Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niezbyt rozgarnieta

Jaka umowa z lektorem jezykowym???

Polecane posty

Gość niezbyt rozgarnieta

Chcę zatrudnić osobę do prowadzenia zajęć z języka obcego 2 godziny tygodniowo, jak wygląda sprawa zatrudnienia takiej osoby??? Czy jest sens spisywać umowę o pracę, czy raczej umowa zlecenie? czy może lepiej dzierżawić sale? Jeśli dzierżawić, osoba taka chyba nie musi mieć swojej działalności ani płacić żadnych składek??? Bardzo będę wdzięczna za wszelką pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezbyt rozgarnieta
czy jest sens podpisywac umowe o prace na 1/20 etatu??? bardzo prosze o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___chimerka___
umowa o dzielo. dla ciebie najkorzystniej. odprowadzasz tylko podatek 19%, przy umowie o prace placisz lektorowi caly zus i przy umowie zlecenie chyba teraz tez odprowadza sie skladki na zus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezbyt rozgarnieta
chce zeby bylo korzystnie dla obu stron, wiadomo, ze jak zaplace zus, to potrace to z pensji pracownika. i jeszcze kwestia jak zwykle dosc drazliwa, stawka. jedna z pan za prowadzenie zajec z j. angielskiego zazyczyla sobie 60zl za 30min. moim zdaniem jest to dosyc wygorowana stawka, tym bardziej, ze prowadzila by w ciagu dnia 2 grupy i zaproponowalam 40zl za 6 osob. nie pytam kto ma racje, raczej chodzi mi o to, do ktorej kwoty stawki sa bardziej zblizone(to sredniej wielkosci miasto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___chimerka___
Korzystnie dla obu stron, więc:) Najczęściej lektorzy pracują już na umowę o pracę (np w szkole, na uczelni) lub prowadzą własną działalność wtedy wystarczająca dla nich jest umowa o dzieło. Jeśli jednak nie pracują pewnie zależałoby im na umowie o pracę. Zaproponowana stawka 60PLN/30min jest bardzo wygórowana 60PLN/60min byloby ok. Tak myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezbyt rozgarnieta
dziekuje chimerko za pomoc:) wiesz, moim zdaniem pani troszke zawyzyla sobie stawke, ja 60zl bralabym za lekcje 45 min., ale mam w to wliczone miesieczne koszty. mam wrazenie ze ta pani sie z tym nie liczy, ze nawet prowadzac wlasna dzialalnosc musi ponosic dodatkowe, spore koszty, wyposazenie i utrzymanie lokalu. na szczescie pozostale dziewczyny maja wzglednie normalne stawki;) swoja droga, tez bym chciala za 4,5h pracy dostawac 540zl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×