Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dhjhjkgj

Czy dostanę nasiona datury w zwykłej kwiaciarni?

Polecane posty

Gość dhjhjkgj

I to o tej porze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhjhjkgj
Najpierw pytam tu żeby nie chodzić na darmo,a jak coś ci sie nie podoba to po co tu wchodzisz? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zwykłej kwiaciarni nie dostaniesz żadnych nasion nasiona kupisz w sklepie ogrodniczym w sezonie, czyli na wiosnę nie bylaś nigdy w zwykłej kwiaciarni, że zadajesz takie pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam dowolny supermarket albo market budowlany w sezonie (czyli od marca) jak nie masz w okoliach sklepów ogrodniczych. Może nawet teraz będą jak jakieś resztki im zostały z poprzedniego sezonu - tylko popatrz na datę przydatności! W kwiaciarniach nigdy nasion nie spotkałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzyweZwierciadło
na allegro dostaniesz wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą po co ci te nasiona teraz, jak daturę sieje się najwcześniej w lutym-marcu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhjhjkgj
A ja czytałam,że już w styczniu,więc powinny już chyba być w sklepach.Na allegro dużo sobie naliczają za przesyłkę,zresztą mam z nimi niemiłe przygody,a nie mam w miasteczku żadnych specjalistycznych sklepów,jest jeden ogrodniczy,ale prędzej kupie tam nasiona warzyw niż kwiatów,w każdym razie chyba muszę tam sprawdzić.Wprawdzie rzadko bywam w kwiaciarni :P ale wydawało mi się,że są tam nasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odradzam sianie już w styczniu (chyba że gdzieś już na przełomie lutego) - w momencie jak wzejdą będzie ciągle za mało światła słonecznego - mogą marnieć i wiotczeć. Ale oczywiście jak stwierdziła znajoma, a ja to bez przerwy powtarzam - ogrodnik to ktoś kto posieje co chce gdzie chce i kiedy chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhjhjkgj
Posłucham Twojej rady,bo widzę że jesteś doświadczona w temacie :) Tylko posiana tak późno pewnie będzie całkiem mała do lata....A co mam zrobić,żeby nasiona na 100% wykiełkowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogrodnictwie nic nie ma na 100% :D Siałam daturę akurat w zeszłym roku - u mnie przede wszystkim nierównomiernie wschodziła - najpierw pokazało się kilka roślinek a jak myślałam że to już tyle to co jakiś czas pokazywały się kolejne ;) Jak ją będziesz dobrze dokarmiać i pilnie podlewać, to masz sporą szansę że zakwitnie całkiem przyzwoicie jeszcze w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhjhjkgj
Naprawdę? :) To super.Marzy mi sie jeszcze żeby kupić komplet różnych kolorów,ciekawe czy sie tak da na all.Z jednego nasiona wyrasta jedna roślina,tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raczej w kwiaciarniach nie
kupiłam w zeszłym roku 3 sadzonki na allegro, jedna słabo zniosła podróż, dwie się przyjęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×