nie możesz (więc legalnie nie mogłaś pracować od 8.00 do 24.00. (w ciągu doby prawdopodobnie możesz pracować tylko 12godz, więc 8 godz. to czas obowiązujący i tylko 4 godz. dziennie możesz mieć nadliczbowe) - zerknij do kodeksu pracy. możesz również godz. nadliczbowe zamienić na wolne - ale najważniejsze żebyś miała podkładkę, że pracowałaś tyle godzin j jak nic nie masz to możesz nic nie dostać albo np. jak szef będzie miły da Ci wg. uznania. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×