Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gdfg

ktore mleko zdrowszew kartonie czy w folii??????

Polecane posty

Gość gość
W kartonie to nie mleko, tylko napój mleczny:o. Tylko w folii albo w butelce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdfg
o jeeny:(zyje 30 lat a taka glupia jestem:( kupuje tylko w kartonie od zawsze.i od zawsze poje nim swoja rodzine:O dzieki Pozdroo-Ty widze kumata w kazdej dziedzinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pijmlekoo
podobno w kartonie, bo uht a to jest zdrowsze, gdzies tak wyczytalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko nie jest zdrowe w ogóle. zapytajcie jakiegokolwiek lekarza. ostatnio taki jeden profesor wyjaśnił mi , że \"tylko człowiek sie truje w wieku dorosłym pijac mleko, nawet zwierzeta tego nie robia, nie mowiac o piciu mleka obcego gatunkowo; jesli mleko to tylko matki i tylko w okresie niemowlecym\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdfg
wiec co mam podawac dziecku?4 letniemu...az glupio sie przyznac ale on naprawde pije duzo mleka i innych podobnych prod:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdfg
no dobra.a haslo:pij mleko bedziesz wielki?serio pytam...gdzie sa lekarze jesli to takie szkodliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wszystkie
Moim zdaniem zdrowsze jest mleko w folii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawaj dziecku mleko i nie słuchaj głupot. Tyle pokolen sie wychowało na mleku!!!. Zdrowsze podobno uht.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko UHT jest pozbawione witamin w dużej mierze...a to za sprawą sposobu traktowania tego mleka przed załadowaniem do kartonu. Mleko w kartonie, czyli UHT jest bardzo szybko w kilka sekund podgrzewane do bardzo wysokich temperatur, gdzie giną bakterie chorobotworcze, ale i wiekszosc witamin, a nasteonie chlodzone. Przez taka procedure to co pijemy w kartonie to pozbawiona wartosci odżywczej ciecz pełna trupów bakterii.Jak chcecie zaopatrzyc organizm w dzienną racje wapnia, lepiej zjesc jest plasterek żółtego sera, albo wypić jogurt naturalny.Kurde...wszedzie o tym mówią i piszą, dlaczego tyle osob ciągle jest nieświadomych?:oMlekowita w butelce jest tansza i na 1000% zdrowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ucze sie o tym na studiach
i ja tam wole z kartona bo tam nie ma mikroogaznimow;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osoby które piszą, że UHT jest zdrowsze---> mam propozycje eksperymentu: Kupcie mleko UHT w kartonie o najniższej zawartosci tluszczu i spróbujcie to wypić. Ręcze, że nie wypijecie jednej szklanki...to nie przypomina w smaku nawet mleka.:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to nie ma znaczenia czy w
butlelce, folii czy kartonie. Chodzi o to, żeby mleo było pasteryzowane a nie uht. A szczególnie właśnie dzieci nie powinny pić tego uht. Generalnie zgadzam się z tym co pisze pozdro- mleko w ogóle zdrowe nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wy myslicie ze to w folii to takie prosto od krówki tak? Też jest grzane i pozbawiane bakterii. Takie swojskie to od babci ze wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i napisała ze podobno uht zdrowsze, nie ze jak tak na 100% wiem. Ale czytałam ze jest zdrowsze. Ja mam inne wiesci, ty masz i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem coś Ci sie pomyliło, albo czytalaś post kogos na jakimś forum, kto też miał błędne info.Pasteryzacja jak nie jest procesem tak wyniszczającym dla białek i witamin. I faktycznie mozna niechcący w błąd wprowadzić - nie każde mleko w kartonie to UHT, ale wiekszość niestety tak i dobrze radze - wystrzegajcie sie go. Zdrowiej i taniej sie mineralnej napić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisalam o pasteryzacji w kontekscie mleka butelkowego i w folii oraz mleka w kartonie bez znaczka UHT. Te mleka są wlasnie pasteryzowane, co w przeciwienstwie do procesu UHT (Ultra high temperature processing) nie powoduje takich szkód.Zainterresowanych odsylam tutaj:🖐️http://www.sfd.pl/Mleko_%C5%9Bwie%C5%BCe_wygrywa,_UHT_przegrywa-t323301.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najaaj
Najlepsze jest z ptaszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdfg no dobra.a haslo ij mleko bedziesz wielki?serio pytam...gdzie sa lekarze jesli to takie szkodliwe? a o polityce słyszałas?? i o gałęziach przemysłu?? za dużo by stracić mogli... zapytaj jakiegoś dobrego lekarza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w foli jest pasteryzowane uht jest sterylizowane wiadomo ze pasteryzowane ma wiecej składnicków odżywczych bo jest grzane w niższej temp. Jednak generalnie mleko ze sklepów to nie jest mleko w formie rozumianej przez wikeszosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko nie jest szkodliwe, jednak z racji tego że człowiek jest ssakiem, w okresie niemowlenctwa i dzieciństwa posiada jeszcze enzym trawiący laktoze, jednak z wiekiem ten enzym zanika lub jest w niewielkiej ilości. DLatego nie każdy dobrze trawi mleko. W tym sensie jest ono "szkodliwe" a raczej nie jest porzadane dla organizmu dorosłego człowieka, ponieważ organizm taki nie trawi składników mleka.. wiec mleko nie jest przydatne organizmowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeta prawda mleko smierdzi
dokładnie, nie jest przydatne, nie jest dobrze trawione, wiec szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mam aparat
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to co z tym mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosta zasada - im krótsza data przydatności do spożycia tym mleko jest zdrowsze. Jeżeli coś ma datę przydatności miesiąc (czy nawet nie wiem, ile mają te kartonowe) to na pewno wszystko co tam było jest zabite a więcej tam substancji konserwujących niż mleka w mleku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny sunny
Dzieki, teraz bede uwazac azeby nie kupowac uth, czy jakos tak. Czy piliscie prawdziwe mleko od gospodarza?? To jest mleko:) Organiczne tez sa jakies bardziej smaczne. A przy okazji. A jajka?? Skoro o zdrowiu, to WIECIE JAKIE JAJKA SA ZDROWSZE?? Ja niedawno tez nie wiedziałam, sa 0PL 1PL 2Pl 3PL Te z 3 to sztucznie dokarmiane i ogolnie od kur ktore sa trzymane w ciasnych klatkach, nie wygrzebia sobie odzywczego robaka w ziemi, ogolnie nie dadza prawdziwego organicznego jajka, ktore ma wartosci, wiec nie kupujcie 3jek, im mniejsza liczba tym jajko bardziej naturalne i kura ma lepsze warunki, tzn ekologiczniejsze. Zainteresowanych odsyłam: http://www.depesz.com/wp-content/uploads/2006/07/tekstokurach2.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dialogi na cztery nogi
od krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×